Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

4,5 aylık yasağın ardından balıkçılar av sezonuna başladı.
15 Nisan tarihinde başlayan av yasağı, 1 Eylül tarihinde sona erdi.
Yasak boyunca hummalı çalışmalar yapan balıkçılar, şimdilerde gece gündüz ağlarını denizlere atarak taze balık yakalıyor.
Balıkçılara poyraz engeli
Avlanan balıklar tezgahlardaki yerini alarak vatandaşa sunuluyor. Tekirdağ’da balıkçıların heyecanlı ve telaşlı hazırlıklarına poyraz engel oldu.
İHA’nın aktarımına göre; Marmara Denizi’nde etkili olan poyraz, balıkçıları da vurdu.
Tekirdağ’da balıkçılara poyraz engeli VİDEO

Önlem aldılar
Teknelerini barınaklara çekerek fırtınanın geçmesini bekleyen balıkçılar, bu sezon balığın çok olduğu umuduyla denize ağları bıraktıklarını belirtti.
Öte yandan denizde poyrazın sert esmesi sonrasında herhangi bir olumsuz duruma karşı karaya dönmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

“Havaların dinmesiyle ‘Vira Bismillah’ diyeceğiz”
Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu yaptığı açıklamada, “Havaların esmesiyle balıkçı arkadaşlarımız ağ bakımlarına devam ediyorlar. Motorlarının yağlarını sularını kontrol ediyorlar. Allah izin verirse önümüzdeki cuma günü havaların dinmesiyle ‘Vira Bismillah’ diyeceğiz. Vatandaşlarımız, inşallah uygun ve taze balık yiyecekler.” dedi.

“Havalar sert estiğinden denize çıkamıyoruz”
Pehlivanoğlu açıklamasının devamında, “Bizim umudumuz bu sezon inşallah lüfer ve palamut olacak. Hemen ardından hamsiden de çok umutluyuz. Vatandaşlarımızı inşallah uygun ve taze balığa doyuracağız. Tabii havalar sert estiğinden denize çıkamıyoruz. Poyrazın ardından balıkçı arkadaşlarımız faaliyetlerine devam edecekler inşallah.” ifadelerini kullandı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • CHP’li belediyelerde heykel hizmeti sürüyor. Son olarak CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Esenler ilçesinin Dörtyol Meydanı’na yapılmak üzere bir heykel çalışması başlattı. Projesi tamamlanan yapıtın Atatürk Heykeli olacağı öğrenildi. Heykelin yapılacağı yere gitti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da heykelin yapılacağı yerde projeyi inceledi. İmamoğlu heykelin yapılacağı bölgeyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

  Continue reading
 • CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de basın toplantısı yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.“UTANMADAN, SIKILMADAN ‘CHP’NİN GAZETECİSİ’ DİYE YAZIYORLAR”Özel, Mersin’deki terör saldırısıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:* “Birincisi şu; dün değindik ama artık bunun net olarak ortaya konması gerekiyor. CHP’nin bundan 11 yıl önce çalışmalarını yaptığı ve bundan 10 yıl önce kamuoyuyla paylaştığı raporda bir isim […]

  Continue reading
 • Gaziantep’te dün akşam saatlerinde Suriye uyruklu Cuma El Muhammed ile okuldan aldığı ana sınıfı öğrencisi oğlu Ömer’ eve dönerlerken dehşet bir olay yaşadı. Seyir halindeki otomobilin çarptığı baba ve oğlu yere savruldu. Bir kişi yaralırken bir kişi hayatını kaybetti Çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan küçük Ömer, doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. […]

  Continue reading
 • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayınlanan haftalık para ve banka istatistiklerine göre, bankacılık sektörünün bankalararası dahil toplam mevduatı, 31,4 milyar lira artarak 8 trilyon 264,9 milyar liraya yükseldi. Bankalardaki Türk Lirası mevduatı arttı Aynı dönemde bankalardaki TL cinsi mevduat yüzde 1,17 artışla 3 trilyon 674 milyar 18 milyon 439 bin lira, yabancı para (YP) […]

  Continue reading