Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Belçika’da ünlü bir ekonomist tarafından yapılan analiz, ülke gündemine oturdu.
Belçikalı ünlü ekonomist Bruno Colmant katıldığı bir televizyon programında, Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle patlak veren enerji krizi nedeniyle Belçika halkının yüzde 40’ının yoksulluk sınırının altına düşeceğini öne sürdü.
“2008 yılında yaşanan derin krizin benzeri detaylar görüyorum”
Bruno Colmant, “İçinden geçtiğimiz enerji krizi Covid krizinden çok daha büyük bir kriz. 2008’de borsayı yönetiyordum. Şimdilerde yaşananları gördükçe tıpkı 2008 yılında yaşanan derin krizin benzeri detaylar görüyorum ve aynı korkuyu yaşıyorum. Bu durumda sosyal devlet yaşayabilir mi?” dedi.
“Tespit yapmak yetmez, çözüm üretilmeli”
Büyük bir sosyal faciaya doğru gidildiğini söyleyen Colmant, devletlerin vatandaşları için çözümler üretebileceğini belirterek, “2008 yılında nasıl bankalar kurtarıldı ise şimdi de benzer bir girişim halk için yapılmalı.” dedi.
Colmant, enerji fiyatlarına tavan fiyat konulması ve halkın mali bakımdan indirimler yoluyla desteklenmesinin bir çözüm getireceğini ifade etti.

Belçika’da çok sayıda iflas olacak
Mevcut enerji krizinin doğru yönetilmemesi durumunda ciddi sosyal tehlikelerin ortaya çıkabileceğini belirten Colmant, Belçika’da çok sayıda şirketin iflas edeceğini öne sürdü.
“Belçika halkının yüzde 40’ı yoksulluk sınırının altına düşecek”
İHA’nın haberine göre; bu süreçte Belçika halkına gerekli desteğin sağlanmaması durumuna değinen Colmant, “Muhtemel dev bir sosyal facianın eşiğindeyiz. Böyle giderse Belçika halkının yüzde 40’ı yoksulluk sınırının altına düşecek.” dedi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • ABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA), Çift Asteroid Yönlendirme Testi (DART) isimli uzay aracı, dünyadan yaklaşık 11 milyon kilometre uzaktaki asteroide, planlandığı şekilde başarılı bir çarpma gerçekleştirdi.NASA’nın internet sitesinden ve tüm sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen canlı yayında, dünyanın potansiyel asteroit veya kuyruklu yıldız tehlikelerine karşı savunma teknolojisini test etmek amacıyla uzaya fırlatılan DART, dünya için […]

  Continue reading
 • Kuzey Amerika’da güz dönemiyle etkisini gösteren kasırgalara bir yenisi daha eklendi. Fiona’nın ardından bu kez de Ian Kasırgası Florida eyaletini tehdit ediyor. Fırtına, sel ve hortum uyarısı yapıldı ABD Ulusal Hava Servisi, internet sayfasından yaptığı yazılı açıklamada, “Tüm gözler Karayip Denizi’nin batısında bu sabah erken saatlerde kasırgaya dönüşen ve bu gece batı Küba yakınlarında büyük […]

  Continue reading
 • Çınar ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta Diyarbakır-Mardin yolunda, ynı istikamette seyir halinde olan sürücülerinin isimleri öğrenilemeyen 34 EPC 852 plakalı kamyon ile 21 ED 569 plakalı traktör çarpıştı. Traktördeki 6 kişi yola savruldu Kazada traktörde bulunan 6 kişi yola savrularak yaralandı. Kaza sonrası yapılan aramada 1 kişinin de kayıp olduğu ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve jandarma […]

  Continue reading
 • İran’da başörtüsünü kurallara uygun takmadığı gerekçesi ile ahlak polisleri tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini için gerçekleştirilen protestolar ülke genelinde sürüyor. “Kadınlar için söyledi” İran’daki kadınların protestolarına ünlü şarkıcı Melek Mosso da destek verdi. Harbiye’de konser veren Melek Mosso, protesto eylemi yapan kadınların yanında olduğunu belirterek sahnede saçlarını kesti. Mosso, “Bu gece tüm […]

  Continue reading