Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Bulaşık makinesi sayesinde tabaklar, bardaklar, çatal ve bıçaklar, tencere ve tavalar, doğru şekilde kullanmayı bildiğiniz sürece temizlenir ve parfümlenir. Bulaşık makinesinin en iyi şekilde çalışması için zaman zaman ekstra bakıma ihtiyacı vardır.
Bulaşıkları daha güzel kokulu ve temiz hale getirebilmek için katkı maddeleri ve çeşitli kimyasal ürünler kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bugünden itibaren herkesin mutfağında bulunan bu malzeme sayesinde bulaşık makinesindeki kötü kokulara veda edebilirsiniz.
İşte bulaşık makinesindeki kötü kokulardan kurtulmak için yapmanız gerekenler…

Kötü kokulara veda edin
Bazen basit ve pratik doğal çareler çok fazla para harcamadan ve hepsinden önemlisi kimyasal kullanmaya gerek kalmadan hayatınız iyileştirebilir. Bulaşık makineniz varsa ve yıkandıktan sonra kötü kokuyorsa doğru yerdesiniz.
Bulaşık makinesini kullanırken, kötü kokular üreten mikrop ve bakterilerden kaynaklanan yağların birikmesini önlemek için bakımının önemli olduğunu unutmayın.
Özellikle yemek artıkları, ayrıca yağlar ve yağlı maddeler birikebilir ve hoş olmayan kokulara neden olabilir. Tabii ki, piyasada çok miktarda ürün var ve bunları herhangi bir marketten satın alabilirsiniz. Ancak para harcamak istemiyor ve kimyasallardan hoşlanmıyorsanız, doğal bir çareyi deneyebilirsiniz.
Limonları kullandıktan sonra kabuklarını artık atmayın. Neden mi? Bulaşıkların parlak, temiz ve mis gibi kokması için her yıkamada sıkılmış ve kullanılmış limonu bulaşık makinesine koymanız yeterlidir.
Bir lira dahi harcamanıza neden olmayacak, her zaman parlak ve mis kokulu tabaklara, çatal ve bıçaklara, bardaklara ve tencere ve tavalara sahip olmanızı sağlayacak kolay ve her şeyden önce ekonomik bir yöntemdir.
Bir veya daha fazla limonun kabuğunu alın ve bulaşık makinesi sepetine sabitleyin. Hem alt hem üste sabitleyebilirsiniz. Yıkama sırasında etrafa dağılmaması için sabitlemeniz önemlidir.
Daha sonra kullandığınız deterjanı da ekleyip cihazı çalıştırabilirsiniz.
Bu çok basit numara sayesinde bulaşıkların yıkamanın sonunda nasıl süper temiz ve mis kokulu olacağını fark edebilirsiniz. Limon, ev temizliğinde büyük bir yardımcıdır.
Ayrıca bu yöntem limon kabuklarını zaten atacak olacağınız için hiçbir ücret harcamamanızı sağlayacak.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Türkiye’de akrep yetiştiriciliği belgesine sahip Metin Örenler, hem dünyanın en tehlikeli hem de en pahalı işini yapıyor. Örenler, 550 metrekarelik kapalı alanda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne özgü ve dünyadaki tüm akrep ile yılan sokmalarına karşı etkili olan ‘Androctonus Crassicauda’ cinsi akrepleri yetiştirip, sağımını yapıyor. Binlerce akrep yetiştiriyor Türkiye’de bugüne kadar akrep zehrinin anti panzehir olarak kullanıldığını, kendilerinin […]

  Continue reading
 • Diyarbakır 450 Evler Mahallesi’nde bulunan 8 katlı inşaatın 5’inci katında kalıp döşeme işi yapan Murat Esin(34), dengesini kaybederek 25 metre yükseklikten zemine düştü. Olay yerinde yaşamını yitirdi DHA’nın haberine göre; ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri, Esin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından Esin’in cansız bedeni, otopsi için adli tıp kurumunun […]

  Continue reading
 • Aksaray Dere Mahallesi 653. sokakta gece kentte huzur ve güven uygulaması yapan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi, Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ve mahalle çarşı bekçileri durumundan şüphelendikleri 68 MA 1016 plakalı otomobili durdurdu. Alkol testinden kaçtı İHA’nın aktardığına göre; Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan uygulamada aracın aranması için sürücüsü yabancı uyruklu Joshgun A. […]

  Continue reading
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren araştırma ve danışmanlık şirketi Ipsos tarafından yapılan iki araştırma, ülkede 10 kişiden sekizinin alım gücünün düştüğünü ortaya koyarker, enflasyonun hem Türkiye’de hem de küresel olarak artacağı öngörüsünün hakim olduğunu gösterdi. Türkiye’de yurttaşlar üç ay öncesine göre gıda harcamalarına daha çok para ayırdığını, alışkın olduğu markalar yerine market markası ya da markasız […]

  Continue reading