Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Ahmet Özdemir, 22 Eylül 2021 gecesi bir yıldır ayrı olduğu 14 yıllık eşi Nuran Özdemir’in çocuklarıyla yaşadığı İstanbul’un Eyüpsultan ilçesi Sakarya Mahallesi’ndeki eve gitti.
Hem küfürler yağdıran hem de bağıran Ahmet Özdemir, kapının açılmasını istedi.
Boğazını sıkarak darbetti
Komşular rahatsız olmasın diye kapıyı açan Nuran Özdemir’e küfretmeye devam eden Ahmet Özdemir, iddiaya göre karısının boğazını sıkarak darbetti.
Mutfağa kadar tartışarak giden taraflardan Nuran Özdemir, mini buzdolabının üzerinden aldığı bıçağı savururken 2-3 kez “sokarım sokarım” dedi.

Bıçakladı
Nuran Özdemir, kendisine vurmaya devam eden Ahmet Özdemir’i bıçakladı.
Sol göğüs bölgesinden yaralanan Ahmet Özdemir yere yığıldı.
Koca öldü, kadın tutuklandı
Hastaneye kaldırılan Ahmet Özdemir hayatını kaybetti.
Tutuklanan Nuran Özdemir hakkında “Haksız tahrik altında eşini öldürme” suçundan dava açıldı.

Üçüncü celse görüldü
İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü celseye, tutuklu sanık Nuran Özdemir getirilirken; maktulün annesi Sevgi Özdemir, kardeşi Senem Erol ve Kadir Özdemir de hazır bulundu.
Duruşmada savcısı, Nuran Özdemir’in “Haksız tahrik altında kasten eşi öldürme” suçundan cezalandırılmasını istediği mütalaasını tekrar etti.
“Oğlumu kasten öldürmüştür”
Söz verilen şikayetçilerden Sevgi Özdemir, “Oğlumu kasten öldürmüştür. Çocuğumu çağırdı. Kapının ağzında bekledi, bıçağı vurdu, öldürdü. Şikayetçiyim.” dedi.
Diğer şikayetçiler de sanığın cezalandırılmasını talep etti.

“Anlık gelişti, suçlu değilim”
Son savunması sorulan Nuran Özdemir ise “Ben onu bilerek isteyerek öldürmedim. Asla eşimi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Planlı bir cinayet, kastım da yoktu, anlık gelişti. Bıçağı savurduğumda dahi eşime denk geldiğini düşünemedim. Boşluğa denk geldiğini düşündüm. Yemin ederim ki doğru söylüyorum. Kasten öldürmedim, ölmesini de istemedim. Çocuklarımın babasıydı. Suçu kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum. Ben suçlu değilim.” dedi.
Özdemir son sözünde de, “Gerçekten öldürmek istemedim. Öyle bir niyetim yoktu. Planlı bir şekilde olmadı. Beraatimi ve tahliyemi isterim.” dedi.

“Olay meşru müdafaadır”
Sanık avukatı Harun Gözübüyük de  “Maktül gecenin 12’sinde alkollü bir vaziyette müvekkilimin evine gelmiştir. Hakaret etmiştir. Maktül saldırgan bir hal içerisindedir. Sanık komşular rahatsız olmasın diye onu içeriye almıştır. İyi niyetlidir. Maktül sanığa gözü dönmüş bir vaziyette saldırınca sanık kendisini bırakması için yalvarmış maktül seni öldüreceğim diye saldırısına devam etmiştir. O anda anlık olarak bıçaklama gerçekleşmiştir. Öldürme kastı yoktur. Arkası dönük vaziyette hedef gözetmemiştir. Olaydan hemen sonra müdahale etmiş pansuman yapmıştır. Olay meşru müdafaa kapsamındadır. Ayrıca tahliyesine karar verilsin.” dedi.

“Haksız tahrikle eşini kasten öldürmekten” ceza
Mahkeme heyeti, sanık Nuran Özdemir’in “eşe karşı kasten öldürme” suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.
Ancak eylemin haksız tahrik altında işlendiğini kabul eden heyet, 21 yıl hapis cezasına indirdi.
Sanığın pişmanlığını gösteren davranışlar ve yargılama sürecindeki davranışlarını dikkate alan heyet cezayı 17 yıl 6 ay hapis cezasına indirdi.
Ceza miktarı dikkate alınarak erteleme yapılmadı.
Sanık Nuran Özdemir’in tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

“Bu cezayı kabul etmiyorum”
DHA’nın haberine göre kararın açıklanmasının ardından sanık Nuran Özdemir, “Ben bu cezayı kabul etmiyorum.” dedi.
Mahkeme Başkanı da sanığa, cezaya karşı 7 gün içinde itiraz hakkının bulunduğunu belirtti.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • ABD’nin Florida bölgesinde beklenen kasırga, etkisini göstermeye başladı. Bölge halkında büyük paniğe neden olan felaket sel ve yıkıma neden oldu. Florida’da en az kasırga kadar dikkat çeken bir olay daha yaşandı. Olay bölgesinden sıcak haberleri aktaran NBC muhabiri Kyla Galer, mikrofonu kasırgadan korumak için ilginç bir yöntem seçti. Mikrofona prezervatif geçirdi Kyla, mikrofonun ıslanmasını önleyerek […]

  Continue reading
 • Bu yaz Türkiye A Milli Basketbol Takımımızın FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ve 2022 EuroBasket aday kadrolarında yer alan NBA patentli uzun Ömer Faruk Yurtseven, Dünya Kupası Elemeleri’nde forma giymesine rağmen EuroBasket’te kendi insiyatifiyle yer almamıştı. Ergin Ataman eleştirmişti Ömer Faruk Yurtseven’e Başantrenör Ergin Ataman’dan tepki gelmişti. Ataman yaptığı açıklamada; “Türk halkından özür dilemeli.” demişti. Ömer […]

  Continue reading
 • İngiliz devi Chelsea’nin eski orta saha oyuncularından Ramires, 35 yaşında futbol hayatını noktaladığını duyurdu. İşte Ramires’in açıklamaları: “Her şey için teşekkürler futbol” Emeklilik kararını sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyuran Ramires, “Bir süre düşündükten sonra futbol kariyerimi noktalamaya karar verdim. Takım arkadaşlarıma, çalıştığım antrenörlerime, oynadığım kulüplere ve Brezilya Milli Takımı’na teşekkür ediyorum. Her şey için teşekkürler […]

  Continue reading
 • 28 Haziran 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Biran Damla Yılmaz, 2014 yılında yayınlanan Çılgın Dersane 4: Ada filminde oynadı. 2019 yapımı Mucize 2: Aşk filmiyle sinema kariyerinde ilk başrolünü oynayan Yılmaz, asıl üne Kırgın Çiçekler dizisi ile kavuştu. Kırgın Çiçekler’de hayat verdiği Eylül karakteri ile tanınan başarılı oyuncu akabinde Canevim ve Baraj dizilerinde yer aldı. Kırgın […]

  Continue reading