Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Göktürk Mahallesi’ndeki Sanat Evler Sitesi’nde bulunan 3 bloktan 3 yıl önce temelden daire alan vatandaşlar, paralarının bir kısmını peşin ödedi.
Vatandaşlar, kalan kısmı ise aylık taksitler halinde ödemeye devam etti.
Firma mirasçıları ile arsa sahibi arasında anlaşmazlık
Bir yıl önce ise müteahhit firma sahibinin hayatını kaybetmesiyle, firma mirasçıları ile arsa sahibi arasında anlaşmazlık başladı.
Yaşanan anlaşmazlık sonucu pek çok vatandaş, parasını ödediği evlerin tapusunu bir türlü alamadı.

Polisle gelip, daireyi boşalttılar
Süreç içerisinde anlaşmazlığın boyutu artınca, bloklarda oturan bazı daire sahiplerinden evleri boşaltmaları istendi.
Dün akşam saatlerine doğru ise siteye gelen yetkililer ve polis ekipleri, tahliye kararı verilen bir daireyi boşalttı.
Gaziantep’te arsa sahibi ile firma zıtlaştı, ev sahipleri sokağa atıldı VİDEO

Çözüm bekliyorlar
Eşyalarıyla birlikte sokağa atılan Adem Şahatak, inşaat kalıpçılığı işi yaptığını ve alın teri karşılığında aldığı dairesinden zorla çıkarıldığını söyledi.
Şahatak, önümüzdeki günlerde 4-5 dairenin daha aynı şekilde boşaltılacağına yönelik duyum aldıklarını da vurgulayarak yetkililere çözüm çağrısında bulundu.

“Sokakta kaldım ve bu çok zoruma gidiyor”
Yaşadığı mağduriyeti İHA’ya anlatan Adem Şahatak, “Evde otururken müteahhit vefat edince tapumuzu alamadık. Daha sonrasında müteahhit firma ile arsa sahipleri anlaşmazlık yaşayınca evi boşaltmamızı istediler. Sonrasında da polis ekipleriyle birlikte evimi boşaltarak eşyalarımı sokağa attılar. Eşyalarım hepsi şu an kapının önünde. Yetkililerden talebimiz bu işin bir an önce çözülmesi. Bu sitedeki herkesi tek tek evinden atarlarsa bu insanlar ne yapacak? Pazartesi günü 5 dairenin daha boşaltılacağı söyleniyor. Şu an ben sokakta kaldım ve bu çok zoruma gidiyor.” dedi.

“Elimizde senetler ve sözleşmeler var”
Sitede oturan ve her güne endişeyle uyandıklarını söyleyen İslim Ayhan da “Herkes bu işe seyirci kalıyor. Her gün birimizi, bir gün hepimizi buradan atacaklar bu gidişle. Bugün bu durumu bu kardeşimiz yaşadıysa, yarın hepimiz aynı durumu yaşayabiliriz. Elimizde senetler ve sözleşmeler varken, kendi evimizde mağdur oluyorsak, yetkililer neden bu işe çözüm bulmuyor.” ifadelerini kullandı.

“Kimse buraya selam vererek gelmedi”
Abdulkadir Tekler isimli site sakini ise “Bizim talebimiz arsa sahibi ile müteahhit firmanın anlaşmazlığını buradaki masum, mağdur insanlar üzerinden halletmemesidir. Biz arada kalmamak istiyoruz, sadece hakkımızı istiyoruz. Sonuçta kimse buraya selam vererek gelmedi. Herkes parasını vererek geldi. Yetkililerin bu işe çözüm bulması ve mağdur vatandaşların hakkının savunması gerekiyor.” diye konuştu.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Van’da son yıllarda azalan yağış ve artan buharlaşma, ‘Dünyanın en büyük sodalı gölü’ olan  Van Gölü’de su seviyesinin düşmesine neden oldu. En belirgin çekilme ise su derinliğinin diğer kıyılara oranla daha az olduğu Erciş ilçesinde gözlendi. Çekilme ile iki yıl önce ilçenin 10 kilometre doğusunda bulunan Deliçay sularının Van Gölü’ne döküldüğü alanda ortaya çıkan liman […]

  Continue reading
 • Son yılların üzerinde en çok konuşulan konularından biri olan yapay zeka, artık bilimin sınırlarını aşıp günlük hayatın her alanına girmeye başlıyor. Dünya çapındaki tüm büyük ölçekli şirketlerin başvurduğu yapay zeka teknolojisi; teknolojik ilerleme, üretim ve uygulama gibi alanlarda karşımıza çıkıyor. AB’den yapay zeka önlemi AB Komisyonu, yapay zekâ, insansız hava araçları ve akıllı ev aletleri […]

  Continue reading
 • YÖK Başkanı Erol Özvar, “Ön incelemeyi başlattık ve neticelendirdik. Bugün, genel kurulda bu KPSS inceleme raporu değerlendirilecek ve neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek. Sonuçlandığını ifade etmem mümkün şu anda.” dedi. AYRINTILAR GELİYOR…

  Continue reading
 • Kuzey Hindistan’daki Muzaffarnagar bölgesinde dayanılmaz mide ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran adam, tedaviye alındı. Hiçbir şey yiyemeyen 32 yaşındaki adamın ağrısının sebebini belirlemek isteyen doktorlar, röntgen ve tomografi taraması yaptı. “Bu kadar çok kaşık çıkınca şoke olduk” İlk etapta bir tümörden şüphelenen doktorlar taramalar neticesinde adamın midesinde yoğun şekilde yabancı madde olduğunu tespit etti. 2 saatten […]

  Continue reading