Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve milletvekillerinin katılımı ile ‘AK İcraatlar İzmir’ konulu serginin açılışı yapıldı.
Açılışta konuşan Dağ, AK Parti teşkilatının her kademesinden gelen partililere seslenerek yapılan icraatlar konusunda değerlendirmelerde bulundu.
“Hizmet yapmak durumundayız”
AK Parti iktidarının yaptığı icraatları hem il binasında hem tüm ilçelere sergilerle anlatacaklarını ifade eden Dağ, iktidar olarak hizmet yapmak durumunda olduklarını dile getirip, “Ama bizimle aynı imkana sahip olanların hatta daha iyi imkanı olanların hizmet etmedikleri bir ortamda hizmet edenin öne çıkması, takdir edilmesi önemlidir. Bunu zaman zaman anlatmakta fayda var.” dedi.
Hizmet ederken birtakım engellerle de karşılaştıklarını öne süren Dağ, kaynakları sadece hizmete ayırabilme durumunda Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebileceğini vurguladı.
“Bireysel ve kolektif talepleri de değerlendirdik”
İzmir’de hayata geçirilen projelerden örnekler veren Dağ, “İzmir’in her ilçesinde onlarca okul inşa ettik. Her ilçede duble yollar yapıldı. Karayolları ağı dışında şehir içi ulaşım belediyede olmasına rağmen bunu kendimiz yapma noktasında harekete geçtik. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri hükümetten ne talep ettiyse, makul çerçevede ise yerine getirilmiştir. İlçe belediyeleri çıkıp ‘şu yapılmadı’ diyemez. ‘Karşıyaka Stadı’nı ilçe ve büyükşehir belediyeleri bize tahsis edin’ dediler ettik. Bugüne kadar yaptık. Bundan sonra 1,5 yıllık sürede iznini çıkardığımız işlerin üzerine çalışma yapsalar bu sürede ancak bir kısmını bitirebilirler. Onların hazırlığı hala yeterli düzeyde değil.” dedi.

“İzmir’e 112 milyar 65 milyon liralık yatırım”
AK Parti iktidarı olarak 20 senelik süre zarfında İzmir’e toplam 112 milyar 65 milyon liralık kamu yatırımı gerçekleştirdiklerini açıklayan Dağ, bunun 2.3 milyarını eğitim, 2.16 milyarını sağlık, 4.09 milyarını gençlik spor,  29 milyarını ulaştırma, 24 milyarını aile sosyal politikalar, 21 milyarını çevre şehircilik, 3 milyarını sanayi, 1 milyarını adalet, 298 milyonunu kültür turizm, 12.4 milyarını tarım orman ve 11.9 milyarını enerji yatırımı alanlarında hayata geçirdiklerini kaydetti. Dağ, 12 yıldır vekillik görevini sürdürdüğünü söyleyerek, somut icraatları görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin her yerinde partisinin imzasını görebiliyoruz dedi.
“Açık ara farkla yine birinci parti olacağız”
“Bugün İHA’ları, kendi uçağımızı konuşuyoruz. Nükleer enerjiyi, Karadeniz doğalgazını, Doğu Akdeniz’den çıkartacağımız doğalgazı konuşuyoruz” diyen Dağ sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu uğraşı verdiğimizde önümüze İtalya, Amerika, tamamı karşımızda durup engellemeye çalışırken, birileri Yunanistan’ı cesaretlendirici işler yapıyor. Kendinize gelin. Aklınızın başınıza devşirin. Burada Doğu Akdeniz’de dünya karbon rezervinin yüzde 47’si var. Yanı başımızdaki bu karbonu ta okyanus ötesinden çıkartıp gelirini kendileri için alacaklar ve bundan Kuzey Kıbrıs ve Türkiye Cumhuriyeti bir pay alamayacak, öyle mi? Enerji bugün için de bir ihtiyaçtır yarın için de öyle. En büyük mesele enerji meselesidir. Karadeniz’e de Akdeniz’e de aynı hamleyi yapıyoruz. Sadece millete hizmet uğrunda tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak düsturuyla yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki 7 aylık çalışma performansıyla Cumhurbaşkanımızı tarihimizin en yüksek oyuyla cumhurbaşkanı seçtireceğiz. Açık ara farkla yine yeniden birinci parti olacağız. Yapılan icraatların videolarını çekerek metaverse gözlükleri ile vatandaşlarımıza sadece il ve ilçe binalarımızda değil meydanlarda da bunları gösterelim. Ben bunla ilgili her türlü desteği vermeye hazırım. İzmir birçok konuda öncü olan bir kent inşallah bu konuda da öncü olacağız.” ifadelerini kullandı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • AB dönem başkanı Çekya’nın çağrısı üzerine gerçekleştirilecek toplantıda, üye ülke bakanları Avrupa’daki enerji krizini tartışacak.Enerji bakanları, ilk olarak elektrik fiyatlarını düşürmek amacıyla yoğun saatlerde elektrik talebini azaltmaya yönelik önlemleri, elektrik üretiminden aşırı gelir sağlayan şirketlerden katkı alınmasını ve fosil yakıt sektöründeki şirketlerin fazla karlarından dayanışma vergisi toplanmasını içeren teklifleri değerlendirecek.HANGİ TEDBİRLER MASADA OLACAK?AB Komisyonu tarafından […]

  Continue reading
 • Sarı-kırmızılı takımla sözleşmesi sona eren Cezayirli futbolcu Sofianne Feghouli, yakın zamanda alacaklarını almak için kulübü FIFA’ya şikayet ettiği iddia edilmişti. 32 yaşındaki futbolcu, FIFA şikayetiyle alakalı yaptığı paylaşımda “Ailem, kulübü içtenlikle seviyorum ve taraftarın önünde oynamayı sevdim. Kalıcı anılar edindim. Futbol benim tutkum ve mesleğim. 5 sezondur gecikmeleri kabul ettim. “Hakkım olanı talep ettim faiz […]

  Continue reading
 • Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, dün sosyal medya üzerinden Azerbaycan’ın saldırısı sonucu 3 Ermenistan askerinin hayatını kaybettiğini ve Azerbaycan’ın Ermenistan topraklarına saldırdığını yazdı. Paşinyan’ın iddialarına yönelik Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, suçlamalar ‘asılsız ve sahte’ olarak nitelendirildi. Bakanlık cevap niteliğindeki açıklamada suçlamaları ‘sahte ve asılsız’ olarak nitelendirdi. “Sahte suçlamaları bölgedeki durumu gerginleştirmeyi amaçladığını […]

  Continue reading
 • Son zamanlarda gizlilik sorunlarıyla gündeme gelen Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC), Çin ile ilgili veri güvenliği endişeleri nedeniyle uygulamanın Android ve iOS’tan kaldırılması için talepte bulunmuştu. 113 milyondan fazla videoyu kaldırdı TikTok yeni şeffaflık raporunu yayınladı. Buna göre geçtiğimiz nisan ve haziran ayları arasında […]

  Continue reading