Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘hayalim, sevdam’ olarak üstünü çizdiği şehir hastanelerinin yapımına devam ediliyor.
Gaziantep de şehir hastanesine kavuşmayı bekleyen illerin arasında yer alıyor.
Günde 18 bin kişiye hizmet vermeye hazırlanan hastane bin 875 yatak kapasiteli olarak inşa ediliyor.
Türkiye’nin en büyük 4’üncü şehir hastanesi
Bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla şehir hastanesinin inşaatına başlama töreni düzenlendi.
Hastane bahçesinde düzenlenen törende konuşma yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye’nin en büyük 4’üncü şehir hastanesinin Gaziantep’te yapıldığını belirtti.

“Yaklaşık 3 bin 500 yatak kapasitesine ulaşıyoruz”
Öte yandan kentte devam eden bin yataklı 3 hastanenin olduğunu, planlanan 600 yataklı 2 hastanenin daha bulunduğunu dile getiren Gül, “7 hastaneden oluşan bin 875 yataklı Türkiye’nin en büyük 4’üncü şehir hastanesi kentimize kazandırılmış oldu. Bunları üst üste koyduğumuzda yaklaşık 3 bin 500 yatak kapasitesine ulaşıyoruz. Bununla birlikte hedefimiz olan sağlıklı şehir, sağlıkta bölgenin merkezi olma ideallerine kavuşmuş olacağız.” diye konuştu.

“Daha önceki ortaklarda sıkıntılar yaşandı”
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehir hastanelerinin öneminden bahsederek, “Burası bizim en yumuşak karnımız. Cidden çok zor iş. Daha önceki ortaklarda yaşanan sıkıntıları ben belediye başkanı olarak iyi biliyorum. Ortaklar arasında güven sorunu vardı. Ama inanıyorum ki bu işi yaparsa bu şirketler yapar diyorum.” dedi.

“Gaziantep’e büyük katkı verecek”
AA’nın aktarımına göre; eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise şehir hastanesinin Gaziantep’e ve bölgeye ciddi anlamda büyük katkı vereceğini ifade etti.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, dün sosyal medya üzerinden Azerbaycan’ın saldırısı sonucu 3 Ermenistan askerinin hayatını kaybettiğini ve Azerbaycan’ın Ermenistan topraklarına saldırdığını yazdı. Paşinyan’ın iddialarına yönelik Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, suçlamalar ‘asılsız ve sahte’ olarak nitelendirildi. Bakanlık cevap niteliğindeki açıklamada suçlamaları ‘sahte ve asılsız’ olarak nitelendirdi. “Sahte suçlamaları bölgedeki durumu gerginleştirmeyi amaçladığını […]

  Continue reading
 • Son zamanlarda gizlilik sorunlarıyla gündeme gelen Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC), Çin ile ilgili veri güvenliği endişeleri nedeniyle uygulamanın Android ve iOS’tan kaldırılması için talepte bulunmuştu. 113 milyondan fazla videoyu kaldırdı TikTok yeni şeffaflık raporunu yayınladı. Buna göre geçtiğimiz nisan ve haziran ayları arasında […]

  Continue reading
 • Ukrayna, Rusya ile savaşta Batılı ülkelerden silah talebinde bulunuyor. Bulgaristan Savunma Bakanı Dimitar Stoyanov, bu duruma ilişkin konuştu. Stoyanov, Kiev yönetiminin bir kez daha Bulgaristan’dan ağır silah istediğini söyledi. “Bakan olduğum sürece Ukrayna’ya silah yok” Bu talebi tekrar geri çevirdiklerini anlatan Stoyanov, Bulgaristan Ulusal Radyosu’na (BNR) verdiği demeçte, “Bakan olduğum sürece Ukrayna’ya silah yardımı yapılmayacak.” […]

  Continue reading
 • Saat 16.00 sıralarında Bolu’nun işlek caddelerinden Cumhuriyet Caddesi’nde meydana gelen olayda, caddede iş yerlerinin bulunduğu kaldırımdaki çöp kutusunun yanındaki paketten şüphelenen polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Polis, caddede araç ve yaya trafiğini kapatıp güvenlik şeridi çekti. Olay yerine, İl Emniyet Müdürlüğü’nden bomba imha uzmanı sevk edildi. Fünyeyle patlatıldı DHA’nın haberine göre, özel kıyafetli bomba imha […]

  Continue reading