Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Rusya’dan Avrupa’ya doğalgaz akışının süresiz durdurulması, artan faturaların ardından krizi derinleştirmeye devam ediyor.
Avrupa’da metal sektörü, varoluşsal tehditle karşı karşıya oldukları konusunda Brüksel’i uyarırken, çiftçiler de benzer durumun içine düştüklerini söylüyor.
Enerji fiyatlarındaki artış üretimi vurdu
Doğalgaz fiyatlarındaki artış, gıda üretmek için enerjiye bel bağlamış çiftlikleri vuruyor.
Kıtadaki çiftçilerden bazıları, yüksek enerji fiyatları nedeniyle bu kış üretimi azaltmaya ya da durdurmaya karar verdi.
Domates üreticisi firmanın kış mahsulü kararı
İsveç’in önde gelen domates üreticilerinden Nordic Greens Trelleborg, mevcut elektrik fiyatları göz önüne alındığında zararla çalışacağı için bu yıl kış mahsulü ekmeyeceğini söyledi.
Hollanda’da bazı seralar, pahalı yakıt fiyatları nedeniyle bu kış üretim alanlarını kapatma ya da azaltma yoluna gidecek.

“Fiyatlar yükselirken planlarımızı değiştirmeliyiz”
Reuters’ın haberine göre, sera sahibi Pieter Wijnen, “Kışın böyle bir serada ısıtma yapmanız gerekiyor. Fiyatlar yükselirken planlarımızı değiştirmeliyiz.” dedi.
Hollanda, ABD’den sonra dünyanın en büyük ikinci tarım ihracatçısı konumunda. Bu ülkedeki üretimin azaltılmasının, meyve, sebze ve çiçek sevkiyatlarını etkilemesi bekleniyor.

“Yeniden tarihe geçecek gibiyiz”
Utrecht merkezli Rabobank’tan analist Cindy van Rijswick, “İspanya’nın kışın, kuzey Avrupa ülkelerinin ise kendi sebzelerini yazın üretmesiyle yeniden tarihe geçecek gibiyiz.” dedi.
Van Rijswick, “Bazı insanlar belki de böyle olması gerektiğini söylüyor.” diye ekledi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Türkiye’de akrep yetiştiriciliği belgesine sahip Metin Örenler, hem dünyanın en tehlikeli hem de en pahalı işini yapıyor. Örenler, 550 metrekarelik kapalı alanda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne özgü ve dünyadaki tüm akrep ile yılan sokmalarına karşı etkili olan ‘Androctonus Crassicauda’ cinsi akrepleri yetiştirip, sağımını yapıyor. Binlerce akrep yetiştiriyor Türkiye’de bugüne kadar akrep zehrinin anti panzehir olarak kullanıldığını, kendilerinin […]

  Continue reading
 • Diyarbakır 450 Evler Mahallesi’nde bulunan 8 katlı inşaatın 5’inci katında kalıp döşeme işi yapan Murat Esin(34), dengesini kaybederek 25 metre yükseklikten zemine düştü. Olay yerinde yaşamını yitirdi DHA’nın haberine göre; ihbarla olay yerine gelen sağlık ekipleri, Esin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından Esin’in cansız bedeni, otopsi için adli tıp kurumunun […]

  Continue reading
 • Aksaray Dere Mahallesi 653. sokakta gece kentte huzur ve güven uygulaması yapan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi, Trafik ve Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ve mahalle çarşı bekçileri durumundan şüphelendikleri 68 MA 1016 plakalı otomobili durdurdu. Alkol testinden kaçtı İHA’nın aktardığına göre; Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan uygulamada aracın aranması için sürücüsü yabancı uyruklu Joshgun A. […]

  Continue reading
 • Uluslararası alanda faaliyet gösteren araştırma ve danışmanlık şirketi Ipsos tarafından yapılan iki araştırma, ülkede 10 kişiden sekizinin alım gücünün düştüğünü ortaya koyarker, enflasyonun hem Türkiye’de hem de küresel olarak artacağı öngörüsünün hakim olduğunu gösterdi. Türkiye’de yurttaşlar üç ay öncesine göre gıda harcamalarına daha çok para ayırdığını, alışkın olduğu markalar yerine market markası ya da markasız […]

  Continue reading