Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Antalya, 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne hazırlanıyor…
Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 1-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin ulusal yarışmalarına 265, Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması’na 77 ve Antalya Film Forum’a 206 proje başvurdu.
940 bin TL tutarında ödül verilecek
Altın portakalların sahiplerini bulacağı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na 46, Ulusal Belgesel Film Yarışması’na 52 ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’na da 167 yapım başvuru yaptı.
Ulusal yarışmalarda bu yıl toplam 940 bin TL tutarında ödül verilecek.
59 Venüs heykeli dikime hazır
Festivale özgü her yıl şehrin farklı noktalarına dikilen Venüs heykellerinin ise hazırlık çalışmaları tamamlandı.
59 adet Venüs heykeli, ana akımın olduğu alanlara dikilecek.
Altın Portakal heykellerinin boyama işlemleri tamamlandı VİDEO

Altın sarısına boyandı
Heykellerle şehre gelen tatilcilerin ve şehirde yaşayan kişilerin festivale ilgisi çekilecek.
İHA’nın haberine göre Atatürk Kültür Parkı içerisindeki depoda muhafaza edilen heykelleri altın sarısına boyama işlemleri bitti.

“Pazartesi veya salıdan itibaren dağıtıma başlayacağız”
Heykellerin hazırlık aşaması hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ANSET Teknik Müdürü Hüseyin Kara, “59 adet heykelimizi şehrin farklı noktalarına dağıtacağız. Hazırlık ve onarımını arkadaşlarımız şu anda yapıyor. Pazartesi veya salıdan itibaren dağıtıma başlayacağız. Sabit olanlar var, onların da bakımlarını yapacağız. 1 haftadır hazırlık içerisindeyiz.” dedi.

Bu yıl başlatıldı
Öte yandan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bu yıl başlattığı Altın Portakal Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması’na toplam 77 proje başvurdu.
2-4 Ekim arasında fiziki, 4-6 Ekim arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek Antalya Film Forum’a ise bu yıl beş kategoride toplam 206 proje ile rekor sayıda başvuru yapıldı.

Kategoriler
Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’na 76, Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu’na 26, Belgesel Film Work in Progress Platformu’na 35, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu’na 7 ve Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu’na 62 başvuru yapıldı. Antalya Film Forum’da Büyükşehir Belediyesi tarafından dört kategori için 430 bin TL, Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu’nda ise Netflix Türkiye Grow Creative programı çerçevesinde 100 bin TL tutarında ödül verilecek.

Özel ödüller de var
Aynı zamanda 5 platformda da sektörün önde gelen isim ve kuruluşları özel ödüller verecek.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum direktörlüğünü ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütecek.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Filenin Sultanları Dünya Kadınlar Voelybol Şampiyonası’nda gruptaki ikinci maçında Güney Kore ile karşı karşıya geliyor. B grubunda yer alan A Milli Kadın Voleybol takımımız grupta Dominik Cumhuriyeti, Polonya, Tayland, Hırvatistan ve Güney Kore ile mücadele edecek. Grupta oynadığı ilk maçta Tayland’a 3-2 mağlup olan Filenin Sultanları Güney Kore karşısında galip gelerek ilk maçı unutturmak istiyor. Peki Türkiye-Güney […]

  Continue reading
 • Lionel Messi, kariyerinin en önemli dönüm noktalarından birisine yaklaşıyor. Arjantinli’nin kupalarla dolu kariyerinde neredeyse tek eksik olarak Dünya Kupası gösteriliyor. Messi son olarak, Honduras karşısında oynadıkları ve 3-0 kazandıkları maçta 2 golle yıldızlaşmıştı. Süper yıldızın maç sonrası sosyal medya paylaşımında takım arkadaşları ona yeni bir lakap taktılar. Yeni lakabı “Gelincik” 35 yaşındaki Messi, bugüne kadar pire […]

  Continue reading
 • “Yatağa uzanıyorum, elime kitabı alıyorum ama hemen uyku basıyor” diyenlerdenseniz, merak etmeyin yalnız değilsiniz… Kitapseverlerin ya da kitap okumaya meraklı kişilerin sık sık şikayet ettiği kitap okurken uykularının gelmesi fiziksel ve bedensel yorgunluktan ileri gelmektedir. Bunun yerine kitabı yatağa uzanarak değil, koltuğa ya da çalışma masanızda okuyabilirsiniz. Uzanmak isteseniz bile uzanamaz ve böylece kitap okumaya […]

  Continue reading
 • Sezon başında yerli bir forvet almak isteyen fakat bu transferi gerçekleştiremeyen Galatasaray ’da teknik direktör Okan Buruk, bu sorunu takım içinden çözdü. Buruk’un artık Barış Alper Yılmaz’ı sıklıkla forvette kullanması bekleniyor. Artık o da forma yarışında İstanbulspor’la oynanan hazırlık maçında şık bir gole imza atan Barış Alper, eline geçen fırsatı başarıyla değerlendirmişti. Yetenekli oyuncu, artık […]

  Continue reading