Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
Parti genel merkezindeki basına kapalı toplantı 45 dakika sürdü.
Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.
TFF binasına yapılan silahlı saldırısına ilişkin geçmiş olsun dileklerimizi ileten Ömer Çelik, “Toplantıya gelirken TFF’ye saldırı haberi vardı. Sayın Büyükekşi’yle görüştüm. Olay yeni gelişmiş. Bunun tabi emniyet tüm detaylarıyla ortaya çıkartacaktır.” dedi.
“AK Parti’ye söylediklerine terör örgütlerine söylemedi”
Ahmet Şık’ın tehditkar söylemlerine tepki gösteren Çelik, “Türkiye’nin en büyük siyasi partisine, örgüt muamelesi yapacağız demek dünyanın en faşizan yaklaşımıdır. Partimiz hukuki süreci başlattı. Çık, “AK Parti ile sandıkta mücadele edeceğim desene. Siyasi olarak bu rekabeti ortaya koyacağım desene. Rekabeti ortaya koyamayanlar örgüt diliyle konuşuyor. AK Parti’ye söylediklerinin üçte birini terör örgütlerine söylememiştir.” diye konuştu.
Sözcü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:
Ömer Çelik’ten Ahmet Şık’ın sözlerine sert tepki VİDEO

“Uçaklarımıza radar kitlemesi yapılması düşmanca yaklaşımdır”
Çelik, Yunanistan’ın Türk jetlerine S-300 Hava Savunma Sistemi tarafından radar kilidi atmasıyla ilgili şunları söyledi:
“Uçaklarımıza Girit Adası’na konuşlandırılmış S-300’ler vasıtasıyla radar kitlemesi yapılması NATO standartlarına göre düşmanca bir hareket olarak tanımlanır. Uçaklarımıza radar kitlemesi yapılması NATO liteteratüründe düşmanca yaklaşımdır.”
Yunanistan’ın taciz eylemlerine susanlara tepki
Çelik, Yunanistan’ın taciz eylemlerine susanlara da şu sözlerle tepki gösterdi:
“Türkiye konusunda haksız yere seslerini yükseltenlerin, Yunanistan’ın sistematik olarak devam eden taciz eylemlerine suskunluğu çifte standartın ötesinde bir anlam ifade eder.”
NATO’dan yeni paylaşım
Çelik, NATO’nun 30 Ağustos paylaşımını silmesiyle ilgili şunları söyledi:
“NATO, silahlı kuvvetler günü olarak yeniden yayınlamışlar. Rahatsızlığımızın NATO tarafından gereğinin yapıldığı sonucuna varabiliriz.”
“Macron’u kınıyoruz”
Macron’un dış politikasını Türkiye ve Erdoğan düşmanlığı üzerinden yürütüyor. Macron göreve geldiğinden beri Erdoğan ile özel görüşmesinde farklı konuşuyor. Kamusal alana çıktığında ise farklı davranıyor. Macron’un bu tür davranışlarını kınıyoruz.
Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılar göreve dönecek açıklaması
Kılıçdaroğlu gece saat 22.00’de topluma sesleniyor ve Türkiye’ye özgürlük getireceğini söylüyor. Hukuka vurgu yapıyor sık sık. Fakat enteresan olan bir şey var. Ben gelirsem serbest bırakacağım demek siyasetin bu alana müdahale etmesi demektir. Nasıl bir bilgiye sahipsiniz de bu tasarruf da bulunuyorsunuz. FETÖ ile mücadele konusunda bu sözlerin oluşturduğu cari açık çok fazladır. Kılıçdaroğlu hukuk dışına çıkıyor.
Kılıçdaroğlu’nun Teknofest ziyareti
Ben bu ziyareti olumlu karşılıyorum. Buna tüm siyasi partilen sahip çıkması olumlu bir şeydir. Kendi milletvekilinin çelişen ifadeleri var ama bunlar önemli kazanımlardır. Türkiye’nin tüm siyasi partileri bunlara sahip çıkmalıdır. İHA ve SİHA’lar milli savunmamız açısından son derece önemli kazanımlardır. Selçuk Bey, ‘Engellemeye yönelik taşların döşendiğini görüyoruz’ açıklamasında bulundu. Buna biz karşı çıktığımız gibi bütün siyasi partilerin karşı çıkması gerekir. Bu milli kazanımları hedef almak akıl dışı bir yaklaşımdır.” ifadelerini kullandı.
 
AYRINTILAR GELİYOR…

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Giresun’da Atatürk Stadyumu’nun yıkılıp yerine Millet Bahçesi yapılması için TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yapım sözleşmesinin imzalanmasının ardından 2021 yılı Temmuz ayında yapılan ihaleyi, 28 milyon 420 bin liraya Olgun Gür İnşaat ve Öz Arel Elektrik İnşaat isimli iş ortaklığı kazandı.Yer tesliminin yapılmasının ardından yüklenici firma, stadyumu yıkmaya başladı. İhaleye göre 24 bin […]

  Continue reading
 • Yazar Şermin Yaşar tarafından, Türkçe kelimelerin, atasözleri ve deyimlerin anlamını çocuklara ve gençlere öğretmek amacıyla kurulan Türkiye’nin ilk “Kelime Müzesi” kapılarını ziyaretçilere açtı. Ankara Kalesi’ndeki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nin karşısında yer alan, geçmiş yıllarda zahire ve tiftik ambarı olarak kullanılan dört katlı yapı, restorasyonla müze haline getirildi. Müzenin açılış programı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde yapıldı.Programda sunuculuğu, oyuncu ve […]

  Continue reading
 • Zorlu Holding, Zorlu Enerji’nin azınlık payının Kuveyt Varlık Fonu iştirakine satışında anlaşmaya varıldığını duyurdu.Buna göre, Zorlu Enerji’nin yüzde 12,34’ü 38 milyon dolara Kuveyt Varlık Fonu iştiraki Wren House Infrastructure LP’ye devredilecek.Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, hisse devri şirket yönetim kontrolünde değişikliğe yol açmayacak ve hisse devrinden elde edilecek gelir Zorlu Enerji finansal […]

  Continue reading
 • İçişleri Bakanlığı: Mersin’in Mezitli ilçesinde polisevine yönelik saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı 2 teröristten birinin Dilşah Ercan olduğu belirlendi.   Ayrıntılar geliyor…

  Continue reading