Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara’da Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) tarafından düzenlenen ‘Gaziler Günü Anma Programı’na katıldı.
Programda konuşan Bakan Soylu, nerede ve hangi şartta olursa olsun, Türkiye için mücadele ederken er meydanına çıkıp, nasibine gazilik çıkan vatan evlatlarını asla unutmadıklarını söyledi.
“Bizi köklerimizden sıyırmak istiyorlar”
Soylu, “Eğer onları unutursak, onlarla bağımızı kopartırsa ki vatanımızla da bağımız kopar. Onları unutursak bu vatan alelade bir toprağa dönüşür. Arsa olur, arazi olur, sonunda Allah göstermesin birilerinin iştahına gider. Onun için bugün dünyada bir zihniyet bizim bu anlayışımızı silmek istemektedir. Bizi köklerimizden, şehitlik ve gazilik anlayışımızdan, ahlakımızdan, aile yapımızdan sıyırmak istiyorlar. Bizi yalnızlaştırmak, sonra da istediği gibi köleleştirmek istiyorlar. Belki her şeyi planlıyorlar, belki bizden daha çok paraları var. Belki de çok büyük propaganda bütçeleri var. Terör örgütlerinden LGBT derneklerine kadar her türlü organizasyonu kullanıyorlar ama şurada bulunan manevi bariyeri bir türlü aşamıyorlar. Aşamayacaklar da Allah’ın izniyle” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkede tek bir terörist kalmayacak”
DHA’nın aktardığına göre; teröristlerin mağaralarından çıkamadığını ve fare gibi saklandıklarını söyleyen Bakan Soylu, terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısının 120’nin altına düştüğünü ifade etti. Soylu “Eskisi gibi her yerde fink atamıyorlar. Oradan bize hava attıkları Tendürek Dağı’nda bir tek PKK’lı terörist yok. Tendürek tertemiz, tekmil veriyorum. Terör ile en zor mücadelede edilecek alanlarından biri olan Amanos Dağları tertemiz, bir tek terörist yok. Allah nasip edecek 2023 yılı 29 Ekim’de, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, milletimize sözümüzdür. Allah izin verecek, kahramanlarımız ile beraber bu ülkenin içerisinde bir tek terörist kalmayacak, her yer tertemiz olacak. Sizin bize bıraktığınız emaneti kim ne söylerse söylesin, hangi tuzağı, hangi oyunu hangi fitneyi, hangi dedikoduyu ortaya koyarsa koysun, sizin ortaya koyduğunuz iradeye sahip çıktıkça, devam edeceğiz” dedi.

“Terör örgütlerini destekleyen ABD ve Avrupa’yı da mağlup ediyoruz”
Son 3 yılda Amerika Birleşik Devletleri terör örgütü PKK’ya ve PYD’ye kendi bütçelerinden 2 milyar dolar yardım yaptıklarının alını çizen Bakan Soylu, şunları söyledi:
“Terör örgütünün Avrupa ve Amerika tarafından en çok desteklendiği zaman diliminde terör örgütüne en büyük darbeyi vurduk. Biz sadece terör örgütünü yenmiyoruz, aynı zamanda biz terör örgütünü destekleyen, bize müttefik gibi görünen Amerika ve Avrupa’yı mağlup ediyoruz. Mağlup etmeye de devam edeceğiz. Neyle uğraştığımızı biliyoruz. Biz bize şehitlerimizin verdiği emanetin ne olduğunu biliyoruz. Etrafımızdaki coğrafyayı, karıştırarak, oraları kaos içerisine sokarak, bir istikrarsızlık sarmalı içine koyarak aslında hedefledikleri Türkiye’dir. Bunun içerisinde çıkabilecek, bütün ülkelerin ümidi olan tek bir ülke var, o da Türkiye’dir.”
 

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • İstanbul’da düzenlenen NR1 Video Müzik Ödülleri’nde Aleyna Tilki ödül aldı. Tilki’ye ödülünü ise Orhan Gencebay verdi. Gazeteci Ertuğrul Özkök, sosyal medya hesabından Aleyna Tilki ve Orhan Gencebay’ın ödül törenindeki bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı: “Beyler o Orhan Gencebay” “İşte budur, Orhan ağabey ve Aleyna aynı sahnede. Ödülü alan konserleri yasaklanan Aleyna Tilki. Veren Orhan Gencebay. […]

  Continue reading
 • 9 yıl önce hayatını iş insanı Tolga Karataş ile birleştiren Emine Ün’ün eşi ve kız kardeşi Mine Ün’ün yasak aşk yaşadığı iddia edilmişti. Özel hayatında zor günler yaşayan Emine Ün, 9 yıllık evliliğini ihanet iddialarının gölgesinde noktalarken yeni aşkını da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurmayı ihmal etmedi. 45 oldu 45. doğum gününde yaptığı paylaşımla yeni […]

  Continue reading
 • ABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA), Çift Asteroid Yönlendirme Testi (DART) isimli uzay aracı, dünyadan yaklaşık 11 milyon kilometre uzaktaki asteroide, planlandığı şekilde başarılı bir çarpma gerçekleştirdi.NASA’nın internet sitesinden ve tüm sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen canlı yayında, dünyanın potansiyel asteroit veya kuyruklu yıldız tehlikelerine karşı savunma teknolojisini test etmek amacıyla uzaya fırlatılan DART, dünya için […]

  Continue reading
 • Kuzey Amerika’da güz dönemiyle etkisini gösteren kasırgalara bir yenisi daha eklendi. Fiona’nın ardından bu kez de Ian Kasırgası Florida eyaletini tehdit ediyor. Fırtına, sel ve hortum uyarısı yapıldı ABD Ulusal Hava Servisi, internet sayfasından yaptığı yazılı açıklamada, “Tüm gözler Karayip Denizi’nin batısında bu sabah erken saatlerde kasırgaya dönüşen ve bu gece batı Küba yakınlarında büyük […]

  Continue reading