Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Lenfomanın ne olduğu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı.Lenfoma hastalığı hakkında bilgi almak isteyenler internette konu hakkında aramalarına hız verdi.
Lenfoma nedir, lenfoma belirtileri nelerdir ve lenfomanın tedavisi var mı soruları sıklıkla aranmaya başladı.
İşte lenfoma hakkında merak ettikleriniz..

Lenfoma nedir?
Lenfoma halk arasında lenf kanseri olarak bilenen bir kanser türüdür.Ciddi bir hastalık olan lenfoma lenf bezlerinin kontrolsüz şekilde büyümesi sonu oluşmaktadır.
Lenf bezleri, enfeksiyon ve hastalıklara karşı direnmemize yardımcı olan bağışıklık sisteminin en önemli parçaları arasında yer almaktadır.
Lenfoma belirtileri nelerdir?
Lenfomanın pek çok farkli belirtisi bulunmaktadır.Bazı belirtileri şu şekildedir;
– Büyüyen ve artan lenf bezleri
– Sebebi bilinmeyen ateş şikayetleri
– Açıklanamayan kilo kaybı,
– Gece meydana gelen terlemeler
– Sürekli halsizlik ve yorgunluk
– Öksürük şikayeti
– Solunum problemi
– Göğüs ağrısı
– Karında meydana gelen şişlik yada  ağrı,
– Kaşıntı şikayeti
Lenfoma tedavisi var mı?
Lenfoma hastalığının tedavisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Lenfomanın türü, hastalığın hangi evdere olduğu ve hastanın yaşına göre tedavi şekli değişebilmektedir.
Yavaş ilerleyen ve belirtisi olmayan kimi çeşit lenfomlarda hasta, hastalığın ilerlemesi, belirtilerin ortaya çıkması ve tedavi gerekliliğinin doğması açısından düzenli aralıklarla kontrol ediliyor.
Belirtileri olan yavaş seyirli lenfomalarda; kemoterapi, biyolojik tedaviler (monoklonal antikorlar) ve radyoterapi kullanılabiliyor.
Hızlı seyirli lenfoma tedavisinde genellikle kemoterapi ve biyolojik (monoklonal antikorlar) tedaviler tercih ediliyor. Gerektiği durumda radyoterapi tedaviye eklenebiliyor.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Van’da son yıllarda azalan yağış ve artan buharlaşma, ‘Dünyanın en büyük sodalı gölü’ olan  Van Gölü’de su seviyesinin düşmesine neden oldu. En belirgin çekilme ise su derinliğinin diğer kıyılara oranla daha az olduğu Erciş ilçesinde gözlendi. Çekilme ile iki yıl önce ilçenin 10 kilometre doğusunda bulunan Deliçay sularının Van Gölü’ne döküldüğü alanda ortaya çıkan liman […]

  Continue reading
 • Son yılların üzerinde en çok konuşulan konularından biri olan yapay zeka, artık bilimin sınırlarını aşıp günlük hayatın her alanına girmeye başlıyor. Dünya çapındaki tüm büyük ölçekli şirketlerin başvurduğu yapay zeka teknolojisi; teknolojik ilerleme, üretim ve uygulama gibi alanlarda karşımıza çıkıyor. AB’den yapay zeka önlemi AB Komisyonu, yapay zekâ, insansız hava araçları ve akıllı ev aletleri […]

  Continue reading
 • YÖK Başkanı Erol Özvar, “Ön incelemeyi başlattık ve neticelendirdik. Bugün, genel kurulda bu KPSS inceleme raporu değerlendirilecek ve neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek. Sonuçlandığını ifade etmem mümkün şu anda.” dedi. AYRINTILAR GELİYOR…

  Continue reading
 • Kuzey Hindistan’daki Muzaffarnagar bölgesinde dayanılmaz mide ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran adam, tedaviye alındı. Hiçbir şey yiyemeyen 32 yaşındaki adamın ağrısının sebebini belirlemek isteyen doktorlar, röntgen ve tomografi taraması yaptı. “Bu kadar çok kaşık çıkınca şoke olduk” İlk etapta bir tümörden şüphelenen doktorlar taramalar neticesinde adamın midesinde yoğun şekilde yabancı madde olduğunu tespit etti. 2 saatten […]

  Continue reading