Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

İranlı Nasrin Asadiyan Tarakkom (51), 3 yıl önce Türkiye üzerinden Fransa’ya gitmek için Van’a geldi.
Otobüs durağında beklerken yanına gelen Tekin isimli kişi, kendisine yardımcı olmak istediğini söyleyerek, Hamza adındaki arkadaşıyla tanıştırdı.
Tarakkom ile Hamza arasında bir süre sonra duygusal ilişki başladı.
550 bin doları aldı, darbetti
Yaklaşık 7 ay sonra Hamza isimli şüpheli, İranlı kadının 550 bin dolarına (yaklaşık 10 milyon lira) ve pasaportuna el koydu.
Tarakkom, kendisini dövdüğünü, bıçakladığını ve taciz ettiğini iddia ettiği Hamza isimli şüpheliden kurtulmak için iki gün önce İstanbul’a kaçtığını anlattı.

İranlı kadından dayak ve dolandırıcılık iddiası VİDEO

“Bir caminin lavabosunda yattım”
Nasrin Asadiyan Tarakkom DHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Hamza sevgilim olup, beni kandırdı. Bana ne söylediği hiçbir şeyi yapmadı. Aynı zamanda define işi de yapıyor. Bana ‘Sana çek ve senet veririm, hepsine ortak ederim’ dedi. Bana para, araba, yeşil pasaport vereceğini söyledi. Çok söz verdi fakat hiçbiri olmadı. Arkadaşlarının hepsi ‘Hamza iyi bir insandır, ona güvenebilirsin’ diyordu ancak, 2 yıl önce 550 bin dolarımı aldı. Kafelerde, lokantalarda yatıyorum. Bir caminin lavabosunda yattım.” dedi.

“Beni bu zalimlerden kurtarın”
Tacize uğradığını, Hamza isimli şüphelinin burnunu kırdığını söyleyen Tarakkom, şikayetçi olduğunu ama onun suçlamaları kabul etmediğini söyledi.
Tarakkom birkaç gün önce yeni pasaport çıkartarak İstanbul’a geldiğini belirterek, “Ailemin İran’dan yolladığı parayla geldim. Beni bu zalimlerden kurtarın. İnşallah Fransa’ya gideceğim. Yardım istediğim herkes rahatsız etti beni. Bir tek şu an sığındığım lokantadaki insanlar yardımcı oldu.” dedi.

“Bana silah doğrulttu”
Tarakkom Hamza isimli kişinin psikolojisini bozduğunu ifade ederek, “Van’a 3 yıl önce geldiğimde pasaportum ve param vardı. Ne zaman geri istemesem bana silah doğrulttu.” dedi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • İstanbul’da düzenlenen NR1 Video Müzik Ödülleri’nde Aleyna Tilki ödül aldı. Tilki’ye ödülünü ise Orhan Gencebay verdi. Gazeteci Ertuğrul Özkök, sosyal medya hesabından Aleyna Tilki ve Orhan Gencebay’ın ödül törenindeki bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı: “Beyler o Orhan Gencebay” “İşte budur, Orhan ağabey ve Aleyna aynı sahnede. Ödülü alan konserleri yasaklanan Aleyna Tilki. Veren Orhan Gencebay. […]

  Continue reading
 • 9 yıl önce hayatını iş insanı Tolga Karataş ile birleştiren Emine Ün’ün eşi ve kız kardeşi Mine Ün’ün yasak aşk yaşadığı iddia edilmişti. Özel hayatında zor günler yaşayan Emine Ün, 9 yıllık evliliğini ihanet iddialarının gölgesinde noktalarken yeni aşkını da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurmayı ihmal etmedi. 45 oldu 45. doğum gününde yaptığı paylaşımla yeni […]

  Continue reading
 • ABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA), Çift Asteroid Yönlendirme Testi (DART) isimli uzay aracı, dünyadan yaklaşık 11 milyon kilometre uzaktaki asteroide, planlandığı şekilde başarılı bir çarpma gerçekleştirdi.NASA’nın internet sitesinden ve tüm sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen canlı yayında, dünyanın potansiyel asteroit veya kuyruklu yıldız tehlikelerine karşı savunma teknolojisini test etmek amacıyla uzaya fırlatılan DART, dünya için […]

  Continue reading
 • Kuzey Amerika’da güz dönemiyle etkisini gösteren kasırgalara bir yenisi daha eklendi. Fiona’nın ardından bu kez de Ian Kasırgası Florida eyaletini tehdit ediyor. Fırtına, sel ve hortum uyarısı yapıldı ABD Ulusal Hava Servisi, internet sayfasından yaptığı yazılı açıklamada, “Tüm gözler Karayip Denizi’nin batısında bu sabah erken saatlerde kasırgaya dönüşen ve bu gece batı Küba yakınlarında büyük […]

  Continue reading