Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

27 yaşındaki Tuğçe Mutlu, Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Hacettepe Mahallesi’ndeki evinde, geçen yıl 30 Mayıs’ta ölü bulundu.
Başından tabancayla vurulduğu belirlenen Mutlu’nun cesedinin yıkanıp, battaniyeye sarıldığı belirlendi.
Evdeki incelemede bir miktar uyuşturucu da ele geçirildi.
Katili otomobil tamircisi çıktı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, Tuğçe Mutlu’yu öldürdüğü iddia edilen otomobil tamircisi Oğuzhan Karakaya (39), gözaltına alındı.
Karakaya, sevgilisi Songül Saylam ile Tuğçe Mutlu’nun ev arkadaşı olduğunu, ikisinin tartıştıklarını, tartışma sırasında Tuğçe’nin sevgilisine küfrettiğini, bunun üzerine sinirlendiğini ve yanındaki silahı çıkarıp ateş ettiğini söyledi.
Karakaya’nın ifadesi doğrultusunda Saylam da cinayete azmettirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.
Tutuklandılar
Songül Saylam ise ifadesinde, suçlamaları kabul etmeyerek, Oğuzhan Karakaya’nın kendisine melankolik ve saplantılı şekilde bağlı olduğunu, herhangi bir şey yapması için telkinde bulunmadığını iddia etti.
Karakaya ve Saylam, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.
Savcılık, cinayet silahını Karakaya’ya verdiği saptanan suça sürüklenen çocuk B.F.Y. hakkında ayrı soruşturma açtı.

Ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava
Soruşturma sonunda Oğuzhan Karakaya ve Songül Saylam hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, suça sürüklenen B.F.Y. hakkında da ‘tasarlayarak kasten öldürmeye yardım’ suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Ankara 21’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanıklar Karakaya, Saylam ve tutuksuz sanık B.F.Y. ile taraf avukatları katıldı.
Mahkeme heyeti, önceki celse mütalaasını açıklayan savcıya söz verdi.
‘Her ne kadar olaydan haberi olmadığını söylese de…’
Savcı, mütalaasını tekrarlayarak, cinayeti işlediğini itiraf eden Karakaya ile onu azmettirdiği iddiasıyla sevgilisi Saylam hakkında, ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis talep etti.
Savcı, suça sürüklenen çocuk B.F.Y.’nin de her ne kadar olaydan haberi olmadığını söylese de tabancayı Karakaya’ya vermeden önce ve cinayetten sonra telefon görüşmelerinin olmasının olaydan haberi olduğunu ispatladığını belirterek, ‘kasten öldürmeye yardım’ suçundan 15 yıla kadar hapsini istedi.

Mahkeme kararını verdi
Mütalaaya karşı savunma yapan sanık Karakaya, cinayeti bir anlık öfke sonucu işlediğini, kendisini kimsenin azmettirmediğini söyledi.
Sanık Saylam ise cinayetle hiçbir ilişkisinin olmadığını belirterek, beraat ve tahliyesini istedi.
Suça sürüklenen çocuk B.F.Y. de beraatini talep etti.
Katil müebbet aldı, kadın için tahliye kararı çıktı
Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Karakaya’yı ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapisle cezalandırdı.
Sanıklar Saylam ve B.F.Y’nin ise isnat edilen suçları işlediklerine yönelik delil bulunamadığından beraatlerine hükmedildi.
DHA’nın haberine göre mahkeme, kararla birlikte sanık Saylam’ın tahliyesine de karar verdi.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Tokdemir tarladaki açıklamasında şunları söyledi:*Çiftçilerimize bir dokun bin ah işit. Gecen yıl pamuğun 20 liranın üzerinde satan çiftçiye fiyatı 14 lira deniyor. Çiftçinin girdileri geçen yıldan bu yanda yüzde 400 zamlandı. Çiftçilerimiz derin bir ah çekiyor.*İktidar, çiftçilerimizin sesini duy. Yıllardır pamuk destekleme primi 1 lira 10 kuruş. Çiftçinin feryadını bu tarladan seslendiriyoruz. Tarım Bakanı Hatay’a […]

  Continue reading
 • Olay, Çayır Mahallesi, Hürriyet Sokakta meydana geldi. İddiaya göre, Halil G., sokak üzerinde bekleyen Ekrem T. ile yanında bulunan M.K., S.K., M.K.’ya bilinmeyen nedenle tabancayla ateş açtı.4 KİŞİ KANLAR İÇİNDE YERDE KALDIMermilerin isabet ettiği 4 kişi kanlar içerisinde kalırken, şüpheli Halil G. ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve […]

  Continue reading
 • Ssaat 19.30 sıralarında Bursa’nın Yenişehir ilçesi Çayır Mahallesi, Hürriyet Sokak’ta meydana gelen olayda Halil G., sokak üzerinde bekleyen Ekrem T. ile yanında bulunan M.K., S.K., M.K.’ya bilinmeyen nedenle tabancayla ateş açtı. Mermilerin isabet ettiği 4 kişi kanlar içerisinde kalırken, şüpheli Halil G. ise olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. […]

  Continue reading
 • Sayıştay, Ankara, Eskişehir, Bursa ve İstanbul illerinde öğrenci yurtlarında faaliyet gösteren kafeterya, lokanta, kantin, berber, bayan kuaförü vb. işletmelerde yerinde denetim yaptı.Denetimin sonuçları, Sayıştay’ın Gençlik ve Spor Bakanlığı 2021 yılı denetim raporunda tek tek sıralandı. Yurtlarda faaliyet gösteren işletmelerin sözleşme hükümlerine uymadığına dikkat çeken denetçiler, buna ilişkin olarak bakanlığın herhangi bir ceza uygulamadığına da dikkat […]

  Continue reading