Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balkan turu resmen başladı.
Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere ziyaretlerinin ilk durağı olan Bosna Hersek’e gitti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan özel uçak “TUR”, başkent Saraybosna’ya iniş yaptı.
Erdoğan Saraybosna’da
Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nda, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç, Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı Benjamina Kariç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Zaran Djeriç, Cumhurbaşkanlığı Protokol Müdürü Beba Pavloviç, Genelkurmay Başkanı Senad Masovic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ile Saraybosna Büyükelçiliği görevlileri, Erdoğan’ı karşıladı.
Heyette yer alan isimler
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Bosna Hersek’e gitti.
Ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da heyette bulunan isimlerden.

Erdoğan’ın Bosna Hersek programı
AA’nın haberine göre, Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle baş başa ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdikten sonra ortak basın toplantısına katılacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi tarafından onuruna verilecek resmi öğle yemeğine katılmasının ardından Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi ve Bosna-Hersek Halklar Meclisi Başkanlık Divanları Üyelerini kabul edecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ve Bosna-Hersek İslam Birliği (Riyaset) yeni binasını ziyaret ettikten sonra İş Forumu’na katılacak.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Rusya-Ukrayna savaşıyla başlayan gerilim sonrası uygulanan yaptırımlarla AB, enerji ve gıda kriziyle mücadele ediyor.. Enerji krizine karşı çoğu ülke tedbir alırken, AB Konseyi hazırladığı verilerle Avrupa Birliği’nde israf edilen gıdaya dikkat çekti. Kişi başına 173 kilo gıda israfı AB Konseyi tarafından hazırlanan ve bugün sosyal medya üzerinden paylaşılan verilere göre, AB ülkelerinde yaşayan her bir […]

  Continue reading
 • Rusya’dan Avrupa’ya gaz akışını sağlayan Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarında yaşanan sıkıntılara ilişkin Rusya ve Batılı ülkeler birbirini suçlamaya devam ediyor. Batılı ülkeler enerji akışında Rusya’nın sorumluluklarını yerine getirmediğini savunurken, Rusya doğalgaz boru hatlarına sabotaj yapıldığı iddialarını gündemde tutuyor. Kuzey Akım-2 boru hattındaki arızaların yanı sıra Kuzey Akım-1 doğalgaz boru hattında […]

  Continue reading
 • Pamukkale Üniversitesi ÜNİAK Gençlik Buluşması’na katılan Çavuşoğlu, Türkiye’nin karşısına dünya dahi dikilse Kıbrıs’ta, Ege’de, Doğu Akdeniz’de haklarını, hukuklarını korumaya devam edeceklerini ve bu konuda kararlı olduklarını söyledi.ABD’nin Kıbrıs Rum Kesimi’ne yönelik silah ambargosunu kaldırmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu, ortaya konulan “kara para aklama konusunda iş birliği yaptı, ödüllendirmek için yapıldı” söylemi karşısında görüşmelerinde ABD Dışişleri […]

  Continue reading
 • AB Konseyi tarafından hazırlanan ve bugün sosyal medya üzerinden paylaşılan verilere göre, AB ülkelerinde yaşayan her bir vatandaş başına 173 kilo, toplamda yıllık 87.6 milyon ton gıdanın israf edildiği belirtildi.Üretilen gıdadaki israf ve kaybın, yüzde 50 oranında hane halkı tarafından yapıldığı ifade edilerek yüzde 19’unun üretim sürecinde, yüzde 12’sinin gıda hizmetleri, yüzde 11’inin ilk üretim […]

  Continue reading