Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Türkiye’nin tatil bölgeleride hareketlilik sürüyor.
Yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören biri de UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Pamukkale.
91 bin 128 kişi gökyüzünden izledi
Her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gören bölgenin travertenleri, antik kenti ve havuzunda adeta turist akını yaşandı.
Bu yılın ocak-ağustos döneminde 91 bin 128 ziyaretçi sıcak hava balon turlarıyla şehri gökyüzünden izledi.
Pamukkale’ye gelen 91 bin kişi şehri balondan izledi VİDEO

Turlar dört mevsim gerçekleştiriliyor
2012’de 1 balonla başlayan hava balon turlarına ilgi her geçen yıl artıyor.
Kapadokya’dan sonra en fazla sıcak hava balon turunun yapıldığı kentte, sadece kış döneminde hazırlanan turlar artık dört mevsim gerçekleştiriliyor.

40 balon bulunuyor
Travertenlerin hemen altındaki bölgeye gün doğumundan önce araçlarla gelen turistler burada balonların şişirilmesini bekliyor.
Pamukkale’deki balon şirketinin genel operasyon sorumlusu Gökberk Özyurt, bölgede 40 balonun bulunduğunu söyledi.

“Günlük 14-15 sabit uçuşumuz oluyor”
Turlara yoğun talep aldıklarını anlatan Özyurt, “Müşteri yoğunluğumuz devam ediyor. Özellikle Rus turistlerin ilgisi çok fazla. İki ay sonra Latin Amerika ve Endonezya, Malezya’dan gelecek misafirleri ağırlayacağız. Hava durumuna göre 45 dakika ile 1 saat uçuşumuz sürüyor. Günlük 14-15 sabit uçuşumuz oluyor. Misafirlerimiz 800-900 metre yüksekten Pamukkale’yi izleyebiliyor” diye konuştu.

“Herkesin bu eşsiz güzelliği görmesini isterim”
Adana’dan gelen Büşra Şenelli de geçen yıl eşinin kendisine burada evlilik teklifi yaptığını dile getirdi.
İlk kez balona bindiği için heyecanlı olduğunu anlatan Şenelli, “Burayı çok sevdim. Pamukkale’ye geldiğimiz için çok mutluyum. Çok keyifli bir duyguydu. Herkesin bu eşsiz güzelliği görmesini isterim. Pamukkale’yi balon turuyla izlemek çok güzeldi. Manzara mükemmeldi.” ifadelerini kullandı.
AA’nın aktarımına göre; Semih Şenelli ise Pamukkale’nin güzelliğini yüksekten izlediği için kendisini şanslı hissettiğini, güneşin doğuşunun da muhteşem olduğunu vurguladı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • 10 yaşındaki çocuk nefesiyle harçlığını çıkarıyor… Rize’nin Çayeli ilçesinde yaşayan Ali Kayra Kabataş, 4 yaşında merak sardığı tulumu, şimdilerde profesyonel olarak çalıyor. Babasının patronu tulum hediye etti Çocuğuna tulum alacak maddi durumları olmayan anne, Kabataş’ın tulum çaldığı videosunu eşinin patronuna attı. Videoyu beğenen iş adamı tulum alarak küçük çocuğa hediye etti. Kendi imkanlarıyla öğrendi Eğitim […]

  Continue reading
 • Heinrich von Kleist, Alman edebiyatının en önemli yazarlarındandır. Tiyatro oyunları, şiirler ve öyküler yazdı. Kant’ı okuduktan sonra bilginin değerinden kuşkuya düştü, akla değil duyguya güvenmeyi tercih etti. Akıl ile duygu arasında süren zıtlık, eserlerinin özünü oluşturdu. Öykülerinde insanların ve doğanın zorbalığı karşısında kendilerini tüketircesine bütün güçlerini harcayan kişileri konu aldı. Eserlerinde titizlikle seçilmiş sözcüklerle örülü […]

  Continue reading
 • Dünyaca ünlü İç giyim markası Victoria’s Secret’ın ‘melekleri’ olarak ünlenen süper modeller, bir dergi çekiminde bir araya geldi. Sürdürülebilir tarz Sürdürülebilir stil dergisi ‘More or Less’ için plastik atıklar, yapma çiçekler, havlular gibi kullanılmış malzemelerden oluşan kıyafetlerle poz verdiler. Çekime, Alessandra Ambrosio, Candice Swanepoel, Elsa Hosk, Lily Aldridge, Stella Maxwell, Lais Ribeiro, Martha Hunt, Sara […]

  Continue reading
 • Türkçesiyle raflara yerleşen kitap, insanların ikiyüzlülüğünü ve iç hesaplaşmalarını dingin bir coşkunlukla dışa vuran kuvvetlibir anlatı sunuyor. Galgut bu eserinde, edebî yaratıcılığını zirve noktasına tırmandıran modernist üslubuyla okuru yalın ama şiirsel bir metinle baş başa bırakıyor. Yarattığı karakterlerin içine derinlemesine girmemize olanak sağlayarak, okuru, kendi aile tarihini, inançlarını ve seçimlerini sorgulamaya itiyor. Dokunaklı bir hikaye […]

  Continue reading