Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Amazon Prime Video’da yayınlanmaya başlayan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi, izleyiciyi adeta ekrana kilitlemiş durumda.
Dizide Porto Rikolu oyuncusu Ismael Cruz Cordova ise rolü nedeniyle ırkçı yorumlara maruz kaldığını belirtti.
Siyahi elfi oynuyor
Cordova, Güney Afrika doğumlu Britanyalı yazar JRR Tolkien’ın ünlü Yüzüklerin Efendisi evreninin uyarlamalarında, elf ırkından bir karakteri canlandıran ve beyaz olmayan ilk oyuncu olarak biliniyor.

“Nefret dolu mesajlar aldım”
Oyuncu, 1 Eylül’de Esquire’da yayınlanan röportajında, dizinin kadrosunun duyurulduğu 2020’den beri “aralıksız olarak nefret dolu ve ırkçı mesajlar aldığını” söyledi.

“Bu rol için çok mücadele verdim”
Cordova, bu mesajlara rağmen kararlı davrandığını belirterek, “Tam da bu yüzden bu rol için çok mücadele verdim. Meşaleyi taşıyabileceğimi düşündüm. Elfimin ‘en has elf’ olmasını sağladım çünkü bunu yaşayacağımı biliyordum.” dedi.
Dizide Cordova, Arondir adlı bir elfi canlandırıyor. Soğukkanlılığıyla ön plana çıkan Arondir, Nazanin Boniadi’nin oynadığı insan karakter Bronwyn’e aşık oluyor.
“‘Elfler böyle görünmüyor’ bahanesine sığınmasınlar”
Amazon Prime Video’nun seriye yenilikçi bir bakış kazandırdığını ve elf olmanın anlamının yeniden belirlenmesini sağladığını savunan oyuncu, “Kimse ‘Ama elfler böyle görünmüyor’ bahanesini kullanamaz. Evet öyle görünmüyorlardı ama artık görünüyorlar.” dedi.

Diziye olumlu ve olumsuz eleştiriler
1 Eylül’de prömiyerini yapan dizi, Rotten Tomatoes’ta kullanıcılardan sadece yüzde 39 izleyici puanı alarak şimdiden “düşük puan bombardımanının” kurbanı oldu.
Öte yandan dizinin popüler inceleme derleme sitesindeki eleştirmen puanı yüzde 84’e çıktı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Türkiye’de akrep yetiştiriciliği belgesine sahip Metin Örenler, hem dünyanın en tehlikeli hem de en pahalı işini yapıyor. Örenler, 550 metrekarelik kapalı alanda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne özgü ve dünyadaki tüm akrep ile yılan sokmalarına karşı etkili olan ‘Androctonus Crassicauda’ cinsi akrepleri yetiştirip, sağımını yapıyor. Binlerce akrep yetiştiriyor Türkiye’de bugüne kadar akrep zehrinin anti panzehir olarak kullanıldığını, kendilerinin […]

  Continue reading
 • Diyarbakır 450 Evler Mahallesi’nde bulunan 8 katlı inşaatın 5’inci katında kalıp döşeme işi yapan Murat Esin(34), dengesini kaybederek 25 metre yükseklikten zemine düştü. Olay yerinde yaşamını yitirdi DHA’nın haberine göre; ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri, Esin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından Esin’in cansız bedeni, otopsi için adli tıp kurumunun […]

  Continue reading
 • Aksaray Dere Mahallesi 653. sokakta gece kentte huzur ve güven uygulaması yapan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi, Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ve mahalle çarşı bekçileri durumundan şüphelendikleri 68 MA 1016 plakalı otomobili durdurdu. Alkol testinden kaçtı İHA’nın aktardığına göre; Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan uygulamada aracın aranması için sürücüsü yabancı uyruklu Joshgun A. […]

  Continue reading
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren araştırma ve danışmanlık şirketi Ipsos tarafından yapılan iki araştırma, ülkede 10 kişiden sekizinin alım gücünün düştüğünü ortaya koyarker, enflasyonun hem Türkiye’de hem de küresel olarak artacağı öngörüsünün hakim olduğunu gösterdi. Türkiye’de yurttaşlar üç ay öncesine göre gıda harcamalarına daha çok para ayırdığını, alışkın olduğu markalar yerine market markası ya da markasız […]

  Continue reading