Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Yurt genelinde dün, uyum programı nedeniyle okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri okula başladı.
9 Eylül’de sona erecek programın ardından 12 Eylül’de açılacak.
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa süre kala velilerin okul alışverişi başladı.
Pahalılığa isyan ettiler
Eksiklerini tamamlamak adına Eminönü’nün yolunu tutanlar, dükkanlardaki pahalılığa isyan etti.
Defter, kalem, çanta, suluk gibi okul malzemesi ürünlerde en uygun fiyatı arayan veliler, fiyat artışı nedeniyle tüm eksiklerini tamamlayamadı.

Fiyatlar ikiye katlandı
Çareyi önceki yıllarda kullanılan eşyaları yeniden kullanmakta bulan veliler, geçen seneye göre fiyatların ikiye katlandığını belirtti.
İHA’nın aktarımına göre; Tahtakale’de okul çantaları 300-400 lira, kurşun kalemler 3-4 lira, defterler 20-70 lira arası, kalem kutusu 50 lira civarında satılıyor.
Eminönü’ndeki kırtasiyelerde hareketlilik sürüyor VİDEO

“Defter grubunda fiyatlar 4 katını buldu”
Eminönü’nde birçok şeyin bir arada bulunabildiğini söyleyen kırtasiyeci Yağız Aslan, “Defter fiyatları küçük boylar 10 liradan başlıyor, büyük boylar 13-14 liradan 30 liralara kadar çıkıyor. Kurşun kalemler 4-5 lira, silgiler de aynı fiyat. Okul çantaları 200-400 lira aralığında satılıyor. Boya gurubunda yüzde 50-60 civarında artış var. Defter grubunda fiyatlar 4 katını buldu, defterler ithal olarak geliyor. Veliler bazen bu fiyat artışına şaşırıyor.’’ dedi.

“25 lira sadece silgi ve kaleme ödedim”
Çocuklar için okul malzemeleri baktığını ifade eden Şule Kurban, ‘’Kalemlik, kalem ve silgi aldım. 25 lira sadece silgi ve kaleme ödedim. Kitap, defter gibi ürünleri için bekliyorum. Fiyatları bayağı pahalı buldum.’’ diye konuştu.
“Geçen seneden kalan yaprakları kullanacağız”
Fiyatların pahalılığından yakınan Yasemin Yılmaz ise ‘’Kırtasiye ürünleri bakmaya geldim. Fiyatlara bakıyoruz, çok pahalanmış. Şu an çanta ve su matarası bakıyoruz. Fiyat artışından dolayı geçen seneden kalanları kullanacağız. Geçen seneden kalan yaprakları kullanacağız. Toplu alamayacağımız için tek tek alacağız. Uygun bir şeyler bulursak alışveriş yapacağız.’’ ifadelerini kullandı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün 2021 yılına ilişkin Sayıştay Denetim Raporu’nda yapımı yılan hikayesine dönen, İstanbul’un su ihtiyacını karşılayacak Melen Barajı ile ilgili dikkat çeken tespitler yapıldı. Raporda, baraj zemininde açılmalar olması nedeniyle ödenen güçlendirme bedelinin yükleniciden tahsil edilmesi için hiçbir işlem yapılmadığı ortaya çıktı.10 YILDA 3 İHALE YAPILDIRaporda, DSİ tarafından 2012 yılında ihale […]

  Continue reading
 • Ticaret Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Resmi Gazete’nin 1 Nisan 2022 tarihli sayısında yayımlanan Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Kat Mülkiyeti Kanunu’nda değişiklik öngören yeni düzenleme, tüketicileri daha ileri seviyede korumayı amaçlıyor.Bu kapsamda, devre tatiline ilişkin düzenlemeler, kanunun yayımıyla birlikte yürürlüğe girdi. Kanundaki hükümlerin büyük bölümü ise 1 Ekim’den itibaren uygulamaya konulacak.BORÇ ÖDEME DAHA GEÇ TALEP […]

  Continue reading
 • Teknik direktör Turgay Altayla Boluspor deplasmanındaki mağlubiyet sonrası 10 Eylül’de yollarını ayırdıktan sonra Volkan Demirel, Onur Cinel, Mustafa Kaplan gibi birçok isimle pazarlık yapıp başı dönen Göztepe uzun arayışların ardından Şakir Özkayımoğlu ve Ekrem Dağ ikilisine takımı emanet etti.Özkayımoğlu’nun UEFA Pro Lisans belgesine sahip olması nedeniyle teknik direktör unvanını alacağı, teknik direktör olarak hafta içinde […]

  Continue reading
 • İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, 1 Mart 2019’da Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi Turan Atabey hakkında, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) “üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 4 yıl 2 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetmişti.Kararın temyiz edilmesi üzerine dosya 2020 yılında Yargıtay’a gönderildi. Yargıtay 3. […]

  Continue reading