Categories: News

by haberlernews

Share

Categories: News

by haberlernews

Share

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan 40 yaşındaki Sherri Papini, 2016 yılını Kasım ayında Kaliforniya eyaletinde koşuya çıktıktan sonra kayboldu.

Üç hafta sonra Şükran Günü’nde yeniden ortaya çıkan 40 yaşındaki iki çocuk annesi Papini, iki Latin Amerika kökenli kadının kendisini kaçırdığını iddia etti.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), daha sonra Sherri Papini’nin eski bir erkek arkadaşının evinde kaldığını ve vücudundaki yaraları da kendisini oluşturduğunu tespit etti.
Yalan söylediğini itiraf etti

Mahkemeye çıkan ve  özür dileyen kadın, yalan söylemekten ve “onursuzca davranmaktan” suçlu olduğunu kabul etti.

Sherri Papini, “Benim yüzümden sorun yaşayan herkesten özür dilerim.” dedi ve “tüm sorumluluğu kabul ettiğini” söyledi. 40 yaşındaki kadın, savcılarla yaptığı anlaşma uyarınca, federal yetkililere yalan söylemek ve posta dolandırıcılığı suçlamalarını kabul etti.

Avukattan açıklama

Papini’nin avukatı William Portanova da sahte kaçırılma hikayesinden müvekillinin yaşamındaki “acı dolu yılları” sorumlu tuttu. Müvekkiline en az cezanın verilmesini isteyen avukat, yaptıkları yüzünden ömür boyu yaşayacağı aşağılanmanın asıl ceza olacağını ileri sürdü.

18 ay hapis cezası

Eski erkek arkadaşına geri dönebilmek için yalan söyleyen Kaliforniyalı Sherri Papini, bir buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Papini ayrıca, kısmen polisin masraflarını karşılayacak 300 bin dolarlık para cezasına da çarptırıldı ve hapisten çıkmasının ardından üç yıl boyunca şartlı tahliye kurallarına tabi tutuldu.
Haberler nasıl ortaya çıktı

Papini’nin kaçırılmasıyla ilgili ilk haberler, eşinin çocuklarını yuvadan almadığını söyleyip polise ihbarda bulunmasıyla ortaya çıktı.

Üç hafta sonra da yol kenarında vücudundaki yara izleriyle ortaya çıkan 40 yaşındaki bir Sherri Papini, silah soruyla kaçırıldığını ileri sürdü. FBI da mart ayında kaçırılma hikayesinin sahte olduğunu açıkladı.

FBI, dava dilekçesinde Papini’nin bu süre boyunca kendi rızasıyla eski bir erkek arkadaşının evinde kaldığını belirtti. Kadının avukatı ise, müvekkilinin psikolojik sorunları olduğunu ileri sürdü.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts

View all
 • Sinop’ta, Erfelek ilçesinde bulunan Tatlıca Şelaleleri’nde gezinti yapan ziyaretçilerin üzerlerine ağaç devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AA muhabirine, ziyaretçilerin üzerine ağaç devrilme ihbarı yapılmasının ardından kurtarma ve sağlık ekiplerinin olay yerine ulaştıklarını söyledi.Olayda 2 kişinin öldüğünü, yaralanan bir kişinin ise sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığını belirten Karaömeroğlu, olayla ilgili inceleme […]

  Continue reading
 • Antakya ilçesine bağlı Küçükdalyan Mahallesi sınırları içerisindeki Antakya Antik Hipodrom ve çevresi kazıları Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hatice Pamir başkanlığında yürütülüyor. 25 kişilik ekip, Antakya Antik Hipodrom ve çevresinde titiz bir çalışma yapıyor.Ekip, antik hipodromun batı kısmında eğlence yeri olarak kullanılan iki mekan ve içerisinde oyunlarda kullanılan kemik zarlar, […]

  Continue reading
 • Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu,  saçı gözüktüğü için İran’da rejim güçlerince uğradığı şiddet sonucu hayatını kaybeden Mahsa Amini için basın açıklaması yaptı. İran Konsolosluğu önünde toplanan kadınlar, ellerinde Mahsa Amini’nin fotoğrafları ile sık sık sloganlar attı. Eylemin ardından açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim, şu ifadeleri kullandı:“İRAN BİZE ÇOK UZAK DİYE DÜŞÜNMEYİN”“Özgürlük […]

  Continue reading
 • Merkez Bankası (TCMB) döviz rezervlerinde geçen hafta sert düşüş yaşandı.23 Eylül haftasında TCMB’nin brüt rezervi 3,9 milyar dolarlık düşüşle 110,8 milyar dolara geriledi. Brüt döviz rezervi 3,5 milyar dolarlık düşüşle 71,3 milyar dolar, brüt altın rezervi 0,4 milyar dolarlık düşüşle 39,5 milyar dolar oldu.Bankanın net rezervi 2,4 milyar dolarlık düşüşle 9,7 milyar dolara geriledi.Swap hariç […]

  Continue reading