Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Bugüne kadar 2 milyon adedin üzerinde üretilen ve Türkiye’de en çok tutulan araçlardan olan Doblo, yavaş yavaş yolun sonuna geliyor.
Fiat, 2015 yılından beri Doblo’nun RAM markalı versiyonunu ProMaster City ismiyle Kuzey Amerika ve Kanada pazarına ihraç ediyordu.
Ancak, ABD’de Doblo’nun da yer aldığı küçük ticari araçlarda pazar payının erimesi, markaları bu tip araçların satışını bitirmeye zorluyor.
Geçtiğimiz hafta Ford’un ABD’de Transit Connect modelinin satışını durduracağını açıklamasının ardından, şimdi de sıra Doblo’ya geldi.
Satışlar bu  yıl duruyor
RAM Commercial Başkanı Dave Sowers, ProMaster City’nin satışlarını 2022 model yılı itibarıyla durduracaklarını ve bayilere yapılan sevkiyatın 2023’ün ilk çeyreğine kadar devam edeceğini söyledi.

Diğer yandan Tofaş, Stellantis’in yeni nesil Doblo’nun artık İspanya’da üretileceğini açıkladığı 6 Haziran 2022 tarihinde bir KAP açıklaması yaparak, ‘mevcut’ Fiat Doblo modeli üretiminin Türkiye, Kuzey Amerika, Kanada, Orta Doğu ve Afrika için 2023 yıl sonuna kadar uzatılmasıyla ilgili çalışmalar ve yeni ürünlerle ilgili değerlendirmelerin devam ettiğini belirtmişti.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Türkiye’de akrep yetiştiriciliği belgesine sahip Metin Örenler, hem dünyanın en tehlikeli hem de en pahalı işini yapıyor. Örenler, 550 metrekarelik kapalı alanda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne özgü ve dünyadaki tüm akrep ile yılan sokmalarına karşı etkili olan ‘Androctonus Crassicauda’ cinsi akrepleri yetiştirip, sağımını yapıyor. Binlerce akrep yetiştiriyor Türkiye’de bugüne kadar akrep zehrinin anti panzehir olarak kullanıldığını, kendilerinin […]

  Continue reading
 • Diyarbakır 450 Evler Mahallesi’nde bulunan 8 katlı inşaatın 5’inci katında kalıp döşeme işi yapan Murat Esin(34), dengesini kaybederek 25 metre yükseklikten zemine düştü. Olay yerinde yaşamını yitirdi DHA’nın haberine göre; ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri, Esin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından Esin’in cansız bedeni, otopsi için adli tıp kurumunun […]

  Continue reading
 • Aksaray Dere Mahallesi 653. sokakta gece kentte huzur ve güven uygulaması yapan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi, Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ve mahalle çarşı bekçileri durumundan şüphelendikleri 68 MA 1016 plakalı otomobili durdurdu. Alkol testinden kaçtı İHA’nın aktardığına göre; Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan uygulamada aracın aranması için sürücüsü yabancı uyruklu Joshgun A. […]

  Continue reading
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren araştırma ve danışmanlık şirketi Ipsos tarafından yapılan iki araştırma, ülkede 10 kişiden sekizinin alım gücünün düştüğünü ortaya koyarker, enflasyonun hem Türkiye’de hem de küresel olarak artacağı öngörüsünün hakim olduğunu gösterdi. Türkiye’de yurttaşlar üç ay öncesine göre gıda harcamalarına daha çok para ayırdığını, alışkın olduğu markalar yerine market markası ya da markasız […]

  Continue reading