Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, esir takasına ilişkin, “Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin’in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya’ya gönderdik” dedi.
“Fakir ve az gelişmiş ülkelere gübre ulaşmalı”
Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:
”Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak attığımız adımda Tahıl Koridoru meselesi ardından da esir takası ile ilgili süreç devam ediyor.
Tahıl Koridoru’ndan 4 milyon tonu aşan gidişler oldu. Hala da devam ediyor.
Burada bizim şu andaki önemli adımlarımızdan birisi Rusya tarafından gelecek olan tahıllar. Şu an gelenler Ukrayna. Bunu da başlattığımız anda özellikle fakir ülkelere gübre naklini yapmamız onları da ciddi anlamda rahatlatacaktır.
Esir takasında 200 ismin üzerinde durmuştuk. Bizim misafirimiz ve bizim kontrolümüzde. Bir tanesi de özellikle Putin’in üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya’ya gönderdik.” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan esir takası açıklaması VİDEO

Ekonomi toplantısına ilişkin açıklama
Öte yandan ekonomi yönetimi toplantısına ilişkin soruları da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Neleri ele alacağımızı açıklarsam doğru olmaz. Bu sadece Mir Kart değil, alternatifi olarak elimizde neler var. Bunlar üzerinde duracağız. Bu çalışmamızı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.
“Farklı sorularla teveccühlerini gösterdiler”
Geçtiğimiz günlerde diplomasi temaslarında bulunmak adına ABD’ye giden Erdoğan, burada New York’taki Central Park’ta yürüyüş yapmıştı.
Bölge halkı tarafından yoğun ilgi gören Erdoğan, gençlerle ve çiftlerle uzun süre sohbet etmesi sosyal medyada gündem olmuştu.
O anlara ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan,  “Central Park’ta yanımıza gelen dünyanın değişik ülkelerinden dostlar, hepsi hakikaten ummadığım, beklemediğim şekilde farklı yaklaşımlarla, farklı sorularla teveccühlerini gösterdiler. Bu da bizi mutlu etti, demek ki dünyada sevenlerimiz var.” ifadelerini kullandı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Fiat’ın yeni coupe-SUV modeli Fastback’in dış tasarımını gösteren yeni görseller ortaya çıktı. Yeni model, 2018’de tanıtılan ve aynı ismi taşıyan konseptten izler taşıyor. Güney Amerika pazarı için geliştirilen otomobilin, başka ülkelerde de satışa çıkabileceği söyleniyor. Fiat Fastback teknik detaylar Motor seçenekleri de henüz açıklanmayan Fiat Fastback hakkında bazı sızıntılar var. Buna göre otomobilde 130 beygir güç […]

  Continue reading
 • Borçları nedeniyle yıllar önce Alman otomobil devi Volkswagen tarafından satın alınan lüks otomobil üreticisi Porsche, şirketin elindeki en büyük kozlardan bir tanesi. Alman şirket, Porsche’nin hisselerinin yüzde 25’lik bir kısmının halka arz olacağını bu yılın başlarında açıkladı. Şirket, şimdi ise halka arz için gün saymaya başladı. İlk duyuru geldi Alman otomobil üreticisi Porsche, hisselerinin yüzde […]

  Continue reading
 • Borçları nedeniyle yıllar önce Alman otomobil devi Volkswagen tarafından satın alınan lüks otomobil üreticisi Porsche, şirketin elindeki en büyük kozlardan bir tanesi. Alman şirket, Porsche’nin hisselerinin yüzde 25’lik bir kısmının halka arz olacağını bu yılın başlarında açıkladı. Şirket, 29 Eylül tarihinde halka arz oldu ve 75 milyar euro fiyat etiketi ile borsaya girdi. Şimdiden rakiplerini geçti […]

  Continue reading
 • BMW, 2023 yılı itibariyle üretilen araçların multimedya sistemlerinde Amazon Alexa’nın görev yapacağını resmen açıkladı. BMW’nin yeni nesil sesli asistanına sahip ilk araçlar, önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya sürülecek. BMW Group Kıdemli Başkan Yardımcısı Stephan Durach, bu yaklaşımın dijital deneyimi tamamen yeni bir düzeye getireceğini söyledi. BloombergHT’de yer alan habere göre, Amazon’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave […]

  Continue reading