Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

İstanbul’un Avcılar ilçesi Cihangir Mahallesi’nde 2 Eylül Cuma günü cep telefonunu kontrol etmek isteyen babası Sebahattin D. (40) ile tartışan 16 yaşındaki İlknur D., birinci kattaki evinin balkonundan atladı.
Yaralanan İlknur D., yoğun bakımda tedavi altına alınırken, babası karakolda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
‘Babası burnunu kırdı’ iddiası
Ablası Vesile D., İlknur’un babasının yumruğuyla burnunun kırıldığını, öldürmekle tehdit edince de balkondan atlayıp, kaçmak istediğini iddia etti.
Kardeşinin kolunda, bacağında ve belinde kırıklar olduğunu söyleyen Vesile D., ameliyata alınmak üzere bir başka hastaneye sevk edildiğini, felç kalma ihtimali olduğunu ifade etti.
Avcılar’da babasından kaçarken balkondan atladı, ağır yaralandı ViDEO

“İlk şiddeti bana uyguladı”
Kardeşiyle birlikte şiddete maruz kaldıklarını DHA’ya anlatan Vesile D., “Ben 3 yaşındayken annem ve babam ayrıldı. Babam yeni eşi için bizi terk etti. Yıllarca babamı görmedim. Belli bir zaman sonra bizi yanında istediğini, bir kardeşimiz olduğunu söyledi. Ardından babamın yanına gittik. İlk başta psikolojik baskı başladı, sonra şiddete dönüştü. İlk şiddeti bana uyguladı. Şiddet artmaya başlayınca 2020 yılında annemle yaşamaya başladım. Babam tekrar çağırdığında, her gidişimde dayak yiyip geri döndüm. Babam tarafından ölüm tehdidi alıyordum.

“Kız kardeşimle benim konuşmamı yasakladı”
Ben evden ayrıldıktan sonra babam kız kardeşimle benim konuşmamı yasakladı. Kardeşimle hiçbir şekilde iletişime geçemiyordum. 16 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz, bu hale geldi. Kardeşim derslerinde çok başarılı bir çocuk. Yanıma gelmek istemiyordu çünkü eğitimine çok önem veren bir çocuk. Onun için hayatı ‘eğitim’ demek. Tek istediği şey avukat olabilmek. Sırf eğitim düzeni bozulmasın diye babamla kalmaya devam etti. Kardeşimle gizli bir şekilde iletişim kurduk. Görüşeceğimiz zaman gizli buluştuk. Benimle ya da annemle görüştüğü takdirde kardeşimi öldüreceğini söylüyordu.” diye konuştu.

“Korkusundan balkondan atlayıp kaçmaya çalışıyor”
Vesile D., “Evde ufak bir tartışma çıkıyor. Babam direkt kardeşime şiddet uyguluyor. Üvey annemle birlikte çocuğun burnunu kırıyorlar. Hastaneye götürmek yerine odaya kilitliyorlar. Sabah aynı şekilde kahvaltı etmek için odadan çıkıyor, yine kavga çıkıyor. İlknur’u bir kez daha dövüp, evden çıkıyorlar. Babam üzerine kapıyı kilitlerken, ‘Seni öldüreceğim, senin canını ben alacağım’ diyor. O an mantıklı düşünebilecek hali yok, o da onlar evden çıkar çıkmaz korkusundan, balkondan atlayıp kaçmaya çalışıyor.

“Felç kalma ihtimali var”
Balkonun yüksekliği 2 metre bile değil. Balkondan atladıktan sonra ambulans ve polis diye çığlık atıyor. Hastaneye geliyorlar, İlknur’un durumu şu an ağır. Doktorlardan gelecek haberleri bekliyoruz. Hepimizin eli kolu bağlı. Omuriliğinde hasar var. Omurilik sıvısı akmış. Şu an durumunun ne olduğunu bilmiyorum. Felç kalma ihtimali var. Bu çocuğun beli kırılıyor, ayağı kırılıyor, kolu kırılıyor. Babam karakola götürülüyor, karakolda ifade veriliyor ve serbest bırakılıyor.” dedi.

“Kimse ‘başıma gelmez’ demesin”
Şiddete maruz kalan kadınlara seslenen Vesile D., “Ben kardeşim için adalet istiyorum. Aynı zamanda babamın cezasını çekmesini istiyorum. Şu an serbest. Bana zarar vermeyeceğini nerden bilebilirim? Kimsenin korkmasına, kaçmasına gerek yok. Bazı şeyler gizlendikçe artar. Arttıktan sonra da başa çıkılamaz hale gelir. Kimse başıma gelmez demesin. Herkesin başına gelebilir.” dedi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Mersin’in Mezitli ilçesine bağlı Tece Mahallesi’nde bulunan Tece Polisevi, 23.00 sıralarında kalleş terör saldırısının hedefi oldu… Daha önceden bölgede keşif yaptıkları belli olan kadın teröristler, sırtlarındaki çanta ile bölgeye gelerek saldırıyı gerçekleştirdi. Kadın teröristlerin gerçekleştirdiği saldırı anları, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde 2 kadın teröristin polisevine sessizce yaklaşıp silahlarını ateşledikleri ve çatışmaya girdikleri […]

  Continue reading
 • Ihlamurluyu Mahallesi Malazgirt Caddesi’nde dün akşam saatlerinde iki otomobil sürücüsü yol verme anlaşmazlığı nedeniyle tartıştı. Otomobillerinden inen sürücüler yol ortasında birbirleriyle yumruk yumruğa kavga etti.Çevre sakinleri kavga eden tarafları ayırmak için uzun süre çaba gösterdi. Kavga bir mahalle sakini tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde tarafların yumruk yumruğa kavga ettiği ve müdahale edenlerin tarafları ayırmaya […]

  Continue reading
 • İstanbul Ümraniye’deki Ihlamurluyu Mahallesi Malazgirt Caddesi’nde dün akşam saatlerinde iki otomobil sürücüsü yol verme anlaşmazlığı nedeniyle tartıştı. Otomobillerinden inen sürücüler yol ortasında birbirleriyle yumruk yumruğa kavga etti. Çevre sakinleri kavga eden tarafları ayırmak için uzun süre çaba gösterdi. Mahalle sakinleri ayırmaya çalıştı Kavga bir mahalle sakini tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde tarafların yumruk yumruğa […]

  Continue reading
 • İstanbul’un Zeytinburnu ilçesindeki tarihi Balıklı Rum Hastanesi’nde 4 Ağustos tarihinde yangın çıktı. Hastanenin Yaşlı Bakımevi Bölümü’nde henüz belirlenemeyen bir neden başlayan yangın, büyük korkuya neden olmuştu. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken bina içerisindeki hastalar da tahliye edildi. Büyük ölçüde hasar gördü Bir süre sonra alevler kontrol altına alınırken, binanın büyük bir […]

  Continue reading