Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Türkiye, 2023 seçimlerinin arifesinde…
Seçimlere  birlikte girmesi beklenen 6’lı ittifakta “Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, HDP masada olacak mı?” tartışmalarının yanı sıra liderler arasındaki kavgalar, ittifak kurulur kurulmaz krize yol açtı.
Yaşanan  gelişmeler sonrası muhalefet liderlerine yakınlığı ile bilinen gazeteci Şirin Payzın, bu duruma sert tepki gösterdi.
HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ile  6’lı masa ve HDP arasındaki kavgaları değerlendiren Payzın, muhalefetin ülkedeki sorunlar için bir çözüm üretmediğinden yakındı.
Muhalefetin saçma sapan konularlarla ülke gündemini meşgul etmemesini dile getiren Payzın, liderlere seslenerek şu  ifadeleri kullandı;
Şirin Payzın’dan 6’lı masaya tepki VİDEO

 
“Bunlar emin olun sokaktaki insana bir şey söylemiyor”
“Mesela 6’lı masanın temsilcileri de böyle üst cümleler kuruyorlar. ‘Ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı günlerde, hepimizin demokrasi konusunda..’ Bunlar emin olun sokaktaki insana hiçbir şey söylemiyor.
“Bırakın saçma sapan konuları”
Şunu bekliyorlar; arkadaş 6’lı masa mısın.. Bırak saçma toplantıları ve saçma konuşmaları sen bir şeyi somut koy, bana güven ver, sen bunları geldiğinde çözecek misin? Bunlara bakıyor.
“Somut hiçbir şey çıkaramıyorlar”
Millet şunu anlayamıyor.. Ya bunlar 6’lı masa konuşuyorlar. Somut hiçbir şey çıkmıyor. Mesele bu. 6’lı masa insanların kafasında ne olup bittiğini netleştirememiş durumda.”

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, saçı gözüktüğü için İran’da rejim güçlerince uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybeden Mahsa Amini için basın açıklaması yaptı.İran Konsolosluğu önünde toplanan kadınlar, ellerinde Mahsa Amini’nin fotoğrafları ile sık sık sloganlar attı. Eylemin ardından açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim, şu ifadeleri kullandı:İranlı Mahsa Amini için ‘saçtan bayraklı’ protesto“İRAN […]

  Continue reading
 • 8 Ekim’de İskoçya’da Balmoral Kalesi’nde yaşamını yitiren Kraliçe 2. Elizabeth’in ölüm sebebi açıklandı.Geçen hafta toprağa verilen Kraliçe 2. Elizabeth’in ölüm belgesi kamuoyu ile paylaşıldı. 96 yaşında 8 Eylül 2022’de yerel saatle 15.10’da yaşamını yitiren Kraliçe Elizabeth’in “ileri yaşa bağlı sağlık sorunları” sebebiyle öldüğü duyuruldu.Kraliçe 2. Elizabeth’in ölüm raporunu doktor Douglas James Allan Glass’ın hazırladığı açıklandı.

  Continue reading
 • Görüşme adlı ilk filmiyle Deneysel kategoride yarışan üniversite öğrencisi yönetmen Melih Görür, final seçkisinde yer alma başarısını gösterdi. İHA’da yer alan habere göre; 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Doğuş Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü öğrencisi Melih Görür, ilk filmi Görüşme ile final seçkisinde yer aldı. Film […]

  Continue reading
 • Sinop’ta, Erfelek ilçesinde bulunan Tatlıca Şelaleleri’nde gezinti yapan ziyaretçilerin üzerlerine ağaç devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AA muhabirine, ziyaretçilerin üzerine ağaç devrilme ihbarı yapılmasının ardından kurtarma ve sağlık ekiplerinin olay yerine ulaştıklarını söyledi.Olayda 2 kişinin öldüğünü, yaralanan bir kişinin ise sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığını belirten Karaömeroğlu, olayla ilgili inceleme […]

  Continue reading