Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Resmi Gazete’de yayınlanan “Sözleşmeli Besiciliğin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı”nı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda değerlendirdi.
Bakan Kirişci, verim odaklı hayvancılığı geliştirmek ve kırmızı et tedarik zincirini daha da güçlendirmek amacıyla,”Sözleşmeli Besicilik Projesi”ni hayata geçirdiklerini belirtti.
Sözleşmeli besicilikte destekleme ödemeleri belli oldu
Bakan Kirişci, paylaşımında “Verim odaklı hayvancılığı geliştirmek ve kırmızı et tedarik zincirini daha da güçlendirmek amacıyla tarafların ortak kazancına dayalı, sektörde örnek bir üretim modeli olan Sözleşmeli Besicilik Projesi’ni hayata geçiriyoruz.” ifadesini kullandı.
Kirişci, paylaşımında; sektörde örnek bir üretim modeli olan, sürdürülebilir ve planlı üretimi amaçlayan sözleşmeli besicilik uygulamasının ülkeye, üreticilere ve sektöre hayırlı olmasını diledi.

Besicilik sözleşmesi yapan yetiştiricilere destekleme ödemesi yapılacak
Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, bugünden itibaren 5 yıl içinde besicilik sözleşmesi yapan yetiştiricilere Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından hazırlanacak icmaller karşılığında destekleme ödemesi yapılacak.
Destek tutarları
Destek tutarı, karkas ağırlığı 201-250 kilogram olanlara kilogram başına 2,5 lira, 251-300 kilogram olanlara 3,5 lira, 301 kilogram ve üzeri olanlara 5 lira olacak.

Erken veya geç kesim primi devreye girecek
Projeyle üreticilere pazar ve fiyat garantisi sunulurken, kırmızı et piyasasının arz talep durumuna göre erken veya geç kesim primi de verilebilecek.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • İBB Şehir Tiyatroları, 2022-2023 tiyatro sezonunun ana temasını “İstanbul Klasiklerle Buluşuyor” olarak belirledi. Şehir Tiyatroları yerli ve yabancı klasikleri seyirciyle buluştururken, yeni yazarlar ve oyunlarına da sahnelerinde yer veriyor. Bu sayede geleceğin klasikleşecek eserleri ilk kez seyirciyle buluşturuluyor.Bu ay; Hamlet, Çingene Boksör, Cadı Kazanı ve Komik Para adlı 4 yeni oyunun yanı sıra Kutlama, Gül’e […]

  Continue reading
 • 17. İstanbul Bienali, İngiltere’nin en etkili sanat ödüllerinden Turner Ödülü adaylığı bulunan, sanatçı ve aktivist ikili Cooking Sections’ın bienalde yer alan “Çamuralem/Wallowland” başlıklı projesine ev sahipliği yapıyor. Yaşadığımız dönemin çevreyle ilgili sorunlarını irdelemek için yiyecekleri bir yöntem olarak kullanan Cooking Sections’ın bienale özel hazırladığı proje, genişleyen kentsel alan sonucu sulak arazilerin ve otlakların azalması nedeniyle […]

  Continue reading
 • “Vali” unvanlı Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Diyarbakır’da yapılan bir toplantıdan sonra Ankara’ya dönecekti. Ancak, Diyarbakır’dan Ankara’ya dönüş saatlerinde uçak olmadığı için Elazığ’a gelip saat 17.10’da kalkacak tarifeli uçağa yetişmek için helikoptere bindiler.Helikopterle havaalanına indiler. Uçağın kalkışı biraz da onlar için geciktirilmişti. Aktaş ve Çetin doğrudan uçağa geldiler. […]

  Continue reading
 • ÖMER HAYYAM; Sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin.Arkandan konuşana da darılma onu insan yerine koyan yine sensin!.. diyor.Sayın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 27. dönem çalışma kampında konuştu. ”Gerçek vatanseverlerin umutları ve duaları her yerde bizimle birlikte yürüyor, buna inanın. Bu mücadelede halk düşmanlarını birlikte yeneceğiz…”“Şunu artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle beraber misiniz?” […]

  Continue reading