Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yaşayan İlayda (25) ve Batuhan Menteş çifti, 9 ay önce ailelerine bebek bekledikleri müjdesini verdi.
Heyecanla ayların geçmesini bekleyen çift, annenin sancılarının başlamasıyla ilk günden beri gittiği özel hastaneye yöneldi.
Doktor halı sahayım dedi, doğuma gelmedi
Doğum sancısıyla bebeğini bekleyen İlayda Menteş, iddiaya göre doktorun halı saha maçında olması sebebiyle gece doğuma alınamadı.
Sabaha kadar hastanede kalan İlayda Menteş, doktorun mesai saatinde hastaneye gelmesiyle muayene oldu.

Doktor, muayenede sorun tespit edemedi
İddiaya göre Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Y.Ç., ilk muayenede bir sorun olmadığını söyleyerek, yaklaşık 3 saat sonra bebeğin sezaryen ile alınması gerektiğini ifade etti.
Bebek dışkısını yiyerek boğuldu
Aile, ameliyathane kapısında annenin 30 dakika beklediğini ve bu süre zarfında bebeğin kendi dışkısını yemesi sebebiyle boğulduğunu ileri sürdü.

Aile özel hastaneden ve doktordan şikayetçi oldu
Menteş Ailesi, bebeğin boğulmasının sebebinde doktorun gelmemesinin ihmali olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.
“Bizimle bir anlaşma yapıldı, bebek doğduktan sonra ücret de ödenecekti”
Olayı anlatan dede Sedat Menteş, “Oğlum Batuhan ve gelinim İlayda, dün gece saat 00.30 sıralarında özel hastaneye gitti. Biz gece hastaneye yatış yaptığımız halde doktora ulaşamadık.
“Ebeye halı sahada olduğunu söyledi”
Bizimle bir anlaşma yapıldı, bebek doğduktan sonra ücret de ödenecekti, ancak doktora ulaşamadık. Doktorumuz sorumlu ebeye ulaşarak kendisinin halı sahada olduğunu söylemiş. Doktor, sabah 08.30’da hastaneye geldi ve yaptığı kontrollerde her şeyin normal olduğunu bize söyledi.
Gelinim bize NST testinde bebeğin kalp atışının 40’a, 60’a ve 120’ye kadar çıkıp indiğini söyledi. Bu kayıtlardan bebeğin sağlığının yerinde olmadığını anladık. Bunu sorduğumuzda bize annenin ve bebeğin kalp atışının frekansları karışmış olabileceğini söylediler.” ifadelerini kullandı.

“Ameliyathanede yer olmadığından 30 dakika gelinim kapıda bekledi”
Konuşmasını sürdüren Sedat Menteş, “Öğlen saat 12.00 gibi bize bebeğin acil ameliyata alınması gerektiğini söylediler ancak ameliyathanede yer olmadığından 30 dakika gelinim kapıda bekledi. Yarım saatte insan hayatı ölüyor. Bu bebek için uzun bir süre.
Bu sürede bebek kendi dışkısını yiyor ve boğularak vefat ediyor. Biz bu konuda şikayetlerimizi yaptık. Bizim canımız yandı başkasının canı yanmasın.” diye konuştu.
“Bebeğim ölmemiş olabilirdi”
Doktordan şikayetçi olduğunu söyleyen Batuhan Menteş, “Doktorun ihmali olduğunu düşünüyoruz. Bebeğin ameliyathane kapısında 30 dakika bekletilmesi çok uzun bir süre.
Bebek ameliyathaneye alınsa belki bu sonuçlar yaşanmazdı. Şu an bunu burada konuşmuyor olabilirdik, bebeğim ölmemiş olabilirdi.
Bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın. Eşimin sancısı başlaması sebebiyle gece 00.30 gibi doktorumuzu aradık ancak kendisine ulaşamadık. Doktor bize 01.20’de geri döndü.
“Doktorun ihmali olduğu apaçık belli”
Bizi aradığında halı saha maçında olduğunu ve telefonu açamadığını söyledi. Hastaneye yatış yaptığımızı söylediğimizde doktor onayladı ve gereken işlemleri yapacaklarını söyledi. Sabah saatlerine kadar herhangi bir sıkıntı yoktu.
Sabah saatlerinde NST kayıtlarında bebeğin kalp atışının bozulduğunu eşimle beraber anladık. Hemşireye bu durumu söylediğimizde anne kalp atışıyla frekansların çakıştığını söyledi. Doktorun ihmali olduğu apaçık belli. Bebeğimin cinsiyeti erkekti, ismini Uraz koyacaktık. Eşimin durumu şu an iyi. Sezaryenden çıktı şu an dikişleri olması sebebiyle hastanede yatıyor. Acı ve kötü bir durum.” şeklinde konuştu.
Başhekim konuştu
Öte yandan, olayla ilgili açıklama yapan Hastane Başhekimi E.U., “Annenin sağlığı yerinde ancak bebek maalesef hayatını kaybetti. Şu an başka bir bilgiye sahip değilim.” dedi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün TSK yapılanmasında yer aldıkları ve ankesörlü/sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu kontörlü telefonlardan iletişim kurdukları tespit edilen, 1’i Kara Kuvvetleri, 2’si Hava Kuvvetleri, 1’i Jandarma Genel Komutanlığına mensup 2’si muvazzaf 4 asker ile darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen 12 askeri okul öğrencisi hakkında gözaltı kararı verildi.İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube […]

  Continue reading
 • Japonya, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB), ülkenin Vladivostok Konsolosluğu diplomatlarından Motoki Tatsunori’yi “casusluk iddiasıyla” gözaltına almasını protesto etti.Rusya’nın Tokyo Büyükelçisi Mikhail Galuzin, FSB’nin Japon diplomatın gözaltına alınması ve “istenmeyen kişi” ilan edilmesi sonrasında, Japonya Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Japonya Dışişleri Bakanı Hayaşi Yoşimasa, Motoki’nin “gözünün bağlandığını, fiziksel olarak kısıtlandığını” belirterek, Japon diplomata “zor kullanıldığını” söyledi.“Casusluk iddialarına” […]

  Continue reading
 • Osman Kızılcan ve ailesi, Hakkkari’nin Şemdinli ilçesi Boğazköy köyünde yaşıyorken, terör olayları nedeniyle 1994 yılında köyü terk etmek zorunda kaldı.2004 yılında çıkarılan kanunla köyde bulunan mal varlığına ulaşamaması sebebiyle oluşan 2004 ve öncesi zararı için tazminat ödenmiştir.Kızılcan, köyün özel güvenlik bölgesi alanında kalması sebebiyle halen mülklerine ulaşamadığını vurgulayarak 2017 yılında bir kez daha Zarar Tespit […]

  Continue reading
 • On yılı aşkın bir süredir savaşın, kaosun ve belirsizliğin içerisinde olan Suriye’de yeni bir felaket ortaya çıktı…Yıllardır savaşın içinde olan Suriye’de kolera salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler konuyla ilgili olarak, “Ülke tarihinin en kötü salgını” yorumunu yaparken resmi verilere göre bir ay içerisinde 338 kolera vakası tespit edildi. Özellikle Halep’in kuzeyinde vakaların hızla […]

  Continue reading