Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Transfer döneminin sona ermesine sayılı saatler kala tarihi bir transfer operasyonuna imza atan Galatasaray, bir gecede 5 transferi birden KAP’a bildirdi.
Geçen sezonu Barcelona’da geçiren Yusuf Demir, en fazla dikkat çeken transfer hamlesi oldu.
Peki Avusturya Milli Takımı’nda oynayan Yusuf Demir, Galatasaray’da yerli mi yoksa yabancı mı sayılacak? Galatasaraylı taraftarlar bunu merak ediyordu. Bu soru yanıtını buldu…
KAP’tan yapılan açıklama şu şekilde:
Galatasaray, transferin son günlerinde çılgın bir transfer hareketı yaparken Icardi, Ross, Rachica, Mata ve Yusuf Demir KAP’a bildirildi.
Bu transferlerden taraftarları en çok heyecanlandıran isimden biri Yusuf Demir oldu.
Sarı-kırmızılı ekip, 19 yaşındaki kanat oyuncusunun transferi konusunda, futbolcu ve kulübü Rapid Wien ile resmi görüşmelere başlandığını KAP’a bildirdi.
Yapılan duyuruda, “Profesyonel futbolcu Yusuf Demir’in kulübümüze transferi konusunda, futbolcu ve kulübü SK Rapid Wien ile resmi görüşmelere başlanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Yabancı kuralına takılacak mı?
Spor Arena’nın derlediği habere göre; Galatasaraylı taraftarlar Yusuf Demir’in yabancı kuralındaki statüsünü merak ederken bu soru, cevap buldu.
Geçtiğimiz yılı Barcelona’da geçiren Yusuf Demir, 2015-16 sezonundan sonra Milli Takım tercihini yaptığı için yabancı statüsünde oynayacak. O dönemden önce milli takım tercihini yapan diğer gurbetçi futbolcular, Türk pasaportları sayesinde Süper Lig’de yerli kategorisinde yer alıyordu.
Yusuf Demir’in Galatasaray’ın yabancı sayısını etkilemesi ise beklenmiyor. TFF’nin bu sezon yürürlüğe koyduğu kurala göre; takımlar 14 yabancı oyuncunun üzerine üç 21 yaş ve altı genç oyuncuyu belli kriterleri doldurması halinde kadrosuna katabiliyor.
Yusuf Demir, 19 yaşında ve Avusturya’nın alt yaş gruplarında düzenli oynadığı için TFF’nin yabancı kuralına takılmayacak.

Barcelona macerası kısa sürdü
Barcelona’nın sezon başında Rapid Viyana’dan kiraladığı Türk asıllı Avusturyalı oyuncu Yusuf Demir’ini İspanya macerası kısa sürdü.
Yapılan anlaşmaya göre; Barcelona, Yusuf Demir’i bu sezon 10 maçta oynattığı takdirde 10 milyon euroluk zorunlu satın alma maddesi aktif hale gelecekti. Xavi, satın alma opsiyonunun devreye girmesini istemedi. Oyuncuyla yollar ayrıldı ve Yusuf kulübü Rapid Wien’e döndü.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Van’da Şahabettin ve Songül Bucağa çiftinin iki çocuğundan biri olan Ferhat Bucağa, 1998’de hastanenin kadın doğum servisinde 630 gram olarak dünyaya geldi. Yaşam savaşını kazandı, büyüdü ve tıp okudu Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde verdiği 2,5 aylık yaşam mücadelesinin ardından iyileşerek ailesine teslim edilen Bucağa, başarılı bir eğitim sürecinin ardından kazandığı Van YYÜ Tıp Fakültesi’ni de […]

  Continue reading
 • Adana’nın Çukurova ilçesine bağlı Belediyeevleri Mahallesi Turgut Özal Bulvarı’nda, bir otomobil ile cip sürücüsü arasında yol verme tartışması kısa sürede büyüdü. Sürücüler arasında başlayan küfürleşme üzerine otomobilden inen 3 kişi, bagajdan çıkardıkları otomatik tüfekle etrafa ateş açtı. Ateş açılınca cip sürücüsü kaçtı Cip sürücüsü, otomatik tüfeğin çıkması üzerine olay yerinden kaçtı. İHA’nın haberine göre; 3 […]

  Continue reading
 • Ryan Reynolds, prodüksiyon öncesi hazırlık süreci devam eden Deadpool 3 ile ilgili gelişmeleri aktardığı yeni bir video yayınladı. Wolverine, Deadpool ile dönüyor Videoda Deadpool’un mizahi diliyle filmin 2023’te izleyici karşısına çıkamayacağını belirten Reynolds, filmde Hugh Jackman’ın bir kez daha Wolverine rolüne döneceğinin müjdesini verdi. Hugh Jackman, Deadpool 3 filminde bir kez daha Wolverine olacak – VİDEO Hugh […]

  Continue reading
 • Milli Eğitim Bakanlığı, Türkçe ve yabancı dil eğitimini farklı öğretim materyalleri ile güçlendirecek ve süreç değerlendirme yöntem ve tekniklerini sınıf ortamında uygulamaya geçirecek çalışmalarından birini hayata geçirdi. Şubat ayında dijital ortamda yayınlanan “Adventures of Zury” isimli etkinlik kitap setinin basılı hali, eylül ayından itibaren 2. sınıf öğrencilerine dağıtılmaya başlandı. Üçüncü sınıflar için hazırlanan kitap seti […]

  Continue reading