Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

24 Şubat’ta başlayan Rusya-Ukrayna savaşı halihazırda devam ediyor…
Bu süreçte sık sık Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, eleştirilerin hedefinde olunca okları Türkiye üzerine çevirmeye çalıştı.
“Türkiye’nin tek güç olmasını kim ister?”
Moskova ile diyaloğunu savunan Macron, Türkiye’nin Moskova ile konuşan tek güç olmaması gerektiğini söyledi.
Rusya-Ukrayna savaşı üzerinden Türkiye’ye yürüyen Macron, “Türkiye’nin Rusya ile görüşmeye devam eden dünyadaki tek güç olmasını kim ister?” diye sordu.
“Fransa, Rusya ile görüşmeye devam edecek”
Elysee Sarayı’nda yaptığı toplantıda konuşan Fransa Cumhurbaşkanı, “Fransa, Rusya ile görüşmeye devam edecek” diye de ekledi.
Bunun yanında Kiev’e “sarsılmaz” bir destek sözü veren Macron, uzun sürecek bir savaşa hazır olmaları gerektiğini belirtti.

“Bölünme Rusya’nın savaş hedeflerinden biri”
Fransa’nın Kiev’e ekonomik, askeri ve insani yardımlarını uzun vadede sürdüreceğini dile getiren Macron, ancak en önemli zorluklardan birinin Rusya karşısında Avrupa’daki birliği sağlamak olacağını aktardı.
Macron, “Avrupa’da birlik çok önemli çünkü bölünme Rusya’nın savaş hedeflerinden biri” dedi.
Putin ile sık sık görüşüyor diye eleştirildi
Reuters’ın haberine göre, Macron, barış görüşmelerini yapabilmek için de Moskova ile görüşmenin zorunlu olduğunu vurguladı.
Macron daha önceden Ukrayna ve Doğu Avrupa ülkeleri tarafından, Kiev’e verdiği “belirsiz destek”ten ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile sık sık görüşmesinden dolayı eleştirilmişti.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Antalya’nın Döşemealtı ilçesine bağlı Çıplaklı Mahallesi Akdeniz Bulvarı Burdur istikametinde, yolun karşısına geçmeye çalışan Hatun Sağlam’a (33), çok süratli olduğu belirlenen Mehmet O.B. (27) yönetimindeki 07 AOF 380 plakalı otomobil çarptı. 50 metre savruldu, ayağı koptu DHA’Nın aktardığına göre; çarpmanın şiddetiyle yaklaşık 50 metre savrulan kadının ayağı koptu. Kazanın ardından 200 metre gittikten sonra refüje çarparak […]

  Continue reading
 • Vatandaş elektrik, su ve doğalgaz faturalarına yetişemiyor, ulaşım masrafları altında da eziliyor. Daha önce “Kışın kombi derecesini indirin, yazın klima derecesini yükseltin” diyen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez şimdi de, “Aklınla Verimli Yaşa” adlı tasarruf tedbirleri kitapçığı yayınladı.KENDİLERİNE MERCEDESKitapçıkta, “Kısa mesafelerde yürüyün ya da bisiklete binin. Saçınızı kurutma makinesi ile değil, havlu ile […]

  Continue reading
 • İktidara geldikleri günden bu yana Cumhuriyet mirası fabrikaları özelleştirip Hazine’ye ait arsa ve arazilerin satışına yönelen iktidar şimdi de ormanlardaki dikili ağaçların satışını hızlandırdı. Binlerce ağacın satışı için hemen her gün düzenlenen ihaleleri kazanan firmalar parayı peşin ödemek yerine vadeli ödemeyi seçerse Merkez Bankası’nın yıllık yüzde 12’lik faiziyle taksitlere de bölebilecek.Yangınlar yüzünden orman varlığının önemli […]

  Continue reading
 • Avrupa’daki resesyon ve iç pazarda ekonomik krizin getirdiği yüksek enflasyon altındaki durgunluk, sektörlerin ağustos ayı itibarı ile satış rakamlarına yansırken, yıl sonu için de önemli gelir kayıplarına işaret ediyor.TEŞVİKLER GEREKLİTürkiye’nin en önemli sanayi kolları arasında yer alan ve üretiminin yüzde 75’ini ihraç ederek 4.5 milyar dolarlık gelir sağlayan beyaz eşya sektöründe yılın ilk 8 ayında […]

  Continue reading