Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth, ağırlaşan sağlık sorunları nedeniyle, son dönemde halktan uzak bir görüntü veriyordu.
Resmi programlara katılışı peş peşe iptal edilen Kraliçe Elizabeth’in aniden değişen durumu, Kraliyet Ailesi’ni alarma geçirdi.
Prens Charles ve diğer üyeler Elizabeth’in yanında
Aile üyeleri, Kraliçe’nin yanında olmak için İskoçya’daki Balmoral Kalesi’ne doğru yola çıktı.
İngiliz Kraliçe’den sonra tahta geçecek olan Galler Prensi Charles da Balmoral’da bulunan isimler arasında.
Kraliçe’nin isteği: Charles kral olduğunda, Camilla kraliçe olsun
Geçtiğimiz şubat ayında açıklama yapan monarşinin başındaki isim, Prens Charles’ın kral olması halinde, eşi Camilla’nın da kraliçe olması yönündeki isteğini kamuoyuyla paylaşmıştı.
96 yaşındaki Kraliçe’nin sağlık durumunun ağırlaştığı şeklinde çıkan haberler sonrası İngiltere Başbakanı Liz Truss’tan açıklama geldi.
Başbakan Truss: Haber bekliyoruz
Başbakan Truss, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ülke olarak Buckingham Sarayı’ndan gelecek haberleri beklediklerini söylerken, “Düşüncelerim, Majesteleri Kraliçe ve ailesiyle birlikte.” dedi.

Balmoral ve Buckingham önünde hareketlilik
Elizabeth’in Balmoral’da doktor gözetiminde olduğunun duyulmasının ardından, çok sayıda gazeteci ve İngiliz vatandaşı, hem Balmoral hem de Buckingham Sarayı önünde toplanmaya başladı.
Yetkililer, yaşanan olağanüstü hareketlilik nedeniyle, Balmoral etrafında bariyerlerle önlem aldı.

Charles, annesinin yanında kalacak
BBC’nin haberine göre, Kraliçe’nin oğlu Charles, Balmoral’da annesinin yanında kalmaya devam edecek. İngiltere Kraliçesi Elizabeth, son aylarda hareket sorunları yaşıyordu.
Charles’ın üstlendiği role işaret edilen haberde, “İngiliz tarihinin en eski ve en uzun süre görev yapan varisi. Son aylarda onun yerine vekalet ettiğini gördük.” denildi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • 8 Ekim’de İskoçya’da Balmoral Kalesi’nde yaşamını yitiren Kraliçe 2. Elizabeth’in ölüm sebebi açıklandı.Geçen hafta toprağa verilen Kraliçe 2. Elizabeth’in ölüm belgesi kamuoyu ile paylaşıldı. 96 yaşında 8 Eylül 2022’de yerel saatle 15.10’da yaşamını yitiren Kraliçe Elizabeth’in “ileri yaşa bağlı sağlık sorunları” sebebiyle öldüğü duyuruldu.Kraliçe 2. Elizabeth’in ölüm raporunu doktor Douglas James Allan Glass’ın hazırladığı açıklandı.

  Continue reading
 • Görüşme adlı ilk filmiyle Deneysel kategoride yarışan üniversite öğrencisi yönetmen Melih Görür, final seçkisinde yer alma başarısını gösterdi. İHA’da yer alan habere göre; 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Doğuş Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü öğrencisi Melih Görür, ilk filmi Görüşme ile final seçkisinde yer aldı. Film […]

  Continue reading
 • Sinop’ta, Erfelek ilçesinde bulunan Tatlıca Şelaleleri’nde gezinti yapan ziyaretçilerin üzerlerine ağaç devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AA muhabirine, ziyaretçilerin üzerine ağaç devrilme ihbarı yapılmasının ardından kurtarma ve sağlık ekiplerinin olay yerine ulaştıklarını söyledi.Olayda 2 kişinin öldüğünü, yaralanan bir kişinin ise sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığını belirten Karaömeroğlu, olayla ilgili inceleme […]

  Continue reading
 • Antakya ilçesine bağlı Küçükdalyan Mahallesi sınırları içerisindeki Antakya Antik Hipodrom ve çevresi kazıları Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hatice Pamir başkanlığında yürütülüyor. 25 kişilik ekip, Antakya Antik Hipodrom ve çevresinde titiz bir çalışma yapıyor.Ekip, antik hipodromun batı kısmında eğlence yeri olarak kullanılan iki mekan ve içerisinde oyunlarda kullanılan kemik zarlar, […]

  Continue reading