Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Küresel piyasalarda, dünya genelinde açıklanan imalat sanayi verileri ve Çin’de yeni kapanmaların resesyon beklentilerini güçlendirmesi ile karışık bir seyir izledi.
Dünya genelinde enflasyonist baskıların süreceğine işaret eden gelişmeler mevcudiyetini koruyor.
Analistler, enflasyonist endişelerle merkez bankalarının atacağı agresif politika adımlarının, halihazırda yavaşlayan ekonomileri resesyona itebileceği beklentilerinin piyasalarda risk iştahının düşük seyretmesine neden olduğunu söyledi.
Dün dolar endeksi 110 sınırına kadar çıktı
Bu gelişmelerle dün dolar endeksi 110 sınırına kadar çıkarak Haziran 2002’den bu yana en yüksek seviyeyi test etti.
Yurt içinde, dün küresel çapta düşük seyreden risk iştahının etkisiyle Borsa İstanbul’da da satıcılı bir seyir izlendi ve BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,90 değer kaybıyla 3.142,74 puandan tamamladı.

Dolar/TL 18,2048
Dolar/TL ise dün yüzde 0,1 artışla 18,2048’den kapanırken, bugün bankalararası piyasanın açılışında 18,2170’ten işlem görüyor.
Bugünün veri gündeminde ABD’de tarım dışı istihdam ve fabrika siparişleri, Euro Bölgesi’nde Üretici Fiyat Endeksi’nin (ÜFE) öne çıktığını aktaran analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 3.200 seviyesinin direnç, 3.050 puanın destek konumunda bulunduğunu bildirdi.

Piyasalarda bugün takip edilecek veriler:

12.00 Euro Bölgesi, temmuz ayı ÜFE
14.30 Türkiye, haftalık para ve banka istatistikleri
14.30 Türkiye, haziran ayı finansal kesim dışı firmaların döviz pozisyonu
15.30 ABD, ağustos ayı tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı
17.00 ABD, temmuz ayı dayanıklı mal siparişleri

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Rusya Ukrayna savaşının başlamasıyla Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Moskova’nın elini ticari olarak zorlaştırmak için ticari yaptırım düğmesine bastı… Belçika’nın başkenti Brüksel’de, Rus karşıtı yaptırımların sekizinci paketi açıklandı. Yeni yaptırım dalgası ile birkaç çelik ürününün ithalatının yasaklanmasının yanı sıra Rus petrolüne fiyat sınırı koyma üzerine de çalışmaların yapılacağı öğrenildi. Ayrıca, dış basında yer alan haberlere göre […]

  Continue reading
 • MİT, Suriye’nin kuzeyindeki Afrin-Azez kara yolu üzerinde düzenlediği operasyonla, PKK/PYD’li teröristler Ozan Tunç, Mehmet Kaykır ve Ferhad Edemen’i yakaladı. (AA)

  Continue reading
 • Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) eylül ayına ilişkin Ekonomik Güven Endeksini açıkladı.Buna göre, ekonomik güven endeksi eylül ayında aynı düzeyde kalarak 94,3 değerini aldı.Ekonomik güven endeksinin 100’den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100’den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği gösteriyor.Kaynak: TÜİKREEL KESİM GÜVEN ENDEKSİNDE DÜŞÜŞBir önceki aya göre eylül ayında tüketici güven […]

  Continue reading
 • Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde ve üniversitelerin tıp fakültelerinde tıpta uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayları seçmek için gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) geçtiğimiz haftalarda gerçekleşti. TUS sınavı sonuçları açıklandı…2022-TUS (2. Dönem) Sınav Sonuçları2022-STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) Sınav SonuçlarıTUS SONUÇLARI AÇIKLANDI!TUS sonuçları ÖSYM tarafından kurumun sonuç açıklama sistemi üzerinden açıklandı.TUS SONUÇLARI NASIL […]

  Continue reading