Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Kırşehir’de iddiaya göre, Yunus Emre Ortaokulu’nda öğrenci olan Hasan Hüseyin Özkulluk, geçtiğimiz Cuma günü Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ö.İ. tarafından sınıfta şiddete maruz kaldı.
Öğretmen, uyguladığı şiddet sonrası çocuğun ağlamasına da kızınca Özkulluk, evine giderek ailesine yaşadıklarını anlattı.
Polis ekiplerinin geldiği okulda, psikolog eşliğinde ifadesi alınan öğrenci, Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesine giderek rapor aldı.
“Öğretmenimiz göğüs kafesime yumruk attı”  
Sınıfta yoklama aldıktan sonra olayın yaşandığını aktaran Hasan Hüseyin Özkulluk, “Arkadaşım öğretmenimiz yoklama alırken bana bir şey sordu. Bunu gören öğretmenim yanıma gelerek yakamdan tuttu ve göğüs kafesime yumruk attı.” dedi.

“Okula gitmek istemiyorum”
Yumruklandıktan sonra ağlayarak sırasına oturduğunu söyleyen öğrenci Özkulluk, öğretmeni Ö.İ.’nin kendisine “Ne ağlıyorsun, kemiğini mi kırdım?” dediğini ileri sürerek, “Öğretmenim benimle de dalga geçti. En küçük örneklerde dahi beni göstererek sınıfa güldürdü. Göz teması kuramadım. Okulumu seviyorum ama öğretmen beni korkuttu. Okula gitmek istemiyorum.” diye konuştu.

“Oğlumu eve arkadaşları getirdi”
Oğlunun eve heyecanlı ve kızarmış şekilde arkadaşlarıyla geldiğini anlatan anne Döne Özkulluk da, okul idaresi tarafından terslendiğini iddia etti.
Anne Özkulluk, “Oğlumu eve arkadaşları getirdi. Olayı anlatır anlatmaz okula gittim. Yöneticilere yaşanan olayı anlatmama rağmen onlar bana ‘okulun ilk haftası olayı büyütmememiz’ gerektiğini söyledi. Bende şikayetçi olacağımı bildirdim.” diye konuştu.

“Okul ve öğretmenlerimizle sorunumuz yok”
Yaşanılan durum üzerine adli süreç başlattıklarını ifade eden Hasan Hüseyin Özkulluk’un babası Emran Özkulluk ise, “Okul ve öğretmenlerimizle bir problemimiz yok. Çocuğum uyumlu bir öğrenci. Adli merciler ve Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli şikayetlerde bulundum. Gereğinin yapılmasını istiyorum ve öğretmenin çocuğumla karşılıklı gelmesini de istemiyorum.” şeklinde konuştu.
AA’nın haberine göre; Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, müfettiş raporuna göre idari ve adli soruşturmanın yürütüleceğini belirtildi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Sayıştay’ın Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yaptığı denetim bir skandalı ortaya çıkardı. Üniversitenin Balmumcu yerleşkesinde bulunan Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Uygulama ve Araştırma Merkezi’ndeki Türk sinemasının erken dönemine ait en kapsamlı film arşivinde tarihi ve sanatsal değere sahip film, sinema makine ve ekipmanları, tarihi afişler, fotoğraf, slayt, senaryo ve yönetmen notlarının son derece ilkel koşullarda […]

  Continue reading
 • Edirne’nin Keşan ilçesinde gece saatlerinde birlikte alkol alan E.S. ve O.G. isimli iki arkadaş arasında bilinmeyen bir sebeple tartışma çıktı. Tartışma sonrası O.G., E.S.’yi göğsünden ve sırtından bıçakladı. Bıçaklandı, eve gitti Bıçaklanmasının ardından eve giden şahıs, bir süre sonra fenalaşması üzerine Keşan Devlet Hastanesi’ne kendi imkanlarıyla gitti. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından, akciğerlerinde kısmi sönme […]

  Continue reading
 • MİT’in istihbarı ve operasyonel desteğiyle Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatı alanlarında düzenlenen operasyonlar neticesinde 1’i ölü 19 DEAŞ mensubu yakalandı.   Ayrıntılar geliyor…

  Continue reading
 • Operasyon, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 9 Ağustos’ta gerçekleştirildi. Beykoz’daki 2 işyeri 1 depo ve 1 eve düzenlenen baskında, çoğu pişmiş topraktan yapılan çok sayıda eser ele geçirildi. Ele geçirilen eserler, uzmanlar tarafından yaklaşık 1.5 ay incelendi.1035 TARİHİ ESERMüze uzmanlarınca yapılan incelemede, aralarında kahve ibrikleri, pirinç tepsiler, ahşap işlemeli sandıklar, tüfekler ve bir mezar […]

  Continue reading