Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen üye katılım töreninde konuştu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de katıldığı Kepez ilçesindeki programda partililere seslenen Yıldırım, Antalya’nın denizi, doğası, bereketli topraklarıyla dünyanın en güzel şehirlerinden olduğunu söyledi.
“Misafir başına gelir 1000 dolara yaklaştı”
Bu sene turizm sektörünün ciddi anlamda canlandığını, 2019 öncesine doğru adım adım ilerlediğini vurgulayan Yıldırım, “Gelen misafir başına katma değer de yüzde 50 artmış. Yani daha az gelse bile getirisi daha fazla. Kaldı ki daha fazla gelecek. 1000 dolara yaklaşmış misafir başına gelir.” diye konuştu.
Dünyadan herkesin akın akın Türkiye’ye, Antalya’ya geldiğine işaret eden Yıldırım, Antalya’nın marka bir şehir olduğunu, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ilçe belediyelerin kentin altyapı sorununu önceden çözdüğünü anlattı.
Binali Yıldırım, Avrupalılara seslendi: Kışı Türkiye’de geçirin ViDEO

Avrupa’daki tabloyu hatırlattı
Yıldırım, sokakta ekonominin konuşulduğunu ve bütün dünyanın büyük bir ekonomik buhrandan geçtiğini dile getirdi.
Avrupa ülkelerinde klimanın ayarının 25 dereceye çıkartılması için uyarıların yapıldığını belirten Yıldırım, şöyle dedi:
“Antalya onları bekliyor, kışı Türkiye’de geçirelim”
“Kapı açıksa ceza yazıyorlar. ‘Odun kömürü hazırlayın, kış çok zor geçecek’ diyorlar. Buraya gelsinler. Hem insanımız hem iklimimiz sıcak, Antalya onları bekliyor. Gönlümüz de geniş, herkese yer var. Kışı Türkiye’de geçirelim.
“Enflasyon çok kötü bir şey”
Enflasyon çok kötü bir şey. Bunu en iyi biz biliriz. 70’li, 80’li, 90’lı yıllarda bunun acısını biz yaşadık, bedelini biz ödedik. 5 Nisan, 25 Ocak kararları, 2001 Şubat krizleri, bankaların batmasının sebebi yüksek enflasyondur.”
“11 milyonun üzerinde kayıtlı üyemiz var”
Başka partilerden meclis üyesi, ilçe başkanı, bir başka partinin önceki dönem il başkanının AK Parti’ye katıldığını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:
“Türkiye’de partilerin toplam kayıtlı üye sayısı 14 milyon civarı. Bunun 2 milyon 900 binini çıkın geriye kalanı AK Parti. Farkı görüyorsunuz. 11 milyonun üzerinde kayıtlı üyemiz var, kağıt üzerinde değil, canlı, her gün çalışan, kapı kapı dolaşarak gönüllere giriyorlar. Böyle olmasaydı 21 yıl başarılarla dolu nasıl geçecekti.

“6 artı 1 diye bir şey var, o 1 nerede kimsenin gördüğü yok”
Üye sayısı bakımından diğer partileri 4’le çarpıyorsun, eşittir AK Parti oluyor. ‘6 artı 1’ diye bir şey var. O 1 nerede kimsenin gördüğü yok. Bugünlerde aşağıdan tekmeyi vurmaya başladı. Yukarıdan ‘of yandım’ diye bağırmalar başladı, daha da bağıracaklar. Herkes kafasına koysun. Türkiye’de seçim 6 artı 1 ile değil, 50 artı 1 ile kazanır. O da AK Parti’dir. 21 yıldır ortaya koyduğu zaferler meydandadır.”
Yıldırım, Türkiye’nin ekonomi, demokrasi, kalkınma adına ne kadar iş yapmışsa bunların hepsinin güçlü iktidarlar zamanında olduğunu dile getirdi.
“Recep Tayyip Erdoğan’ı indiremezler”
70’li, 80’li, 90’lı yıllardan günümüze Türkiye’yi anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:
“Ne diyorlar? ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz.’ İndiremezler. Çünkü Erdoğan’ın arkasında millet var. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceksiniz ne olacak’ diyor, ‘Valla onu bize söylemediler ondan sonrası için talimat almadık. Bizim şimdiki görevimiz Erdoğan’ı indirmek’.
Değerli kardeşlerimiz, şakası yok. Türkiye, sadece Anadolu topraklarında değil, Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Akdeniz’de, Karadeniz’de, her yerde bir güvence. İstikrarın güvencesi, emperyal güçlerin bölgedeki emellerini kursağında bırakan bir Türkiye, Erdoğan var. Bu da onların canını sıkıyor. Canlarını sıkmaya devam edeceğiz.”
“Eldeki imkanlar fazlasıyla seferber ediliyor”
Yıldırım, 2023’te seçimlerin yapılacağını belirterek, “Sayılı gün çabuk geçer. O halde bize düşen her saniyeyi, her dakikayı, her günü ve her geceyi son günmüş gibi kabul edip, çalışmalarımızı buna göre sürdürmek.” dedi.
AA’nın haberine göre, enflasyonun yüksek olduğunu dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:
“Biliyoruz, bunun farkındayız. Fiyatlar artıyor, artınca maliyetler satış artıyor. Enerji faturası iki katına çıkmış. Bu bizim elimizde değil, küresel bir mesele. Son 40 yıldır enflasyon nedir bilmeyen ülkeler bugün enflasyonu liste başına koydular. Yakın tarihimizden biliyoruz. Belli ki bunun inmesi biraz zaman alacak. Bekleyecek halimiz mi var?
“Yeni destek paketleri açıklanacak”
Bir yandan enflasyonla mücadele ederken bir yandan da özellikle sabit gelirli vatandaşlarımızın ekonomik durumunu düzeltecek tedbirleri, yani sosyal refah ve sosyal destekleri artırmaya devam ediyoruz. Asgari ücretlerin durumunun iyileştirilmesi. Daha yeni yeni destek paketleri de önümüzdeki haftalarda, günlerde inşallah Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak.
“Eldeki imkanlar fazlasıyla seferber ediliyor”
Mücadele uzun zaman gerektiriyor ama koruma hemen. Enflasyona karşı özellikle sabit gelirlileri korumak için bekleyecek zamanımız yok. Baştan bu yana da zaten bu yapılıyor. Eldeki imkanlar, fazlasıyla seferber ediliyor, seferber edilmeye devam edilecek.”

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Afganistan’ın başkenti Kabil’deki bir okula bu sabah saatlerinde intihar saldırısı düzenlendi. Reuters’ın son dakika olarak duyurduğu habere göre, saldırıda en az 19 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi de yaralandı.Patlamanın başkentin batı bölgesinde etnik bir azınlık olan Şii Hazaraların yaşadığı yerde gerçekleştiği aktarıldı. Daha önce de Hazaralar çok kez IŞİD tarafından hedef alınmıştı.Kabil polis sözcüsü Khalid […]

  Continue reading
 • TBMM Genel Kurulu, 3 aylık aranın ardından mesaisine yeniden başlayacak. TBMM, ekim ayı boyunca önemli düzenlemeler için mesai yapacak. Başkanlığına sunulacak ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren “torba kanun” teklifinin detaylarını anlatan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bakanlar tarafından kamuoyuyla paylaşılan ve yasal düzenleme gerektiren konuların teklifte yer alacağını belirtti.MECLİS NE ZAMAN […]

  Continue reading
 • Armağan Çağlayan’ın ‘Gör Beni’ isimli programına konuk olan şarkıcı Emir Can İğrek, şunları söyledi:* Yeni nesil müzisyenler olarak görmezden gelindiğimiz birçok yer var. Bunu doğal buluyorum çünkü her zaman ‘yeni’ bir soru işaretidir. Geleneksel medya için de biz bir soru işaretiyiz.* Beni canlı yayına çıkardıklarında, ne diyeceğimden tam emin olamazlar belki. Çok sert, çok politik […]

  Continue reading
 • WhatsApp, Instagram ve Facebook’u çatısı altında bulunduran Meta, bir süredir maliyetleri düşürmek için çalışmalar yapıyordu. Şirket son olarak işe alımları durdurmaya da karar verdi.Financial Times’ın haberine göre; şirket tarafından personele gönderilen bir dahili notta, Meta’da insan kaynakları başkanı olarak görev alan Lori Goler, cuma gününden itibaren şirketin işe alımları durduracağını ve bu yıl içinde bu […]

  Continue reading