Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Markette karşılaştığınız bir yabancıya ya da pek tanımadığımız birine şaka yapmazsınız. Bunun nedeni sadece sevdiğimiz, güvendiğimiz insanlarla eğlenmenin daha doğru olduğunu düşünürsünüz. İşin aslı, karşı taraf niyetinizi bilir ve bozulmaz.
Sevdiğiniz kişiyle şaka yapma fikri hakaret gibi sert olmamalı, aslında şefkat göstermenin bir yolu olmalıdır. Bunu yaparak, birbiriniz arasında bir kabul duygusunun kilidini açabilirsiniz. İşte, bir ilişkide birbirinizle şakalaşmanın sağlıklı olmasının nedenleri;

1. STRESİ AZALTABİLİR
Gülmenin en iyi ilaç olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur ve kesinlikle doğrudur. Kahkaha ve stres arasındaki ilişki üzerine çok sayıda araştırma yapılmıştır; meditasyon bedeniniz ve zihniniz için ne kadar iyiyse, gülmekte o kadar iyi olmanızı sağlar. Partnerinizle tartışmaya girme olasılığınız daha düşüktür ve bunun yerine birbirinizi takdir etmek için daha fazla zaman harcarsınız.
2. BAĞ KURMANIZI SAĞLAR
Elbette siz ve eşiniz birbirinize evcil hayvan takma adlarıyla eğleniyor ve ilişkinizin dışındaki kişilerin anlamadığı iç şakalar paylaşıyorsunuzdur. Çiftlerin daha güçlü bir bağ kurmasını sağlayan şey budur çünkü bu sadece onların benzersiz gizli dilidir. Çiftler kendi gizli dillerini oluşturduklarında aralarında anlayış gösterip bir düşünce tarzını paylaşırlar ve bu da birlikte geçirdikleri olumlu deneyimleri artırır, kahkaha ve neşe katar.
3. BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR
Birbirinizle dalga geçmek, birlikte gülmeye yol açar ve kahkaha, sizi soğuk algınlığına karşı daha az savunmasız hale getiren daha güçlü bir bağışıklık sistemine yol açar. Gerginliği yatıştırabilir, sizi partnerinize bağlayabilir ve kavga sırasında öfke ve endişeden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bir ilişkide gülmenin ardına gizlenen, kardiyovasküler aktiviteyi artırarak bağışıklık fonksiyonunu iyileştirebileceğidir.
4. DAHA FAZLA YAKINLAŞTIRIR
Çiftler, birbirleriyle dalga geçtiklerinde ilişkide daha tatmin olurlar ve daha güçlü bir çekicilik oluştururlar. Birbirlerinin kusurlarını şaka yollu belirtmek, onların yakınlaşmasına ve samimiyetlerinin artmasına neden olabilir. Ancak, birbirleriyle dalga geçme biçimlerinin de benzer şekilde gerçekleştirildiğini belirtmek önemlidir. Gülünmeyi nasıl ele aldığınız, ilişkinizin ne kadar mutlu olabileceği konusunda önemlidir. Aksi takdirde, bir kişi gülünç olmaktan korkuyorsa, bu onun partnerine güvenmemesine yol açabilir.
5. ARADAKİ GERGİNLİĞİ AZALTIR
Her çiftin tartışmaları vardır, bu kaçınılmazdır ve bir yere kadar tamamen normaldir. Bir tartışma sırasında birbirinizle dalga geçmek ve kaba veya kötü niyetli olmadan biraz kahkaha atmak, tartışmanın daha iyi çözülmesine yol açabilir. Endişeli bir kişi için kavga sırasında iç şakalar yapmak ve komik yorumlar yapmak kişiyi rahatlatır ve sonuç olarak çifti bir araya getirir ve daha mutlu bir sonuca yol açar.
6. SORUNLARI ÇÖZMENİZE YARDIMCI OLUR
Partnerinize seslenmenin mükemmel yolu,  onunla hafif bir şekilde dalga geçmektir. Bu, sorunlara odaklanmanıza ve onları dostane bir şekilde çözmenize yardımcı olur. Genel olarak, sadece bir sorunu belirtmek, eşinizin sizi söz verdiği saatte aramaması gibi bir şeyin sizi rahatsız ettiğini fark etmesine yardımcı olacaktır. Bu şekilde, kavga başlatmak zorunda kalmadan bunun hakkında konuşabileceksiniz.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Ayrıntılar geliyor…

  Continue reading
 • İtalya’da geçen hafta düzenlenen seçimde büyük zafer kazanan aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşleri partisi lideri Giorgio Meloni’nin kanser sonucu hayatını kaybeden babasının bir dönem uyuşturucu kaçakçılığından hapis yattığı ortaya çıktı.İspanyol Diario de Mallorca gazetesinin haberine göre, ailesini yıllar önce terk eden baba Francesco Meloni, 1995’te İspanya adası Menorca’da yüklü miktarda uyuşturucuyla yakalanıp tutuklandı. Habere göre restoranının […]

  Continue reading
 • Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2022 Ocak-Haziran: I. Dönem’e ilişkin açıkladığı Elektrik ve Doğalgaz Fiyatları, enerji birim fiyatlarındaki dev artışı gözler önüne serdi.Buna göre, bu dönemde sanayide 1 kWh elektrik için ödenen tutar, bir önceki döneme göre yüzde 124,6 artarak ortalama 217,4 kuruşa çıktı.Aynı dönem aralığında sanayide bir metreküp doğalgaz için ödenen tutar ise, yüzde 216,7 artarak […]

  Continue reading
 • Düğün sezonu devam ederken, her gün yükselişe geçen altın fiyatları araştırılmaya devam ediliyor. Bilezik almak isteyen ve Kapalıçarşı’ya gidecek olanlar, bilezik fiyatlarındaki son durumu merak ediyor. Dolar ve altının yükselişe geçtiği şu günlerde düğünlere eli boş gitmek istemeyenler, “Altın bilezik fiyatları ne kadar? 30 Eylül Cuma 2022: 14, 18 ve 22 ayar altın bilezik fiyatları” […]

  Continue reading