Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’taki evinin fotoğrafını çektiği iddiasıyla yargılanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş hakkında karar çıktı.
Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, davada tutuksuz yargılanan Özçağdaş ve avukatları katıldı.
Altun’u avukatları savundu
Duruşmada müşteki Fahrettin Altun’u temsilen avukatları yer aldı.
Duruşmaya CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Özgür Özel, Sezgin Tanrıkulu ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile çok sayıda parti yöneticisi de katıldı.
Müşteki avukatı cezalandırılmasını istedi
Müşteki Fahrettin Altun’un avukatı, “Dosya kapsamı ve yapılan savunmalardan atılı suçun işlendiği anlaşılmaktadır. Sanık, kaçak yapının olduğu iddia ettiği vakıflar arazisinin yerini bile gösterememiştir. Tamamen siyasi ideolojilerle bu fiili gerçekleşmiştir. Cezalandırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Beraat etti
Suat Özçağdaş son savunmasında “Savcılık makamı tarafından atılı suçu işlemedim. İddiaları kabul etmiyorum, fotoğrafta bahçeli ev yok, boş arazi var. Daha önce hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasını kabul etmemiştim ama şimdi kabul ediyorum. Beraatimi istiyorum.” diye konuştu.
Mahkeme, Özçağdaş’ın beraatine karar verdi.

5 yıla kadar hapsi isteniyordu
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Suat Özçağdaş’ın 21 Nisan 2020’de Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’taki evini fotoğrafladığı öne sürülüyordu. İddianamede sanık Özçağdaş’ın ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi isteniyordu.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Son zamanlarda artan popülerliği ile gündemden düşmeyen TikTok, dünya genelindeki kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Durum böyle olunca, diğer popüler sosyal medya şirketleri de TikTok’u büyük bir rakip olarak görüyor. YouTube, kısa video paylaşım özelliği Shorts’u 2020’nin sonlarında kullanıma sunmuştu. Dikey modda çekilmiş bir dakikaya kadar videolara izin veren Shorts, kısa süre içinde oldukça başarılı oldu. YouTube Shorts, […]

  Continue reading
 • Rusya Ukrayna savaşının başlamasıyla Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Moskova’nın elini ticari olarak zorlaştırmak için ticari yaptırım düğmesine bastı… Belçika’nın başkenti Brüksel’de, Rus karşıtı yaptırımların sekizinci paketi açıklandı. Yeni yaptırım dalgası ile birkaç çelik ürününün ithalatının yasaklanmasının yanı sıra Rus petrolüne fiyat sınırı koyma üzerine de çalışmaların yapılacağı öğrenildi. Ayrıca, dış basında yer alan haberlere göre […]

  Continue reading
 • MİT, Suriye’nin kuzeyindeki Afrin-Azez kara yolu üzerinde düzenlediği operasyonla, PKK/PYD’li teröristler Ozan Tunç, Mehmet Kaykır ve Ferhad Edemen’i yakaladı. (AA)

  Continue reading
 • Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) eylül ayına ilişkin Ekonomik Güven Endeksini açıkladı.Buna göre, ekonomik güven endeksi eylül ayında aynı düzeyde kalarak 94,3 değerini aldı.Ekonomik güven endeksinin 100’den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100’den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği gösteriyor.Kaynak: TÜİKREEL KESİM GÜVEN ENDEKSİNDE DÜŞÜŞBir önceki aya göre eylül ayında tüketici güven […]

  Continue reading