Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Öğretmen eğitim ödeneği, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala öğretmenlerin gündemindeki yerini aldı.
Yeni eğitim ve öğretim dönemi, 12 Eylül Pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasıyla başlayacak.
Her yıl eğitim ve öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere ödenen öğretim yılına hazırlık ödemesi yani kırtasiye parası ödeme tarihleri merak konusu oldu.
2022-2023 Eğitim ödeneği ne kadar?
Resmi Gazetede yayınlanan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararına göre, öğretmen hazırlık ödeneklerine her yıl için yüzde 2,5 zam yapılıyor.
Buna bağlamda eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği 2022 yılı için 1.325 TL’ye; 2023 yılı için 1.400 TL’ye çıkarılmıştı.
Eğitim ödeneği ne zaman yatacak?
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev alan ücretli ve kadrolu öğretmenlere verilecek olan eğitim ödeneği/ kırtasiye parası için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
Kırtasiye yardımı (Eğitim ödeneği) nedir?
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 32. maddesine göre hazırlık ödeneği, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) ödenir.
Hazırlık ödeneğinden faydalananlar haricinde yer alan hizmetli, memur gibi devlet çalışanları yararlanamıyor.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Kayseri’de infaz koruma memuru olarak çalışan Elif Nur K. (32), 2013 yılında Adana’da avukatlık yapan İ.K. (35) ile evlenip Adana’ya yerleşti. Çiftin bu evlilikten 1 kızları dünyaya geldi. Ancak Elif Nur K.’nin çocuğu olduktan sonra Kayseri’ye tekrardan ataması çıktı ve genç kadın 9 aylık kızıyla 300 kilometre uzaktaki ailesinin yanına yerleşti. Ailesine ilgisiz kaldı İ.K. […]

  Continue reading
 • Vodafone Park önüne dün akşam saatlerinde 25-30 kişilik bir grup geldi. Beşiktaş aleyhine sloganlar atan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Meşale yakan grup trafiği de kapattı. Bir süre sonra başka bir grup geldi. İki grup arasında kavga çıktı İki grup arasında kavga çıktı. Kavga sonrası meşale ve satırla gelen grup uzaklaştı. DHA’nın haberine göre, […]

  Continue reading
 • Adana’da 23 Eylül günü saat 03.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Alihoca Mahallesi’ndeki boş bir arazide gece iş yerinden çıkıp otomobille evine giden Mehmet Resul D. (51), yol kenarında kendisine el kaldıran Gürcü G.’nün (22) yanında durdu. Gürcü G., eve gitmek istediğini söyleyip Mehmet Resul D.’den kendisini bırakmasını istedi. Mehmet Resul D., bırakabileceğini söyleyerek kadını aracına aldı. […]

  Continue reading
 • İstanbul Bakırköy’de 13 Eylül polise başvuran bir kişi, ağabeyinden 8 gündür haber alamadıklarını belirterek kayıp müracaatında bulundu. İfadesinde ağabeyiyle sık görüşmediğini, Ataköy’de bir şantiyenin inşaat işçilerinin kaldığı bölümde kaldığını, 5 Eylül tarihinden beri kayıp olduğunu söyledi. Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma açıldı. Kayıp Kazım Tan’ın (50) […]

  Continue reading