Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Doğası ve temiz havasıyla seyrine doyum olmayan görüntüler sunan Karadeniz yaylaları, sonbaharda da turistlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.
Düzce’deki yaylalar, günübirlik ziyaretçileri ve kampçıları ağırlıyor.
Çevre illere sınırı olan Kuzey Anadolu Dağları’nın sıra yaylaları Güzeldere, Pürenli, Hera, Derebalık, Kardüz, Odayeri ve Balıklı, yazın yemyeşil doğası ile dikkat çekiyor.
Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yerleri
Şehir gürültüsünden uzaklaşmak için özellikle İstanbul ve Ankara gibi metropol kentlerden yaylalara gelerek kuş cıvıltıları arasında dolaşan misafirler, doğa ve göl manzarası eşliğinde stres atıyor.
Ziyaretçiler, çevrelerini saran dağların tabloları aratmayan manzarasında keyifli vakit geçiriyor.
Sis altındaki Batı Karadeniz yaylaları sonbaharda da ziyaretçilerini ağırlıyor ViDEO

“Çevreyi, doğayı temiz tutmak kaydıyla gelin”
Arkadaş grubuyla Ankara’dan Düzce ve Bolu’ya sınırı bulunan Pürenli Yaylası’na kamp yapmaya gelen Emre Koç, internetten güzel yorumlar okumaları üzerine buraya geldiklerini anlattı.
Kamp yapmak isteyenlerin Pürenli’ye mutlaka gelmesi gerektiğini ifade eden Koç, “Çevreyi, doğayı temiz tutmak kaydıyla gelsinler. Doğa harikası mükemmel bir yer, havası temiz, gölü, manzarası çok güzel.
Burada 3-4 yayla var. Buraya gelecek olanlara, bu yaylaları gezmelerini ve keşif yapmalarını tavsiye ederim.” dedi.

“Doğası çok iyi”
Koç, Ankara ve İstanbul’da yaşayan insanların temiz havaya ihtiyaç duyduğuna işaret ederek, “Burada çok fazla oksijen var. Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için bu bölge çok ideal bir yer.
Doğası çok iyi, kuş sesleri eşliğinde kamp yapmak için biçilmiş kaftan diyebilirim.” ifadelerini kullandı.
Karadeniz yaylaları sis altında FOTO GALERi

“Misafirler hiç eksik olmuyor”
1850 rakımlı Kardüz Yaylası’nda kalan 60 yaşındaki Erdoğan Somuncu da özellikle İstanbul’dan birçok doğaseverin yaylayı ziyaret ettiğini anlattı.
AA’nın haberine göre, misafirlerin hiç eksik olmadığını dile getiren Somuncu, şöyle konuştu:
“Burası doğal seyir terası”
“Bir yaşlı amcayı dinledim; ‘Bütün Karadeniz yaylalarını gezdim ama oksijeni bu kadar bol yayla görmedim.’ dedi. Gerçekten burasının doğal seyir terası olduğunu söyleyebilirim. Coğrafi olarak çok güzel.
Düzce Ovası ayağımızın altında. Sakarya’yı izleyebiliyoruz. Pamukova rüzgar güllerini görüyoruz. Bolu Mudurnu ve hava açık olursa Akçakoca’da denizi bile görebiliyoruz. Yaylamız gerçekten çok güzel.”

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Tokdemir tarladaki açıklamasında şunları söyledi:*Çiftçilerimize bir dokun bin ah işit. Gecen yıl pamuğun 20 liranın üzerinde satan çiftçiye fiyatı 14 lira deniyor. Çiftçinin girdileri geçen yıldan bu yanda yüzde 400 zamlandı. Çiftçilerimiz derin bir ah çekiyor.*İktidar, çiftçilerimizin sesini duy. Yıllardır pamuk destekleme primi 1 lira 10 kuruş. Çiftçinin feryadını bu tarladan seslendiriyoruz. Tarım Bakanı Hatay’a […]

  Continue reading
 • Olay, Çayır Mahallesi, Hürriyet Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, Halil G., sokak üzerinde bekleyen Ekrem T. ile yanında bulunan M.K., S.K., M.K.’ya bilinmeyen nedenle tabancayla ateş açtı.4 KİŞİ KANLAR İÇİNDE YERDE KALDIMermilerin isabet ettiği 4 kişi kanlar içerisinde kalırken, şüpheli Halil G. ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve […]

  Continue reading
 • Ssaat 19.30 sıralarında Bursa’nın Yenişehir ilçesi Çayır Mahallesi, Hürriyet Sokak’ta meydana gelen olayda Halil G., sokak üzerinde bekleyen Ekrem T. ile yanında bulunan M.K., S.K., M.K.’ya bilinmeyen nedenle tabancayla ateş açtı. Mermilerin isabet ettiği 4 kişi kanlar içerisinde kalırken, şüpheli Halil G. ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. […]

  Continue reading
 • Sayıştay, Ankara, Eskişehir, Bursa ve İstanbul illerinde öğrenci yurtlarında faaliyet gösteren kafeterya, lokanta, kantin, berber, bayan kuaförü vb. işletmelerde yerinde denetim yaptı.Denetimin sonuçları, Sayıştay’ın Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı denetim raporunda tek tek sıralandı. Yurtlarda faaliyet gösteren işletmelerin sözleşme hükümlerine uymadığına dikkat çeken denetçiler, buna ilişkin olarak bakanlığın herhangi bir ceza uygulamadığına da dikkat […]

  Continue reading