Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Yeni eğitim öğretim dönemi öncesi, 1’inci sınıfa başlayan öğrencilerin uyum haftası bugün başladı.
Yurt genelinde okul heyecanı sürerken, okula yeni başlayan öğrencilere aileleri  sınıflarına kadar eşlik etti.
Ağrı’da ise herkesi şaşırtan bir olay yaşandı.
5’izlerin ilk okul günü
Bölgede yaşayan 6 çocuklu Hatice-Fatih Yılmaz çiftinin 5’iz kızları okulun ilk gününde düzenlenen törende tüm dikkatleri üzerlerine çekti.
Ailesiyle birlikte okula gelen Tenzile, Rabia, Havva, Berfin ve Hiranur’a İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek çeşitli hediyeler vererek, heyecanlarına ortak oldu.
Ağrı’da uyum haftasında 5’izler dikkat çekti VİDEO

“Heyecanlıyım ve mutluyum”
Beşizlerin öğretmeni olmanın heyecanını yaşadığını belirten Emine Onat Berk, “Beşizlerin öğretmeni olduğum için ayrıca bir heyecanlıyım ve mutluyum. Bir o kadar da şaşkınım. İnşallah güzel bir yıl geçiririz” dedi.

“Hepsini okula zor hazırladık”
Baba Fatih Yılmaz ise kızlarının çok heyecanlı olduğunu dile getirerek, “Bugün kızlarımızın okuldaki ilk günleri. Onlarla birlikte çok heyecanlıyız. Allah zihin açıklığı versin. İnşallah başarılı olurlar. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Çok sevinçliyiz. Sabah 06.00’da kalktık. Hepsini okula zor hazırladık. Bu zor olacak ama gururluyuz ve mutluyuz. Çok güzel bir duygu. Bütün öğrencilere başarılar diliyoruz” diye konuştu.
DHA’nın aktarımına göre; okulda ilk günün heyecanını yaşayan beşizler ise çok heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

“Beşizlerimiz için  ilave bir çalışma yapılması gerekiyorsa yapacağız”
Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek de şu ifadeleri kullandı:
“Bugün beşiz öğrencilerimiz burada aynı sınıfta okula başlıyorlar. Biz de bugün onları okullarında ve sınıflarında ziyaret etmek için geldik. Milli Eğitim Bakanlığımızın Çerçeve Uyum Programı var. Bu program kapsamında bu hafta tüm Türkiye’de olduğu gibi Ağrı’da da öğrencilerimiz eğitim ve öğrenim görecekler. Bu programda öğrenci, veli ve öğretmenlerimize yönelik rehberlik çalışması, okul iç ve dış mekanlarının tanıtılması ve etkinliklerin yapılması gibi aktiviteler yapılacak.
Ağrı’da bugün 25 bine yakın öğrencimiz 1’inci sınıf ve ana sınıfları ile buluşmuş oldular. Ben bu vesile ile tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yolları açık olsun inşallah. Bugün tabi beşiz öğrencilerimiz de okullarına başladılar. Bizlere renk kattılar. Biz de onları yerlerinde ziyaret ettik. Ailelerimiz çok mutlu ve huzurlu. Öğrencilerimiz yine aynı şekilde huzurlu ve mutlu. Aynı şekilde huzurlu ve mutluyuz. Ailelerimize rehberlik çalışmaları yapılıyor. Beşizlerimiz için de bu çalışmalarımız olacak. İlave bir çalışma yapılması gerekiyorsa da bunları da yapacağız.”

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Türkiye ve Yunanistan arasında son dönemde hızla artan gerilim Ankara-Washington hattında da krize yol açarken, Güney Kıbrıs bölgede bir çatışmanın patlak vermesinden büyük endişe duyduğunu açıkladı.Yunanistan’ın uluslararası hukuka aykırı şekilde Ege’deki GASA kapsamında bulunan Midilli ve Sisam adalarına zırhlı araçlar sevk etmesinin ardından Türkiye, Yunanistan ve ABD’ye nota vermişti.ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price ise, konuyla ilgili […]

  Continue reading
 • Kaza, Büyükdere Caddesi’nde saat 00.30 sırlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yılmaz Morkoç’un kullandığı 34 UB 6096 plakalı otomobil, trafik ışıklarında Furkan Öz’ün kullandığı 34 BZK 868 plakalı motosikletle çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle motosiklette bulunan Furkan Öz ve arkasında oturan Umut Akgün düşerek yola savruldu. Sürüklenen motosiklet ise alev alarak yandı.Kaza sonrası motosikletten düşen Furkan Öz […]

  Continue reading
 • Kazlıçeşme Mahallesi’nde saat 21.00 sıralarında Seyfullah V.’nin kullandığı 34 EVK 28 plakalı otomobil, 10. Yıl Caddesi’ndeki bir akaryakıt istasyonundan çıktığı sırada henüz bilinmeyen nedenle alev aldı. Sürücü hemen aracı durdurup kendini dışarı attı. Güvenlik önlemi alındı, yanan araç söndürüldü DHA’nın haberine göre; akaryakıt istasyonu görevlileri bir yandan yangın tüpleri ile yardıma koşarken diğer yandan da […]

  Continue reading
 • İddiaya göre, Gaziante’te 23 yaşındaki 2 çocuk annesi M.İ., bir süre önce eşinden boşanarak çocukluk arkadaşı G.T.’nin evine taşındı. Burada G.T. ile arkadaşı M.A. tarafından şiddete ve fuhuşa zorlandığı iddia edilen kadının 2 çocuğu da kendisine gösterilmedi. TV programında her şeyi anlattı İHA’nın aktardığına göre; bir televizyon programına katılan Anne M.İ. çocuklarının kendisinden saklandığını ve […]

  Continue reading