Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

İstanbul Fatih’teki Saraçhane Parkı’nda bir araya gelen dernek ve platform başkanları, 18 Eylül’de düzenlenecek LGBT karşıtı yürüyüş için çağrıda bulundu.
Yapılan çağrıda, Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu tarafından LGBT dayatmasına yönelik açıklama yapıldı.
Platform Başkanı Kürşat Mican, 18 Eylül’de Saraçhane’de “Büyük Aile Buluşması” adı altında düzenlenecek etkinlik öncesinde basını bilgilendirdi.
18 Eylül’de Saraçhane’de toplanacaklar
LGBT’nin yurt dışı kaynaklarından destek alarak okullarda ve sosyal hayatta güçlü yapılanmalara gittiğine dikkat çeken Mican, bu yapılanmanın aile kurumuna zarar verdiğini ifade ederek her yaştan insanı 18 Eylül’de Saraçhane’ye beklediklerini söyledi.
Kürşat Mican: LGBT derneklerinin kapatılması için TBMM’ye başvuracağız VİDEO

150 bin imza toplandı
Tüm Türkiye’de topladıkları 150 bin imza ile LGBT’ye karşı durmaya devam edeceklerinin altını çizen Mican, toplanan imzalarla birlikte hazırladıkları raporu TBMM’ye sunacaklarını belirtti.
Yaptığı basın açıklamasında “Bizler Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu olarak yıllardır tertiplediğimiz programlarla, eylemlerle, etkinliklerle ve kampanyalarla ülkemizi, nesillerimizi, aile yapımızı çökertmek isteyen bu arkası derin, sapkın örgütle mücadele etme gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullanan Mican, TBMM’ye sunacakları raporu ise şu sözlerle aktardı:
TBMM’ye gidecekler
“LGBT örgütünün tüm derneklerinin, yapılanmalarının kapatılması; tüm propaganda faaliyetlerinin durdurulması ve yasaklanması için yıllardır verdiğimiz mücadeleye ek olarak imza kampanyası düzenledik ve 150 bin imzaya ulaştık. Çok yakında bu imzaları da hazırladığımız raporla birlikte TBMM’ye sunacağız.”

“Siyasilerden açık açık destek bulmaları…”
Mican, “Hızla artan dernek ve kulüp sayları, üye sayıları, üniversite, lise yapılanmaları, sanatçıların sahnelerde paçavra bayraklarını açar hale gelmesi, İstanbul’umuzda sözde onur yürüyüşleri tertip etmeleri ve bu yürüyüşleri muhtelif şehirlerde de tertip etmeye yeltenmeleri, bazı siyasilerden de açık açık destek bulmaları, ana akım medyada, sosyal medyada, dergi, kitap, gazete vs. her türlü neşriyata rahatça ulaşıp propagandalarını icra etmeleri, milletini ve mukaddesatını seven her bir vatan evladını dehşete düşürmektedir.” açıklamasında bulundu.
18 Eylül günü 14.30’da Saraçhane’de başlayan etkinlik, Beyazıt Meydanı’na yürüyüşle birlikte sona erecek.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü’nden (INE) yapılan açıklamaya göre, Rusya-Ukrayna savaşının neden olduğu enerji kriziyle art arda son 3 aydır çift hanelerde seyreden enflasyon, eylülde tekrar tek haneye geriledi.İspanya’da enflasyon, 3 ay sonra tek haneye gerileyerek eylülde yüzde 9 olarak gerçekleşti.Ülkede enflasyon, haziranda yüzde 10,2, temmuzda yüzde 10,8 ve ağustosta yüzde 10,5 olarak gerçekleşmişti.Ağustosta yüzde 6,4 […]

  Continue reading
 • Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim devam ederken, Batı’dan Rusya’ya karşı çeşitli yaptırımlar gelmeye devam ediyor. Apple, uygulama mağazası App Store’da Rus teknoloji devinin uygulamalarını kaldırdı. Merkezi Saint Petersburg’da bulunan VKontakte’ye (VK) ait bazı uygulamaların Apple tarafından kaldırıldığı belirtildi. Apple da uygulamaları kaldırdığını ve VK’nın geliştirici hesaplarını kapattığını doğruladı. Rusya, Apple’dan açıklama bekliyor Rusya’nın iletişim düzenleyicisi […]

  Continue reading
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faiz oranlarını indirme konusunda kararlı tutumunu sürdürüyor. Erdoğan, son açıklamasında, “Faiz oranını yüzde 12’ye indirdik. Buradan yatırımcılara sesleniyorum. Bundan sonra yukarı çıkmak yok, daha aşağı inecek ve enflasyonu da baskılayarak aşağı indirecek.” dedi. Reuters: Politika faizinin tek haneli rakamlara inmesini umuyor Faize dair Erdoğan’ın verdiği mesajlar, uluslararası medya kuruluşları tarafından aktarıldı. Reuters, […]

  Continue reading
 • Uzun zamandır ekranlarda ismini ve kendini görmediğimiz senarist ve oyuncu Gülse Birsel beklenen haberi verdi ve müjdeyi patlattı. Avrupa Yakası, Yalan Dünya, Jet Sosyete dizileri ve Aile Arasında filminin senaristi ve oyuncularından olan Gülse Birsel’in yeni komedi filmi Yılbaşı Gecesi oldu. Kadrosu adeta yıldızlar geçidi gibi olan filmin yıl sonunda yayınlanması bekleniyor. “Pisti boşaltalım” Filmi […]

  Continue reading