Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Yurt genelinde dün uyum programı nedeniyle okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri okula başladı.
9 Eylül’de sona erecek programın ardından 12 Eylül’de açılacak.
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa süre kala velilerin okul alışverişi başladı.
Pahalılığa isyan ettiler
Eksiklerini tamamlamak adına Eminönü’nün yolunu tutanlar, dükkanlardaki pahalılığa isyan etti.
Defter, kalem, çanta, suluk gibi okul malzemesi ürünlerde en uygun fiyatı arayan veliler, fiyat artışı nedeniyle tüm eksiklerini tamamlayamadı.

Fiyatlar ikiye katlandı
Çareyi önceki yıllarda kullanılan eşyaları yeniden kullanmakta bulan veliler, geçen seneye göre fiyatların ikiye katlandığını belirtti.
İHA’nın aktarımına göre; Tahtakale’de okul çantaları 300-400 lira, kurşun kalemler 3-4 lira, defterler 20-70 lira arası, kalem kutusu 50 lira civarında satılıyor.
“Defter grubunda fiyatlar 4 katını buldu”
Eminönü’nde birçok şey bir arada bulunabildiğini söyleyen kırtasiyeci Yağız Aslan, “Defter fiyatları küçük boylar 10 liradan başlıyor, büyük boylar 13-14 liradan 30 liralara kadar çıkıyor. Kurşun kalemler 4-5 lira silgilerde aynı fiyat. Okul çantaları 200-400 lira aralığında satılıyor. Boya gurubunda yüzde 50-60 civarında artış var. Defter grubunda fiyatlar 4 katını buldu, defterler ithal olarak geliyor. Veliler bazen bu fiyat artışına şaşırıyor’’ dedi.

“25 lira sadece silgi ve kaleme ödedim”
Çocuklar için okul malzemeleri baktığını ifade eden Şule Kurban ‘’Kalemlik, kalem ve silgi aldım. 25 lira sadece silgi ve kaleme ödedim. Kitap, defter gibi ürünleri için bekliyorum. Fiyatları bayağı pahalı buldum’’ diye konuştu.
“Geçen seneden kalan yaprakları kullanacağız”
Fiyatların pahalılığından yakınan Yasemin Yılmaz ise ‘’Kırtasiye ürünleri bakmaya geldim. Fiyatlara bakıyoruz, çok pahalanmış. Şu an çanta ve su matarası bakıyoruz. Fiyat artışından dolayı geçen seneden kalanları kullanacağız. Geçen seneden kalan yaprakları kullanacağız. Toplu alamayacağımız için tek tek alacağız. Uygun bir şeyler bulursak alışveriş yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

  • Beşiktaş’ta, Vodafone Park önüne önceki gece saatlerinde, 25-30 kişilik bir grup geldi. Beşiktaş aleyhine sloganlar atan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Meşale yakan grup trafiği kapattı. Bir süre sonra başka bir grup olay yerine gelirken, iki grup arasında kavga çıktı. Kavga…

  • Olay, dün Atatürk Bulvarı’nda bulunan veteriner kliniğinde meydana geldi. B.P., kliniğin bahçesinde bulunan köpeği demir korkuluğun arkasından cinsel sözler söyleyerek taciz ettikten sonra yoldan kliniğin bahçesine cam şişe fırlatmaya başladı. Görevlilerle tartışma yaşayan B.P. çevredeki vatandaşlar tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.Daha sonra kliniğin önüne…

  • Önceki gün Beşiktaş’ta, stat önüne gece saatlerinde, 25-30 kişilik bir grup geldi. Beşiktaş aleyhine sloganlar atan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Meşale yakan grup trafiği kapattı. İki grup arasında kavga çıktı Bir süre sonra başka bir grup olay yerine gelirken, iki…

  • BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, AA muhabirinin, uluslararası anlaşmalara rağmen Yunanistan’ın Ege’deki bazı adalara askeri yığınak yaptığı yönündeki sorusuna şöyle yanıt verdi:“Bölgede yükselen gerilimin ve hem Atina’dan hem de Ankara’dan gelen açıklamaların farkındayız. Gerginliği artırabilecek eylem ve ifadelerden…