Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Avrupa, yaşadığı enerji krizine çareler arıyor.
Kıtaya giden doğalgaz akışında sık sık kesintiler yapan Rusya’dan, enerji konusunda açıklama yapıldı.
Rusya Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, Moskova’yı hedef alan yaptırımların, Avrupa ülkelerinde enerji krizine yol açtığını vurguladı.
“Gerçeği görmenin vakti geldi”
Volodin, “Rusya olmadan Avrupa’nın enerji güvenliği imkansız. Avrupa devletlerinin başkanları için gerçeği görmenin vakti geldi.” dedi.
Volodin’e göre, Avrupa, “kendi yarattığı” durum konusunda iki yola sahip.
Avrupa’ya iki seçenek sundu
Rus yetkili, “Öncelikle ülkemize yönelik meşru olmayan yaptırımları kaldırın ve Kuzey Akım 2’yi başlatın. Ya da ekonomik sorunlara yol açacak ve vatandaşların hayatını daha da zorlaştıracak her şeyi olduğu gibi bırakın.” ifadelerini kullandı.
“Yaptırımlar, Avrupa’da krize neden oldu”
Geçen yıl Avrupa devletlerinin 341 milyar metreküp gaz satın aldığını ve bunun neredeyse yüzde 50’sinin Rus boru hattından geçen gaz olduğunu anlatan Volodin, “Ülkemizi hedef alan yaptırımlar, Avrupa devletlerinde enerji krizine neden oldu.” diye konuştu.
Volodin: Macron’un Cezayir ziyareti başarısı
Duma Başkanı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Cezayir ziyareti sırasında “gaz kıtlığı sorununu çözmeye çalıştığını ancak bunu başaramadığını” savundu.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

  • Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’nın Rus kontrolü altındaki topraklarını tek taraflı olarak tanıma kararının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gelişmeleri değerlendirdi. Akşener, sosyal medya hesabından şu görüşleri paylaştı:* “Donetsk, Lugansk, Kherson ve Zaporozhye referandumları ile uluslararası hukukun temelini oluşturan egemenlik hakkına saygı ilkesi açıkça ihlal edilmiştir. Putin’in bu tavrı, artık sadece Ukrayna’nın değil bölge ülkelerinin […]

  • S&P’den yapılan açıklamada, Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.Açıklamada, Türkiye’nin uzun vadeli kredi notunun “B+”dan “B”ye indirildiği, kredi notu görünümünün ise “durağan” olduğu kaydedildi. (AA)

  • Dışişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: “Türkiye, 2014 yılında yapılan gayrimeşru bir referandumla Kırım’ın Rusya tarafından ilhakını tanımamış, Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne, bağımsızlığına ve egemenliğine verdiği güçlü desteği her vesileyle vurgulamıştır. 2014 yılında benimsediğimiz bu tutum doğrultusunda, Rusya’nın, Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini ilhak kararını reddediyoruz.” “Kabul edilmesi mümkün değildir” “Uluslararası hukukun yerleşmiş […]

  • Çin, Hindistan, Brezilya ve Gabon’un çekimser kaldığı oylamada BMGK üyesi 10 ülke, ABD ve Arnavutluk tarafından hazırlanan karar lehinde oy kullandı.Rusya’nın Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Vassily Nebenzia, taslağa dair yaptığı konuşmada, “Rusya’nın böyle bir taslağı dikkate almasını ve desteklemesini ciddi olarak bekliyor musunuz? Ve eğer değilse, Rusya’nın bu hakkı kötüye kullandığı dile getirmek için kasten veto […]