Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarından büyük bir pay elde eden Apple, bugün düzenlediği etkinlikte yeni Apple Watch Series 8 modelini tanıttı.
Watch Series 7 modellerinde çok fazla değişim yapmayarak birçok hayranını hayal kırıklığına uğratan Apple, yeni modellerde çeşitli yeniliklerle karşımıza çıktı.
Apple Watch Series 8 ekranı büyüdü
Apple Watch’ın ilk üç nesli 38 mm ve 42 mm kasa boyutlarıyla satışa çıkmıştı. Series 6 ise 40 mm ve 44 mm boyutuyla tanıtılmıştı.
Apple Watch Series 7 ise kasa boyutunu biraz daha genişleterek 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı seçenekle karşımıza çıkmıştı.
Apple Watch Series 8, bu iki boyutlu sistemi daha büyük bir üçüncü boyutla birleştirdi.
Yeni sıcaklık sensörü
Uzun yıllardır kullanıcıların istediği sıcaklık sensörü, yeni Apple Watch Series 8 modellerinde karşımıza çıktı. Böylece akıllı saat, kullanıcıların vücut ısısını ölçebilecek.

Daha uzun pil ömrü
Apple Watch Series 8 modeli tüm gün kullanımda 18 saatlik batarya ömrü sunuyor. Ayrıca yeni modeldeki güç tasarrufu, bu süreyi 36 saate kadar çıkarabiliyor.
Söz konusu düşük güç modu, WatchOS 9 ve Apple Series 4 ve üstü sürümlerde kullanılabilecek.
Apple Watch Series 8 fiyatı
Apple Watch Series 8 GPS fiyatı 399 dolardan, GPS+Hücresel sürümü ise 499 dolardan satışa sunulacak. Saatin siparişe açılma tarihi ise 16 Eylül olarak açıklandı.

Apple Watch SE özellikleri ve fiyatı
Öte yandan Apple, saatin daha uygun fiyatlı modeli olan yeni Apple Watch SE modelini de tanıttı. Gücünü S8 işlemcisinden alan SE, bir önceki modele göre yüzde 20 daha hızlı.
Apple Watch SE’nin GPS sürümü 249 dolardan, GPS+Hücresel sürümü ise 299 dolardan satışa sunulacak.
Apple Watch Ultra özellikleri ve fiyatı
Apple Watch Ultra, 49mm kasa boyutuyla geliyor ve daha gelişmiş özellikler içeriyor. Ultra modeli, tam 36 saatlik kullanım ömrüyle diğer saatlerden ayrılıyor. Bu sonbaharda gelecek olan yeni bir pil optimizasyon güncellemesinden sonra bu süre 60 saate kadar çıkacak.
Tahmin edebileceğiniz gibi, Apple Watch Ultra modeli serinin en pahalı saati olacak. Cihazın GPS+Hücresel sürümünün fiyatı 799 dolar olarak açıklandı.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

  • Beşiktaş’ta, Vodafone Park önüne önceki gece saatlerinde, 25-30 kişilik bir grup geldi. Beşiktaş aleyhine sloganlar atan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Meşale yakan grup trafiği kapattı. Bir süre sonra başka bir grup olay yerine gelirken, iki grup arasında kavga çıktı. Kavga…

  • Olay, dün Atatürk Bulvarı’nda bulunan veteriner kliniğinde meydana geldi. B.P., kliniğin bahçesinde bulunan köpeği demir korkuluğun arkasından cinsel sözler söyleyerek taciz ettikten sonra yoldan kliniğin bahçesine cam şişe fırlatmaya başladı. Görevlilerle tartışma yaşayan B.P. çevredeki vatandaşlar tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.Daha sonra kliniğin önüne…

  • Önceki gün Beşiktaş’ta, stat önüne gece saatlerinde, 25-30 kişilik bir grup geldi. Beşiktaş aleyhine sloganlar atan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Meşale yakan grup trafiği kapattı. İki grup arasında kavga çıktı Bir süre sonra başka bir grup olay yerine gelirken, iki…

  • BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, AA muhabirinin, uluslararası anlaşmalara rağmen Yunanistan’ın Ege’deki bazı adalara askeri yığınak yaptığı yönündeki sorusuna şöyle yanıt verdi:“Bölgede yükselen gerilimin ve hem Atina’dan hem de Ankara’dan gelen açıklamaların farkındayız. Gerginliği artırabilecek eylem ve ifadelerden…