Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Gaz fiyatları geçen yıl 54 euro seviyesinde bulunuyordu. Son 1 yılda Avrupa’da gaz fiyatları yaklaşık 4 kat artış göstermişti.
Avrupa’da 348,8 euroya kadar çıkan ekim vadeli kontratlarda doğalgaz fiyatları, megavatsaat başına şimdi ise 200 euronun altına indi.
Avrupa Birliği’nin (AB) doğalgaza tavan fiyat uygulamayı da içeren tedbirlerini açıklamasının ardından, Avrupa’da ekim vadeli kontratlarda doğalgaz fiyatları megavatsaat başına 200 euronun altına indi.
348,8 eurodan 199 euroya indi
Hollanda merkezli sanal doğalgaz ticaret noktası TTF’de işlem gören vadeli kontratların fiyatı, 26 Ağustos’ta 348,8 euroya kadar çıkmıştı. Bu tarihten sonra gerilemeye başlayan doğalgaz kontratlarının fiyatı ise dün 213,9 eurodan kapanmıştı. Gaz kontratlarının fiyatı bugün sabah saatlerinde 192,9 euroya kadar geriledikten sonra TSİ 11.56’da 199 eurodan işlem gördü.
Doğalgaz fiyatı 26 Ağustos tarihine kıyasla yüzde 43 geriledi
AA’nın haberine göre, böylece Avrupa’da doğalgaz kontratlarının fiyatı dünkü kapanışa göre yüzde 7, zirve yapan 26 Ağustos tarihine kıyasla da yüzde 43 civarında gerilemiş oldu.

AB, 5 acil tedbiri dün açıkladı
AB, enerji krizine karşı alınması planlanan 5 acil tedbiri dün açıklamıştı. Önlemler arasında, Rus gazına tavan fiyat uygulanması, elektriğin en yoğun kullanıldığı saatlerde tüketimi düşürme hedefi belirlenmesi, düşük maliyetle elektrik üreten şirketlerin gelirlerine tavan getirilmesi, petrol ve gaz şirketlerinden zorunlu katkı alınması ve enerji piyasalarındaki şirketlere likidite sağlanması yer alıyordu.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Tokdemir tarladaki açıklamasında şunları söyledi:*Çiftçilerimize bir dokun bin ah işit. Gecen yıl pamuğun 20 liranın üzerinde satan çiftçiye fiyatı 14 lira deniyor. Çiftçinin girdileri geçen yıldan bu yanda yüzde 400 zamlandı. Çiftçilerimiz derin bir ah çekiyor.*İktidar, çiftçilerimizin sesini duy. Yıllardır pamuk destekleme primi 1 lira 10 kuruş. Çiftçinin feryadını bu tarladan seslendiriyoruz. Tarım Bakanı Hatay’a […]

  Continue reading
 • Olay, Çayır Mahallesi, Hürriyet Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, Halil G., sokak üzerinde bekleyen Ekrem T. ile yanında bulunan M.K., S.K., M.K.’ya bilinmeyen nedenle tabancayla ateş açtı.4 KİŞİ KANLAR İÇİNDE YERDE KALDIMermilerin isabet ettiği 4 kişi kanlar içerisinde kalırken, şüpheli Halil G. ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve […]

  Continue reading
 • Ssaat 19.30 sıralarında Bursa’nın Yenişehir ilçesi Çayır Mahallesi, Hürriyet Sokak’ta meydana gelen olayda Halil G., sokak üzerinde bekleyen Ekrem T. ile yanında bulunan M.K., S.K., M.K.’ya bilinmeyen nedenle tabancayla ateş açtı. Mermilerin isabet ettiği 4 kişi kanlar içerisinde kalırken, şüpheli Halil G. ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. […]

  Continue reading
 • Sayıştay, Ankara, Eskişehir, Bursa ve İstanbul illerinde öğrenci yurtlarında faaliyet gösteren kafeterya, lokanta, kantin, berber, bayan kuaförü vb. işletmelerde yerinde denetim yaptı.Denetimin sonuçları, Sayıştay’ın Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı denetim raporunda tek tek sıralandı. Yurtlarda faaliyet gösteren işletmelerin sözleşme hükümlerine uymadığına dikkat çeken denetçiler, buna ilişkin olarak bakanlığın herhangi bir ceza uygulamadığına da dikkat […]

  Continue reading