Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

2011’de Arap Baharı’nı yaşayan ülkelerden biri olan Suriye’de halk ayaklanmış, sonuçları tüm dünyayı etkileyecek bir iç savaş meydana gelmişti.
Ağır sonuçları olan iç savaş henüz son bulmazken, Suriye’nin kuzeybatısındaki öğrenciler savaşın gölgesinde ders başı yaptı.
Bombardımanlarda büyük hasar alan derslikleri doldurdular
İdlib kenti ve kırsalında rejim güçleriyle temas hatlarına yakın köylere yönelik bombardımanın arttığı dönemde yeni eğitim-öğretim yılı başladı.
Öğrenciler, savaşın izlerini taşıyan ve bombardımanlarda büyük hasar alan, ancak ayakta kalmayı başaran dersliklerde yerlerini aldı.
Suriye’nin kuzeydoğusunda savaşın gölgesinde ders başı yapıldı VİDEO

Kısıtlı imkanlar altında ders başı yaptılar
Yıkım ve kısıtlı imkanlar altında başlayan yeni eğitim yılında öğretmenler ise yine maaş almadan gönüllü olarak ders vermeye devam ediyor.
İHA’nın aktardığına göre Jabal al-Zawiya’daki bir okulun müdürü Walid Kanaan, “Çeşitli sorunlar yaşıyoruz. Okulları restore etmemiz gerekiyor ve öğrenciler için kırtasiye malzemelerine ihtiyacımız var” diye konuştu.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Ayrıntılar geliyor…

  Continue reading
 • İtalya’da geçen hafta düzenlenen seçimde büyük zafer kazanan aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşleri partisi lideri Giorgio Meloni’nin kanser sonucu hayatını kaybeden babasının bir dönem uyuşturucu kaçakçılığından hapis yattığı ortaya çıktı.İspanyol Diario de Mallorca gazetesinin haberine göre, ailesini yıllar önce terk eden baba Francesco Meloni, 1995’te İspanya adası Menorca’da yüklü miktarda uyuşturucuyla yakalanıp tutuklandı. Habere göre restoranının […]

  Continue reading
 • Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2022 Ocak-Haziran: I. Dönem’e ilişkin açıkladığı Elektrik ve Doğalgaz Fiyatları, enerji birim fiyatlarındaki dev artışı gözler önüne serdi.Buna göre, bu dönemde sanayide 1 kWh elektrik için ödenen tutar, bir önceki döneme göre yüzde 124,6 artarak ortalama 217,4 kuruşa çıktı.Aynı dönem aralığında sanayide bir metreküp doğalgaz için ödenen tutar ise, yüzde 216,7 artarak […]

  Continue reading
 • Düğün sezonu devam ederken, her gün yükselişe geçen altın fiyatları araştırılmaya devam ediliyor. Bilezik almak isteyen ve Kapalıçarşı’ya gidecek olanlar, bilezik fiyatlarındaki son durumu merak ediyor. Dolar ve altının yükselişe geçtiği şu günlerde düğünlere eli boş gitmek istemeyenler, “Altın bilezik fiyatları ne kadar? 30 Eylül Cuma 2022: 14, 18 ve 22 ayar altın bilezik fiyatları” […]

  Continue reading