Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Android 13’ü resmi olarak piyasaya çıkarmasının ardından Google, şimdi de Android 14 üzerinde çalışmalara başladı.
Bu kapsamda, Android 14’ün beta sürümünün Nisan 2023’te yayınlanması bekleniyor. Android 14 Beta sürümleri, muhtemelen nisan ayında ilk olarak Pixel modellerine gelmeye başlayacak.
Android 14 geliştirici ön izleme sürümü de yüksek bir ihtimalle şubat ayında yayınlanacak.
Android 14’te uydu bağlantısı dönemi
Uydu teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, üreticiler akıllı telefonlar için “uydu bağlantı” sunmaya daha fazla önem vermeye başladı.
Uydu bağlantısı sayesinde telefonlar ile hücresel bağlantının çekmediği yerlerde bile iletişim kurmak mümkün olacak.
Google’da Android, Chrome, Chrome OS, Play ve Fotoğraflar uygulamalarının Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Hiroshi Lockheimer, Twitter’dan yaptığı açıklamada uydu bağlantı desteğinin bir sonraki Android sürümünde aktif edileceğini duyurdu.

Andorid 14’te uydu bağlantı desteğinin sunulması ile telefonların çekmediği yerlerde alçak Dünya yörüngesinde bulunan uydular ile iletişim kurulabilecek. Android 14 ile şimdilik yalnızca Globalstar firmasının uyduları için destek sunulacak.
iPhone’lara da geliyor
Apple’ın uzun süredir kapalı kapılar ardında geliştirdiği uydu üzerinden iletişim teknolojisi, iPhone 14 serisinin bazı modellerinde karşımıza çıkabilir.
Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni telefonları için uydu iletişim konusunda tecrübeli bir marka olan Globalstar ile anlaştığı iddia edilmişti.
Eğer bu anlaşma iddiaları ve uydu bağlantısı özelliğinin iPhone 14 ile geleceği doğruysa; yeni modeller, yalnızca acil durumlarda kullanılabilecek bir uydu iletişim altyapısına sahip olacak.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

  • Beşiktaş’ta, Vodafone Park önüne önceki gece saatlerinde, 25-30 kişilik bir grup geldi. Beşiktaş aleyhine sloganlar atan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Meşale yakan grup trafiği kapattı. Bir süre sonra başka bir grup olay yerine gelirken, iki grup arasında kavga çıktı. Kavga…

  • Olay, dün Atatürk Bulvarı’nda bulunan veteriner kliniğinde meydana geldi. B.P., kliniğin bahçesinde bulunan köpeği demir korkuluğun arkasından cinsel sözler söyleyerek taciz ettikten sonra yoldan kliniğin bahçesine cam şişe fırlatmaya başladı. Görevlilerle tartışma yaşayan B.P. çevredeki vatandaşlar tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.Daha sonra kliniğin önüne…

  • Önceki gün Beşiktaş’ta, stat önüne gece saatlerinde, 25-30 kişilik bir grup geldi. Beşiktaş aleyhine sloganlar atan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Meşale yakan grup trafiği kapattı. İki grup arasında kavga çıktı Bir süre sonra başka bir grup olay yerine gelirken, iki…

  • BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, AA muhabirinin, uluslararası anlaşmalara rağmen Yunanistan’ın Ege’deki bazı adalara askeri yığınak yaptığı yönündeki sorusuna şöyle yanıt verdi:“Bölgede yükselen gerilimin ve hem Atina’dan hem de Ankara’dan gelen açıklamaların farkındayız. Gerginliği artırabilecek eylem ve ifadelerden…