Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), petrol üretim kapasitesini artırma planını hızlandırıyor.
Haberini konuyla ilgili kaynaklara dayandıran Bloomberg, “BAE, dünya temiz enerjiye geçmeden önce ham rezervlerinden yararlanmaya çalışıyor.” dedi.
Günde 5 milyon varil üretim hedefi
Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi (ADNOC), 2025 yılına kadar günde 5 milyon varil üretim yapabilme kapasitesine ulaşmak istiyor.
Ancak yeni hedefe ulaşmanın zor olacağı ve halihazırda milyarlarca dolara mal olacak bir projenin maliyetini artırabileceği belirtiliyor.
Daha fazla petrol ve doğalgaz satışını hedefliyorlar
ADNOC ve BAE hükümeti, başlangıçta hedefi 2027 olarak belirlemişti.
Fosil yakıt fiyatlarının yüksek düzeylerde seyrettiği bir dönemde Abu Dabi yönetimi, daha fazla petrol ve doğalgaz satmayı hedefliyor.

Petrol fiyatlarındaki dalgalanma
Petrol fiyatı, Rusya’nın Ukrayna’yı saldırılarının ardından 120 dolara yükseldi.
Küresel ekonomik yavaşlama endişelerinin ortasında haziran ayından bu yana yaklaşık 90 dolara gerilerken, BAE’nin üretim maliyetlerinin çok üzerinde olmaya devam ediyor.
“Potansiyel fırsatları keşfetmeye devam edeceğiz”
Abu Dabi merkezli petrol şirketi, “Enerji geçişini benimserken ve işimizi geleceğe hazırlarken, değeri daha da açığa çıkarabilecek, sermayeyi serbest bırakabilecek ve getirileri artırabilecek potansiyel fırsatları keşfetmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Türkiye’de akrep yetiştiriciliği belgesine sahip Metin Örenler, hem dünyanın en tehlikeli hem de en pahalı işini yapıyor. Örenler, 550 metrekarelik kapalı alanda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne özgü ve dünyadaki tüm akrep ile yılan sokmalarına karşı etkili olan ‘Androctonus Crassicauda’ cinsi akrepleri yetiştirip, sağımını yapıyor. Binlerce akrep yetiştiriyor Türkiye’de bugüne kadar akrep zehrinin anti panzehir olarak kullanıldığını, kendilerinin […]

  Continue reading
 • Diyarbakır 450 Evler Mahallesi’nde bulunan 8 katlı inşaatın 5’inci katında kalıp döşeme işi yapan Murat Esin(34), dengesini kaybederek 25 metre yükseklikten zemine düştü. Olay yerinde yaşamını yitirdi DHA’nın haberine göre; ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri, Esin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından Esin’in cansız bedeni, otopsi için adli tıp kurumunun […]

  Continue reading
 • Aksaray Dere Mahallesi 653. sokakta gece kentte huzur ve güven uygulaması yapan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi, Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ve mahalle çarşı bekçileri durumundan şüphelendikleri 68 MA 1016 plakalı otomobili durdurdu. Alkol testinden kaçtı İHA’nın aktardığına göre; Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan uygulamada aracın aranması için sürücüsü yabancı uyruklu Joshgun A. […]

  Continue reading
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren araştırma ve danışmanlık şirketi Ipsos tarafından yapılan iki araştırma, ülkede 10 kişiden sekizinin alım gücünün düştüğünü ortaya koyarker, enflasyonun hem Türkiye’de hem de küresel olarak artacağı öngörüsünün hakim olduğunu gösterdi. Türkiye’de yurttaşlar üç ay öncesine göre gıda harcamalarına daha çok para ayırdığını, alışkın olduğu markalar yerine market markası ya da markasız […]

  Continue reading