Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Küresel enflasyon ve tedarik zincirindeki bozulmalar nedeniyle enerji fiyatlarında artışlar yaşanıyor.
Bu durumdan etkilenen ülkelerden biri de İngiltere oldu.
Ülkede enerji tavan fiyatının, ekim ayından başlamak üzere yüzde 80 artışla yıllık 3 bin 549 sterline yükseltilmesi kararlaştırıldı.
Başbakan Johnson’ın ilginç tasarruf önerisi
İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise tasarruf için çareler arayan halka ilginç bir öneride bulundu.
Başbakan Johnson, Suffolk gezisi sırasında yaptığı konuşmada, elektrik faturalarında indirim gerçekleştirmek isteyenlere yönelik su ısıtıcısı (kettle) tavsiyesini ortaya attı.
Boris Johnson’dan, faturada indirim için ‘kettle’ önerisi ViDEO

“Yeni kettle alırsanız, her yıl 10 sterlin tasarruf edersiniz”
Johnson, “Kaynaması uzun süren eski bir su ısıtıcınız varsa, onu değiştirmek size 20 sterline mal olabilir.” dedi.
Konuşmasının devamında tasarruftan söz eden Johnson, “Ancak yenisini alırsanız, elektrik faturanızda her yıl 10 sterlin tasarruf edersiniz.” ifadesini kullandı.

İngiliz gazetesi: Teşekkürler Boris, enerji krizi önlendi
İngiliz Başbakan’ın sözleri, ülkede geniş yankı uyandırdı. Independent’ın indy100 servisi, “Boris Johnson, enerji krizinin çözümünün su ısıtıcınızı değiştirmek olduğunu düşünüyor. Teşekkürler Boris, enerji krizi önlendi!” diye yazdı.
Ana muhalefetteki İşçi Partisi Milletvekili Wes Streeting, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Johnson’a tepki gösterdi.
Muhalif vekil: Bu harika beyin takımı olmadan…
Streeting, “Bu kış faturalarınızı ödeyemiyorsanız, şimdi bir su ısıtıcısı satın alın ve birkaç yıl içinde 10 sterlin tasarruf edin. Bu harika beyin takımı olmadan nasıl üstesinden geliriz?” ifadelerini kullandı.
Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da “Milyonlarca insan buna nasıl oy verdi?” diye sordu.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyonla mücadele etmek için “şahin” para politikasını sürdüreceği sinyalleri vermesinin ardından dolar, diğer para birimleri karşısında değer kazanmaya devam ediyor. Merkez bankaları para birimlerinin değerini artırmaya çabalıyor Ülke para birimlerinin değer kayıpları karşısında İngiltere Merkez Bankası (BoE) döviz kuru gelişmelerini yakından takip ettiğine işaret eden bir duyuru yayınlarken, Avrupa Merkez Bankası […]

  Continue reading
 • Niksar İlçesine bağlı Bilgili köyünde yaşayan Halil Özdemir, dün hayvan otlatmak için evinden ayrıldı. Akşam saatleri olmasına rağmen geri dönmeyince Özdemir’in yakınları, köylülerle birlikte bölgede arama çalışması başlattı. Köyün 2 kilometre dışında hayvanları bulan köylüler, Özdemir’e ulaşamadı.İhbar üzerinde bölgeye AFAD ve jandarma ekipleri de sevk edilerek arama çalışması başlatıldı. Bu sabah devam edilen arama çalışmaları sırasında Özdemir, […]

  Continue reading
 • Son yıllarda siyasi anlamda istikrarı sağlayamayan Avrupa ülkelerinden biri olarak öne çıkan İtalya’da hafta sonu yapılan seçimlerden sağ ittifak zaferle ayrılırken bu sonuçlar hem Avrupa Birliği nezdinde hem de uluslararası kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.İtalya’da son dönemde yıldızı parlayan sağcı siyasetçi Giorgia Meloni ve partisi İtalya’nın Kardeşleri seçimden zaferle çıkarken bir döneme damga vuran Silvio Berlusconi’nin […]

  Continue reading
 • Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yıllarda birçok etkinlik ertelenmişti. 2020 ve 2021 yıllarında koronavirüs nedeniyle ertelenen dev oyun fuarı E3’ün bu yıl da iptal edildiği açıklanmıştı. E3, 2023’te dönüyor: Tarih belli oldu Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen Electronic Entertainment Expo ya da bilinen adıyla E3, gelecek yıl geri dönecek. Her zaman olduğu gibi Los […]

  Continue reading